PDA

View Full Version : نصب SQLServer Standard2000,2005

sheida-peyravi
شنبه 20 مهر 1387, 17:12 عصر
سلام دوستان
من SQL 2000 نسخه standard را بر روي window xp professional نصب كرده ام و حالا مي خواهم نسخه SQL2005 Standard را نصب كنم ( البته صد دفعه نصب كردم و امكان نصب دوباره ويندوز را نيز ندارم:عصبانی++:)
configuration tools , document and tutorials را نصب ميكند و در start مي آيد. اما در آخرين مرحله نصب اين خطا را مي دهد و نصب fail مي شود.
فكر كنم عكس ها بهتون نشون بده كه چه خبره . database engine ندارم .

خواهشا كمكم كنيد ،هر كاري كه به عقلم مي رسيد انجام دادم .
من بايد چه چيزي رو upgrade كنم؟
چه طوري upgrade كنم؟
ADD_Local چيه ؟

رضا عربلو
شنبه 20 مهر 1387, 17:42 عصر
همانطور که خودتان گفتید شما اصلاً DetabaseEngine را نصب نمی کنید. بلکه ابزار کمکی SQL Server 2005 را نصب می کنید. در سی دی و یا دی وی دی تان شاخه ای برای نصب Database Engine وجود دارد که setup آن را اجرا کنید.

sheida-peyravi
شنبه 20 مهر 1387, 23:04 عصر
اين بخش data base engine كجاست ؟ من سه تا CD SQL Server Standard خريدم و فكر مي كردم اشكال از CD است .بعد چندين و چند بار نصب كردم كه مبادا طريقه نصبم مشكلي داره .

نمودونم بايد چه كنم .لطفا من را راهنمايي كنيد.

sheida-peyravi
یک شنبه 21 مهر 1387, 08:35 صبح
من حتي CD را باز كردم و فايل هاي Setup اي را تك تك نصب كرده ام .
DataBase Engine را از كجا مي تونم بيارم.
چون توي نصب خطا نمي ده پيغام مي ده كه نصب شد و حالا Update كن.ولي مي نويسه fail شد.(در بخشcomponent,books online )

sheida-peyravi
یک شنبه 21 مهر 1387, 12:41 عصر
وقتي كه نصب ميشود همه فايلهاي SQL2005 ميره توي همونfolder اي كه توي program file براي SQL Server 2000 قبلا ساخته در ضمن MSSQL4,5 را نيز ندارد و اين دو Instance اي كه از SQL2005 الان نصب كردم رفته توي SQL 2000 عكسش هست ببينيد:متعجب:
اين دو instance اي كه من حين نصب SQL2005 تعريف كرده ام و حالا هم در SQL Server Enterprise manager ام ديده مي شود به اين شكل است.
Instance name(Windows NT(\نام كامپيوتر

sheida-peyravi
سه شنبه 23 مهر 1387, 10:01 صبح
من که جوابی توی اینترنت به جز نصب دوباره ویندوز برای کارم پیدا نکردم ولی ای کاش هر کاری چاره ای به جز دست زدن به ویندوز داشت.