PDA

View Full Version : سوال: نمایش اطلاعات خاص در فرمی که قبلا باز شده

mrs Izadi
یک شنبه 21 مهر 1387, 10:18 صبح
با سلام
برنامه من طوری نوشته شده که از هر فرم تنها یک نمونه باز میشود در صورتی که کاربر تلاش کند یک فرم را مجددا باز کند فوکس برنامه روی فرم باز شده از قبل قرار میگیرد.
بعضی از فرمهای من روی فرمهای دیگر با شرایط خاص باز میشود مثلا اطلاعات یک سند خاص نمایش داده میشود من کدهای مربوط به نمایش سند خاص را در لود فرم نوشته ام حالا اگر این فرم قبلا باز شده باشد و حالا کنترل روی آن قرار بگیرد دیگر متد لود اجرا نمیشود و آن سند نمایش داده نمیشود پیشنهاد شما برای حل این مشکل چیست؟

Leon_pro
یک شنبه 21 مهر 1387, 10:46 صبح
اگه این جوری که من متوجه شدم تو تو هر فرمت بر اساس نیاز یک فرم دیگر رو لود میکنی مثل فرم های میانی تو در تو.
حالا اگه تو تابعی که فرم دیگه رو لود میکنی اگه از
frm.ShowDialog(this) استفاده کنی به فرم قبلی دستری وجود نخواهد داشت حالا اگه تو این فرمیکه باز شده اگه اطلاعات دیتابیس تغییری کنه میتونی بعد از این که این فرم بسته میشه تو همون تابع ادامه کدت دوباره دیتابیس رو Fill کنی چون تا قتی که این فرم بسته نشده این کد Fill اجرا نمیشه.

hosseinsinohe
یک شنبه 21 مهر 1387, 10:54 صبح
با سلام
برنامه من طوری نوشته شده که از هر فرم تنها یک نمونه باز میشود در صورتی که کاربر تلاش کند یک فرم را مجددا باز کند فوکس برنامه روی فرم باز شده از قبل قرار میگیرد.
بعضی از فرمهای من روی فرمهای دیگر با شرایط خاص باز میشود مثلا اطلاعات یک سند خاص نمایش داده میشود من کدهای مربوط به نمایش سند خاص را در لود فرم نوشته ام حالا اگر این فرم قبلا باز شده باشد و حالا کنترل روی آن قرار بگیرد دیگر متد لود اجرا نمیشود و آن سند نمایش داده نمیشود پیشنهاد شما برای حل این مشکل چیست؟

یه راه اینه که اول چک کنی اگه اون فرم بازه یک بار اون رو ببندی و دوباره برای نمایش اطلاعات جدید اون رو نمایش بدی که در این صورت دوباره متد load اجرا می شه.

یه راه دیگه هم اینه که یه متد public توی اون فرم تعریف کنی و دستوراتت رو برای نمایش اطلاعات توش قرار بدی و هر وقت خواستی از هر فرم دیگه این متد رو فراخونی کنی تا اطلاعات جدید نمایش داده بشن.