PDA

View Full Version : ارسال مقادیر به Crystal Report

r0ot$harp
یک شنبه 21 مهر 1387, 11:31 صبح
سلام دوستان

من یه برنامه دارم می خوام برای گزارش از Crsytal Report استفاده کنم . و سوال من اینه که اگر تمام مقادیر رو از طریق Parametr به Crystal Report بفرستم مشکلی نداره ؟

یا بهتر اینه که Crystal Report رو به دیتابیس متصل کنم ؟

باتشکر احسان

reza6384
یک شنبه 21 مهر 1387, 11:45 صبح
سلام.

و سوال من اینه که اگر تمام مقادیر رو از طریق Parametr به Crystal Report بفرستم مشکلی نداره ؟

چرا به نظر من دو تا مشکل داره :
1- کد زیادی باید برای Load کردن Report بنویسید.
2- اگر خدای نکرده User شما موقع دیدن Report دکمه Refresh رو بزنه یک Prompt با تعداد زیادی فیلد پارامتری براش میاد که پرشون کنه و بعدش هم یک صفحه عجیب و غریب می بینه.

r0ot$harp
یک شنبه 21 مهر 1387, 11:55 صبح
سلام.

چرا به نظر من دو تا مشکل داره :
1- کد زیادی باید برای Load کردن Report بنویسید.
2- اگر خدای نکرده User شما موقع دیدن Report دکمه Refresh رو بزنه یک Prompt با تعداد زیادی فیلد پارامتری براش میاد که پرشون کنه و بعدش هم یک صفحه عجیب و غریب می بینه.

خوب برای حل این مشکلات من چی کار کنم . من حداقل یکی دوروز بیشتر مهلت ندارم برنامه رو تحویل بدم .

از Crystal استفاده کنم یا Report View ?

باتشکر احسان

Chabok
یک شنبه 21 مهر 1387, 13:53 عصر
سلام
شما برای مقادیر ثابت میتونی از پارامتر استفاده کنی . مثلا همون تاریخ شمسی در بالای گزارش
ولی برای قسمت هایی که به صورت رکورد هستند چاره ای جز ارسال یک دیتاسورس ندارید .

موفق باشید .

davood-ahmadi
یک شنبه 21 مهر 1387, 14:09 عصر
روشی که در تایپیک قبلی به شما معرفی کردم رو امتحان کنید. فقط قبلش در پروژه خود یک فایل کریستال ریپورت اضافه کنید و در آن فیلدهای لازم را برای گزارش بگذارید. البته اگر یک جستجو کنید تایپیک های مشابه زیادی در این رابطه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

reza6384
یک شنبه 21 مهر 1387, 17:19 عصر
دوست عزیز، اصافه کردن فیلد های دیتابیس که خیلی راحت تر از ارسال پارامتره.

در ضمن ، من برای اضافه کردن تاریخ شمسی بالای ریپورت هم از پارامتر استفاده نمی کنم. به این صورت :
یک جدول در دیتابیس دارم به نام PersianDates که 3 تا فیلد داره EnglishDate,PersianDate,PersianDate2 که EnglishDate کلید این جدوله. در این جدول میایم روزهای فارسی رو از سال 2000 تا 2020 و تبدیل شده اش رو ذخیره می کنیم که میشه حدود 7200 رکورد. بعد به راحتی در Crystal Report از این جدول استفاده می کنیم. یعنی اونجایی که می خواهیم تاریخ فارسی نمایش داده بشه فیلد PersianDate این جدول رو اونجا وارد میکنیم. البته در قسمتی که جدوال اضافه میشن باید ارتباط این جدول رو با اون فیلدهای تاریخ برقرار کنیم.

r0ot$harp
یک شنبه 21 مهر 1387, 20:03 عصر

در ضمن ، من برای اضافه کردن تاریخ شمسی بالای ریپورت هم از پارامتر استفاده نمی کنم. به این صورت :
یک جدول در دیتابیس دارم به نام PersianDates که 3 تا فیلد داره EnglishDate,PersianDate,PersianDate2 که EnglishDate کلید این جدوله. در این جدول میایم روزهای فارسی رو از سال 2000 تا 2020 و تبدیل شده اش رو ذخیره می کنیم که میشه حدود 7200 رکورد. بعد به راحتی در Crystal Report از این جدول استفاده می کنیم. یعنی اونجایی که می خواهیم تاریخ فارسی نمایش داده بشه فیلد PersianDate این جدول رو اونجا وارد میکنیم. البته در قسمتی که جدوال اضافه میشن باید ارتباط این جدول رو با اون فیلدهای تاریخ برقرار کنیم.

تشکر می کنم از جواب شما .

دوست عزیز من سوالم رو در این

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=126352 تاپیک بازگو کردم . هرکاری می کنم نمی شه نمی دونم چرا ؟

یکی دوروز بیشتر فرصت ندارم واسه تحویل برنامه .

باتشکر احسان

maryam_20
جمعه 09 اردیبهشت 1390, 00:05 صبح

روش جالبي بود ممنون. ميشه اين روش پارامتر دادن رو هم توضيح بدين؟