PDA

View Full Version : نصب MSDE

aliasghar
یک شنبه 19 مهر 1383, 00:31 صبح
سلام
خسته نباشید :‏
من برای ساخت ‏install ‎‏ برنامه ام خواستم از ‏MSDE‏ استفاده کنم طبق صحبت آقای ثباتی که فرمودند ‏MSDE ‎‏ هم یک نسخه از ‏Sql ‎Server ‎‏ هست. من برای ساخت ‏Install‏ از ٌ‏Wise‏ استفاده میکنم بنابراین آخرین نسخه های ‏Plug in ‎‏ مربوط به ‏MSDE‏ و ‏MDAC ‎‏ را ‏Download ‎‏ کردم و به برنامه ‏Install ‎اضافه کردم
Wise‏ فایلهای مورد نیاز یعنی ‏
Dbgrid32.ocx , msstdfmt.dll , msderun.dll , msde.dll , msbind.dll
را برای نصب در شاخه ‏system‏32 کامپیوتر مقصد به پروژه ام اضافه کرد

بعد از نصب برنامه متوجه شدم هیچ سرویسی به نام ‏SQLSERVER ‎‏ به کامپیوتر مقصد اضافه نشده !‏
و بعد از اجرای برنامه پیامی مبتنی بر پیدا نشدن بانک اطلاعاتی دریافت کردم حالا میخواهم بدونم که با اضافه شدن این چند فایل آیا ‏واقعاً موتور ‏SQL Server ‎‏ به کامپیوتر مقصد اضافه شده؟ آیا ‏Sql Server ‎‏ واقعاً ‏Run ‎‏ شده و بانک من ‏Attach ‎‏ نشده بوده و یا اینکه اصلا ‏Sql Server ‎اجرا نشده بود؟

sh
یک شنبه 19 مهر 1383, 02:38 صبح
برای نصب این فایلها فکر کنم استفاده از Installshield X بهتر و مطمئن تره چون با نصب خودش تمامی ماژول های مورد نیاز رو نصب میکنه

sh
یک شنبه 19 مهر 1383, 02:41 صبح
همچنین کنترل بهتری رو در دیالوگهای نصب برنامه دارین

AminSobati
یک شنبه 19 مهر 1383, 14:13 عصر
علی اصغر جان،
صرفا با اضافه کردن چند فایل به برنامه Setup، هدف شما تامین نمیشه. چون MSDE یک سرویس هست نه یک Component.
شما میتونین از داخل Setup برنامه خودتون، نصب MSDE رو Call کنین تا خودش نصب بشه. یا از برنامه هایی که میدونن چطوری MSDE رو نصب کنن استفاده کنین(مشابه چیزی که شهریار عزیزمون اشاره کردن)

aliasghar
یک شنبه 19 مهر 1383, 19:14 عصر
از راهنمایی هر دوی شما متشکرم :flower: :flower: :flower:
میرم install Shield را تست کنم

AminSobati
یک شنبه 19 مهر 1383, 19:37 عصر
:)