PDA

View Full Version : سوال: اتصال DBLOOKUPCOMBOBOX به کوئری ؟

tik_tak
دوشنبه 22 مهر 1387, 18:20 عصر
با سلام
من تو جدول فروشم این فیلدارو دارم :
کد فاکتور
کد کالا
و
.
.

تو جدول کالاهام هم دارم :
کد کالا
نام کالا
.
.
.
.

من توسط یه کوئری میخوام مثلاً لیست نام اجناس با شماره فاکتور 123 در بیارم و بعد تو دی بی لوک آپ کمبوباکس نام و کد کالا رو نشون بدم
نمیدوننم چه جوری این دی بی لوک آپ کمبوباکس رو به کوئریم وصل کنم اصلا میشه به کوئری وصل کرد ؟
مرسی

Amir_Safideh
دوشنبه 22 مهر 1387, 22:46 عصر
دوست خوبم برای اینکار اول لازمه که دستور Select مربوط به چیزی رو که لازم داری بنویسی . بعد از اینکار شما یک ADOQuery لازم داری که باید Select ای رو که نوشتی در خاصیت SQL مریوط به ای دی او کوئری قرار بدی و یک DataSource که به این ADOQuery متصل بشه . حالا شما تنظیمات دی بی لوک آپ خود رو به این دیتاسورس مربوط کن . به همین سادگی .

tik_tak
دوشنبه 22 مهر 1387, 23:39 عصر
دوست خوبم برای اینکار اول لازمه که دستور Select مربوط به چیزی رو که لازم داری بنویسی . بعد از اینکار شما یک ADOQuery لازم داری که باید Select ای رو که نوشتی در خاصیت SQL مریوط به ای دی او کوئری قرار بدی و یک DataSource که به این ADOQuery متصل بشه . حالا شما تنظیمات دی بی لوک آپ خود رو به این دیتاسورس مربوط کن . به همین سادگی .

درسته اینکارو انجام دادم ولی وقتی میخواستم دستی تنظیمات رو ست کنم(توقسمت پروپرتیز دی بی لوک آپ) یه ارور میومد که الان یادم نیست
بعد فهمیدم که باید کدشو بنویسم ویعد هم حل شد
ممنون