PDA

View Full Version : تغییر BorderStyle در Runtime

mpmsoft
سه شنبه 23 مهر 1387, 10:25 صبح
دوستان من نیاز دارم در زمان اجرا نوع فرمم رو عوض کنم ولی متاسفانه این کار انجام نمی شه

چیکار باید بکنم

majjjj
سه شنبه 23 مهر 1387, 11:29 صبح
بعضی خصوصیات رو نمیشه در حین اجرا تغییر داد فکر کنم این هم از همون نمونه باشه البته یک جور کلک میشه بهش زد بگید میخواهید چکار کنید شاید بشه یک کاریش کرد

mpmsoft
سه شنبه 23 مهر 1387, 12:40 عصر
دوست عزیز من یک پنجره دارم که در بعضی مواقع نسبت به دسترسی کاربر می تونن اونو بزرگ یا می نی مایز کنند ولی در بعضی مواقع نباید بتونن این کارو بکنن

hamed aj
سه شنبه 23 مهر 1387, 18:54 عصر
با سلام

دوست عزیز؛
همونطور که می دونید خصوصیاتی که بهشون اشاره کردین جزء خصوصیات منحصر به فرد (restrict) در VB هستند و تا اونجایی که من می دونم در VB6 نمی توان در Runtime تغییرشون داد (readonly هستند).
اما برای اینکار یه نگاه به روال Resize فرم بنداز ، شاید بتوانی محدویت رو در آنجا اعمال کنی

البته یک راه دیگر هم وجود داره و اون استفاده از فرم های پویا هست که کل فرم در Runrime ساخته می شود.

موفق باشید

majjjj
چهارشنبه 24 مهر 1387, 09:43 صبح
خوب برای این کاری که مد نظر شما هست باید BorderStyle رو اول فرم لود بزاری روی none بعد چند تا عکس مطابق نیازت رو ی فرم بزرای که شبیه دکمه های مینیمایز یا ماکسیمایز باشه بعد هم برای اونها کد نویسی کنی

mpmsoft
چهارشنبه 24 مهر 1387, 10:13 صبح
دوست عزیز آیا می شه توسط API این کار رو کرد ؟

majjjj
چهارشنبه 24 مهر 1387, 12:33 عصر
تمام کارهایی که شما انجام میدین توسط api ها انجام میشن

majjjj
پنج شنبه 25 مهر 1387, 08:46 صبح
http://forum.iranled.com/showthread.php?tid=10403 رو هم ببینید

SeyedMoosavi
جمعه 27 دی 1387, 16:54 عصر
دوستان من نیاز دارم در زمان اجرا نوع فرمم رو عوض کنم ولی متاسفانه این کار انجام نمی شه

چیکار باید بکنم
سلام میدونم تاپیک قدیمیه اما مشکل من هم همینه
میخوام وقتی برنامه اجرا شد کاربر انتخاب کنه چه طور باشه BorderStyle فرم
صد در صد راهی هست واسه اینکار کسی میدونه؟
عجله دارم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم