PDA

View Full Version : فارسی در Applet ها

mozhdeh
یک شنبه 19 مهر 1383, 14:31 عصر
سلام،
من می خوام توی applet ام از دکمه ها و label ها و خلاصه همه چیز فارسی استفاده کنم و هر جایی که این Applet باز می شه ، همه چیز فارسی باشه. حالا 3 تا سوال دارم:

1. من قبلا روی سیستمم خیلی چیزا نصب بود از جمله چند محصول مختلف Oracle و همه جا فارسی کار می کردم و سیستم برای فارسی کاملا تنظیم شده بود. برای همین توی محیط کاریم که JDeveloper بود، هیچ مشکل فارسی نداشتم. اما در سیستم جدیدی که نصب کردم، با اینکه فارسی را هم نصب کردم و تمام تنظیمات لازم برای فارسی را انجام دادم، ولی حالا هرچی متن فارسی در Applet هام بکار می برم، بصورت علامت سئوال (????) نشونشون می ده! چی کار کنم؟

2. حالا فرض کنیم که سیستمم درست شد و Applet های فارسی را درست نشون داد، آیا این Applet ها در همه محیطهایی که Download شود، درست کار می کنه یا اینکه به تنظیمات اون سیستم بستگی داره؟ ( تقریبا می دونم که به تنظیمات اون سیستم مقصد وابسته می شه)

3. با فرض اینکه جواب سئوال 2 این باشه که به سیستم مقصد وابسته است، چی کار کنم که اینطور نباشه و applet تنظیمات Charset را خودش با خودش ببره و فارسی رو همه جا درست نشون بده؟ ( مثل tage Meta در HTML که می تونیم توش charset مورد استفاده اون صفحه HTML رو مشخص کنیم)

بی صبرانه منتظر دریافت راهنمایی های شما هستم.
با تشکر
Mozhdeh

mosquito
سه شنبه 28 مهر 1383, 14:56 عصر
دوست عزیز
چیزی رو که گفتی راه داره . اگر خواستی دوباره به این ادرس email بزن تا جوابت رو بگیری
alirahm2@yahoo.com

movafagh bashid
PASHE

golnari
چهارشنبه 29 مهر 1383, 13:57 عصر
جاوا مشکلی با یونی کد نداره و همه جا فارسی کار می کند ولی یک شرط داره شما هم یونی کد کار کرده باشید و همچنین فونتهایی که در lableها و buttonها استفاده می کنید در سیستمهایی که می خواهد موجود باشد. setFont را هم حتما استفاده کنید.

mozhdeh
چهارشنبه 13 آبان 1383, 10:13 صبح
سلام
از راهنماییهاتون ممنونم.
راستش من مشکل فارسی روی سیستمم را حل کردم ولی یه مشکل دیگه دارم. :(
من از jdk1.5 ( و البته تمام jdk های قبلی را هم امتحان کردم) برای کامپایل class هام استفاده کردم که مطمئنم UTF8 را ساپورت می کنه. jdk1.4 به بعد روی سیستم خودم و درون IE یک option درون بخش advance اضافه می کنه که به کمک اون applet های فارسی رو فارسی نشون می ده ولی وقتی این option را Unselect می کنم دیگه فارسی نشون نمی ده.
حالا روی سیستم خودم مسئله مهم نیست! این applet را وقتی می برم روی بقیه سیستم ها، چون روی اونا jdk 1.4 به بالا نصب نشده، اصلا applet رو نشون نمی ده!!!! این خیلی بده! به نظر شما این مشکل رو چطوری می شه حل کرد.
راستی با jdk های زیر 1.4 که UTF8 رو ساپورت نمی کنند هم اگه applet بسازم ، روی فارسی مشکل داره، چه روی سیستم خودم و چه روی بقیه سیستم ها!
اگه راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.
با تشکر فراوان

saeed_java1364
دوشنبه 02 آذر 1383, 21:59 عصر
سلام : :D
خوب همان طور که میدونید jdk1.4 به پائین کلا با فارسی مشکل دا رند اما همان طور که گفتید از 1.4 به بالا این مشکل حل شده و به نظر من این مشکل ما نیست که بخواهیم اونو حلش کنیم و همان طور که golnari گفتن کلا جاوا با یونی کد مشکلی نداره .
در مورد مورد سئوال بدی که گفتید applet ها را روی سیستم هائی که 1.4 به بالا را ندارند نمی توان دید من خودم این کارو کردم و applet را دیدم و درست کار می کرد ولی فارسی اشکال داشت .
خلاصه من فکرمی کنم جاوا فقط در فارسی و آن هم فقط در version 1.4 به پاپین اشکال داشته باشد و کلا (( یونی کد کارش درسته )) :wink:

ناصرقلی
چهارشنبه 04 آذر 1383, 23:08 عصر
راهی که به نظز من میرسه کمی پیچیده است ولی فکر کنم جواب بده اون هم اینه که شما در applet از اشیا swing استفاده کنید و نتیجه را با جاوا 1.2 یا 1.3 کامپایل کنید. البته برای در این حالت مجبورید کلاسهای مورد استفاده از swing را پر یک فایل jar قرار دهید و خود اپلت را هم در همان jar بگذارید (چون کلاسهای swing در حالت عادی درون اپلت قابل اسفاده نیستند) .
یک نمونه از این روش را من در اپلتی که برای چت در سایت iranclick استفاده شده بود دیدم .در ضمن توصیه می کنم دیکامپایلر jad را هم دانلود کنید تا بتوانید از applet هایی که روی اینترنت هستند هم ایده بگیرید. :sunglass:

mozhdeh
شنبه 07 آذر 1383, 08:53 صبح
سلام،

از راهنماییهاتون ممنونم. در پاسخ به دوستی که گفتن در 1.4 به بالا مشکل فارسی نیست، حرفتون کاملا صحیحه ولی همونطور که خودتون هم تست کردید روی سیستم خود آدم مشکلی نداره، روی سیستم بقیه، مشکل فارسی داره! :(

فکر کنم یه خورده برام مشکل ایجاد بشه در استفاده از swing ها در applet ها ولی شروع می کنم و نتیجه را خبر می دم.

از راهنمایی همگی ممنونم.
موفق باشید.