PDA

View Full Version : سوال: سورت رکوردها بر حسب یک فیلد

arash6510
سه شنبه 23 مهر 1387, 21:37 عصر
سلام دوستان!:بامزه:
من میخوام رکوردهای یک جدول رو بر حسب تاریخ مرتب کنم ولی نه فقط در layout بلکه مثلا رکورد هفتمی بیاد جای رکورد اولی و به همین تریب این کارو بکنه تا همه تاریخا مرتب بشن:کف:. خواهش میکنم اگه هر کدوم از دوستان فانکشنی سراغ دارن که بدون اینکه زمان خیلی زیادی طول بکشه:عصبانی++: که این سورت رو انجام بده منو راهنمایی کنند.:خجالت:
منتظر کمکتون هستم :قلب::افسرده:

saeed razaee
چهارشنبه 24 مهر 1387, 07:07 صبح
سلام
دوست عزيز توي كوئري اين كار را راحت مي توانيد انجام دهيد و به هر طريق يعني نزولي يا صعودي براي شما سورت مي كند.

iranpour
چهارشنبه 24 مهر 1387, 07:25 صبح
سلام
حتماً خودتان اين موضوع را تست كرديد كه اگر در حالت view بر اساس يكي (يا چند رديف جدول) مرتب سازي را انجام دهيد (با استفاده از دكمه هاي موجود A-z , Z-A ) و دكمه ذخيره را بزنيد ، پس از آن با هر بار مراجعه به جدول بر همان ترتيب قرار گرفته است . البته در فرم همچنان به همان حالت غيرمرتب نمايش مي دهد كه در آنجا هم مي توانيد از ابزار فرم استفاده نمائيد

saeed razaee
چهارشنبه 24 مهر 1387, 08:34 صبح
دوست عزيز در كوئري در سطر سورت مي توانيد Ascending ياDescending را انتخاب كنيد بعدا فرمي از روي همين كوئري بسازيد بدون اينكه هر دفعه سورت شما به هم بريزد. موفق باشيد.

arash6510
چهارشنبه 24 مهر 1387, 11:55 صبح
دوست عزیز تو کوئری هم مثل تیبل فقط سورت تو ضاهر انجام میشه نه خود رکورد ها.
من چون میخوام با کد نویسی مقادر رو تغییر بدم لازم دارم که ترتیب رکوردها رو بر حسب تاریخ عوض کنم.
اگه کسی اینو میدونه خواهشا کمک کنه. چون خیلی واجبه...