PDA

View Full Version : مدیریت تالار PHP

cybercoder
چهارشنبه 24 مهر 1387, 10:47 صبح
به نظر شما این تالار نیاز به مدیریت یک PHP کار حرفه ای و فعال دارد یا خیر ؟

vahid4134
چهارشنبه 24 مهر 1387, 16:26 عصر
واقعا يك نياز هست

Arman_gh
چهارشنبه 24 مهر 1387, 17:49 عصر
حالا هدفتان از زدن این تاپیک چیه؟ گشتن به دنبال یک مدیر جدید؟ من نظرم آری است اما اگر این پی‌اچ‌پی کار کارکشته تنها کارش پاک کردن و تذکر دادن پست‌ها نباشد و دست‌کم چند پست پرمحتوا بدهد.

vcldeveloper
پنج شنبه 25 مهر 1387, 01:55 صبح
خب، خدا رو شکر بالاخره کاربران بخش PHP به این فکر افتادند که یکی را از بین خودشان به عنوان مدیر معرفی کنند.

این تاپیک به این شکل مفید نیست. بجاش بعضی از افرادی که فکر می کنید قابلیت مدیر شدن در این بخش را دارند، معرفی کنید. افرادی هم که از طرف سایرین معرفی نشدند، ولی خودشون فکر می کنند که همچین قابلیتی دارند، می تونند خودشان را معرفی کنند.
بعد از چند وقت، تعداد محدودی از این کاربران (4 تا 5 نفر) را که اقبال بیشتری به آنها شده، معرفی کنید، تا در یک تاپیک جدید، یک نظرسنجی برای آنها ایجاد بشه. آرای اون نظرسنجی و اطلاعاتی که درباره این کاربران موجود هست، به مدیرکل سایت داده میشه تا یکی را به عنوان مدیر بخش انتخاب کنند. البته فردی که بیشترین رای را دارد از شانس بیشتری برای انتخاب شدن برخوردار هست، ولی لزوما رای بیشتر به معنی مدیر شدن نیست. چون برای مدیریت یک بخش به فاکتورهایی بیش از نظر عموم کاربران نیاز هست.

لطفا دقت کنید که دوستانی که پیشنهاد می کنید این ویژگی ها را داشته باشند:
1- حداقل 600 پست و 6 ماه سابقه عضویت در سایت.
2- سطح فنی مناسب در مباحث مربوط به PHP
3- فعالیت مفید و مستمر در بخش PHP
4- عدم سوء پیشینه در برخی موارد خاص مثل توهین به سایر کاربران، انتشار کدهای مخرب، و اخلال در نظم عمومی سایت.

با تشکر

saeidejafari
پنج شنبه 25 مهر 1387, 08:05 صبح
سلام!
از آقای علی کشاورز به خاطر توجهشون ممنون.ایشالا مدیر آینده تالار PHP هم مثل ایشون فعال باشن.
من vahid4134 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=28668) و yaqubian (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=798) رو پیشنهاد می کنم.
البته milad (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=344) (میلاد راستیان)هم عالیه ولی دیگه فعالیت نمیکنن اگه میتونستن خیلی خوب میشد.

cybercoder
پنج شنبه 25 مهر 1387, 12:57 عصر
خب، خدا رو شکر بالاخره کاربران بخش PHP به این فکر افتادند که یکی را از بین خودشان به عنوان مدیر معرفی کنند. این تاپیک به این شکل مفید نیست...

دلیل این که از ابتدا به اون شکل مطرح نشد اینه که سوء تفاهم تصمیم گیری بدون رعایت سلسله مراتب پیش نیاد.

موفق باشید

cybercoder
پنج شنبه 25 مهر 1387, 13:14 عصر
دوستان همین جا کسایی رو که فکر می کنند قابلیت هایی که آقای کشاورز گفت رو دارند رو معرفی کنند تا نظر سنجی بعدی صورت بگیره.
( در ضمن بنده قصد مدیر شدن ندارم ( در صورت احراز یا عدم احراز شرایط ). امیدوارم سوء تفاهم نشه، چون چندین بار قصد داشتم کلا از ادامه فعالیت مثل خیلی های دیگه صرف نظر کنم اما حیفم اومد که این تالار همین طوری بمونه و به عنوان کسی که چند ساله داره فعالیت می کنه دست رو دست بذارم و تماشا کنم، فقط همین و همین )
با تشکر از همه شما
موفق باشید.

امید امرایی
پنج شنبه 25 مهر 1387, 14:57 عصر
به نظر شما این تالار نیاز به مدیریت یک PHP کار حرفه ای و فعال دارد یا خیر ؟
بنده از حسن نظر و اقدام شما و همچنین جناب کشاورز متشکرم و کاملا موافق با انتخاب مدیر.
قطعا در انتخاب مدیر محترم باید میزان فعالیت در نظر گرفته بشه چرا که مدیریت یک بخش نیار به پیگیری و وقت کافی داره.

حالا هدفتان از زدن این تاپیک چیه؟ گشتن به دنبال یک مدیر جدید؟ من نظرم آری است اما اگر این پی‌اچ‌پی کار کارکشته تنها کارش پاک کردن و تذکر دادن پست‌ها نباشد و دست‌کم چند پست پرمحتوا بدهد.
مدیریت وظیفه کنترل کیفیت محتوای بخش رو بعهده دارن و منطقیه که اگر تشخیص دادن ، نسبت به پاک کردن یک مطلب اقدام کنن . لزوما اگه مدیر به معنای زننده پست های درجه 1 بود لازم نبود حتما در پست مدیریت این کار رو انجام بدن . چنانکه خیلی از اساتید و دوستان همین حالا هم این زحمت رو می کشن.

ضمن اینکه داشتن دانش کافی در مورد PHP هم از ملزومات تشخیص های درسته

Bahram0110
پنج شنبه 25 مهر 1387, 18:48 عصر
واقعا کمبود یکی مثل oxygen احساس می شه ( به شرطی که حوصلهء پاسخ دادن داشته باشه :D )

Arman_gh
پنج شنبه 25 مهر 1387, 20:36 عصر
مدیریت وظیفه کنترل کیفیت محتوای بخش رو بعهده دارن و منطقیه که اگر تشخیص دادن ، نسبت به پاک کردن یک مطلب اقدام کنن.
خب چه فرقی دارد با الان؟ همین الان هم مدیرهای دیگر بخش‌ها هم پست‌های بی‌محتوا را پاک می‌کنند.

لزوما اگه مدیر به معنای زننده پست های درجه 1 بود لازم نبود حتما در پست مدیریت این کار رو انجام بدن . چنانکه خیلی از اساتید و دوستان همین حالا هم این زحمت رو می کشن.
من نگفتم پست‌های درجه یک گفتم پست‌های پرمحتوا. برای نمونه یک پست درباره‌ی SQL Injection بگذارد و زیر و بم این دست حملات را بیان کند نه اینکه تنها به تخلفات رسیدگی کند.

vcldeveloper
جمعه 26 مهر 1387, 07:20 صبح
خب چه فرقی دارد با الان؟ همین الان هم مدیرهای دیگر بخش‌ها هم پست‌های بی‌محتوا را پاک می‌کنند.
فرقش در این هست که مدیران بخش های دیگه؛ اولا لزوما با PHP آشنا نیستند که بتونند همه پست های بی ربط و بی محتوای بخش را پاک کنند، کافی هست یکی یک پست بی محتوا بزنه، ولی درش از PHP صحبت کنه تا سایر مدیرانی که با PHP آشنا نیستند، آن را حذف نکنند، غیر از اینکه کاربری آن پست را گزارش کند. ثانیا، مدیران بخش های دیگه با مطالب مطرح شده در این بخش و کاربران فعال آن آشنا نیستند، پس نمی تونند خیلی خوب تشخیص بدن که چه سوالاتی تکراری هست، یا چه کاربری را باید بیشتر تحت نظر داشت. ثالثا، مدیران بخش های دیگه معمولا الویت را به بخش های خودشان میدن، پس کمتر فرصت این را پیدا می کنند که به مشکلات بخش PHP یا کاربران آن بپردازند.
یک مدیر خوب و فعال در بخش PHP که الویت اولش این بخش باشه، میتونه به تمام این کارها برسه.

من نگفتم پست‌های درجه یک گفتم پست‌های پرمحتوا. برای نمونه یک پست درباره‌ی SQL Injection بگذارد و زیر و بم این دست حملات را بیان کند نه اینکه تنها به تخلفات رسیدگی کند.
چرا کاربران این کار را نکنند؟ لزومی نداره برای حرکت کردن منتظر باشیم یکی مدیر بشه و ما را هل بده. اگر قرار حرکت کنیم، بهتر هست خودمون این کار را انجام بدیم. اگر بحث درباره SQL Injection در این بخش جالب هست، چرا شما یا سایر کاربران بخش باید منتظر مدیری باشید که این بحث را راه بیاندازه؟!
میزان فعالیت فنی یک مدیر اول به اطلاعات فنی اش بستگی داره، و بعد از آن به میزان همکاری کاربران بخش در حفظ نظم، و مشارکت در تولید محتوا. هر چه بی نظمی در بخش بیشتر باشه، مدیر مجبور هست بیشتر از وقت خود را صرف مدیریت آنها بکنه، و کمتر به مسائل فنی بپردازه. مدیر هم وقت محدودی را می تواند در سایت صرف بکنه. حالا اگر سایت مشکل انظباتی خاصی نداشته باشه، این وقت صرف فعالیت علمی میشه، اگر مشکلات زیاد باشند، این وقت صرف رفع مشکلات میشه.

cybercoder
جمعه 26 مهر 1387, 14:31 عصر
دوستان لطفا کاندیداهاتون رو معرفی کنید

امید امرایی
جمعه 26 مهر 1387, 16:10 عصر
با تشکر از جناب کشاورز

بنده فکر می کنم بهتره دوستان بجای معرفی کاندید اگه می تونن بیان کاندید بشن
1برخی دوستان شاید خجالت بکشن بگن خودم و از سر اجبار کسی دیگه ای رو معرفی کنن. اشکالی نداره اگه کسی خودش رو لایق بدونه. اگه جو به سمت کاندید شدن برگرده این دوستان هم مثل بقیه کاندید می شن.

cybercoder
شنبه 27 مهر 1387, 13:04 عصر
بنده tabib_m رو پیشنهاد می دم.

as13851365
شنبه 27 مهر 1387, 13:22 عصر
بنده tabib_m رو پیشنهاد می دم.

پس خودت چی ؟؟؟

من شما رو معرفی می کنم امیدام که ناراحت نشده باشی !

واقعا یکی باشه که به این همه پست های بی در و پیکر رسیده گی کنه خیلی خوب می شه !:قلب:

MyView
یک شنبه 28 مهر 1387, 00:04 صبح
متاسفانه طي اين دو سه سالي كه تا قبل از پريدن اكانتم (moslem-visual) اينجا سر ميزدم هم تعداد تاپيكها و پستهاي هرز و بي ربط زياد بوده و هم به همون ميزان تعداد تاپيكهاي مرجع و مفيد به فايده كم، فكر ميكنم در برنامه نويس اين انجمن فعاليت خيلي كمتري نسبت به بخشهاي ديگه داشته.

خب مدير قاعدتا بايد اول از همه تخصص و بعد از اون وقت رو داشته باشه، خصوصا وقت، مثلا حداقل روزي يكبار بتونه تاپيكهاي جديد رو بررسي كنه، از طرفي روابط عمومي و طرز برخورد متعادلي داشته باشه كه شدت عمل و مدارا رو در در جاي خودش اعمال كنه.

در مورد مطالب منم موافقم كه كاربران بايد توليد كننده باشن اما متاسفانه كاربران فعال و ثابت اينجا خيلي كم هستن، من خودم دو تا تاپيك خوب زدم اما بعد از يه مدت خسته شدم و ول كردم! خلاصه مدير يه همچين انجمني وظيفه ي مهم و تا حدي سختي داره...

zoghal
یک شنبه 28 مهر 1387, 00:20 صبح
این سایت حرفه ای هست و به یک حرفه ای نیاز داره

جناب آقای وحید خان به ای دی vahid4134 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=28668) به نظرم مناسب هست. ایشون یکی از مدیران فعال سایت iranphp.net هم هستند

org.kiani
یک شنبه 28 مهر 1387, 10:29 صبح
سلام به همه دوستان،
منم به vahid4134 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=28668) رای میدم.

tanha2007
یک شنبه 28 مهر 1387, 11:27 صبح
سلام.
خوب بنظر منم اگر یک مدیر برای این بخش انتخاب شود خیلی خوب خواهد شد. مثلا موضوعات جالبی را بیان دارد و به پست های رسیدگی نماید و ...

اگر چی من کوچکتر ازینم که نظری بدم ولی بازم به عنوان یکی از اعضای این انجمن مفید من آقای yaqubian (http://barnamenevis.org/forum/member.php?find=lastposter&t=127433) وآقای vahid4134 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=28668) را پیشنهاد مینمایم.

mn3250
یک شنبه 28 مهر 1387, 15:25 عصر
vahid4134
yaqubian
tabib_m
هر سه با هم نمیشه؟
اینطوری زمان کافی هم خواهند داشت.

cybercoder
یک شنبه 28 مهر 1387, 16:30 عصر
س خودت چی ؟؟؟

من شما رو معرفی می کنم امیدام که ناراحت نشده باشی !

لطف دارید ولی صورت خوشی نداره که من به عنوان کاندیدا خودم رو معرفی کنم.

musiox
دوشنبه 29 مهر 1387, 06:44 صبح
جناب vahid4134

as13851365
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:25 صبح
لطف دارید ولی صورت خوشی نداره که من به عنوان کاندیدا خودم رو معرفی کنم.

شما که خودتان رو معرفی نمی کنید . من شما رو به عنوان مدیر این بخش قبول دارم ( البته جای دوستان دیگه محفوظ است )

این کار رو هم با توجه به محتوای پست ها تون است که می گم !

دوستان دیگه ای هم هستن که هر چند تعداد پستهاشون به 300 تا هم نمی رسه ولی به نظر من دانش کافی برای مدیری شدن رو دارن !

امیدوارم که بحث بیشتر از این طول نگشه و یکی از دوستان لیستی از دوستانی رو که کاندیدای مدیر شدن رو درخواست کردن رو در این تایپیک قرار بدن تا بهترینشون انتخاب بشه (هر چند که دوستان دیگر همه عزیزند ولی بحث فیلتر رو باید رعایت کنیم )

دوست عزیز cybercoder جان امیدوارم که شما لیست این اشخاص رو در پست بعدی قرار بدید ولی اسم خودتان رو هم باید بنویسید .

Accidentboy
دوشنبه 29 مهر 1387, 10:56 صبح
cybercoder عزیز من هم شما رو معرفی می کنم چون هم از قدیمی ها هستید هم پست کافی دارید هم دانش لازم رو. تا جایی که من می دونم در تالار شبکه هم فعال هستید قدیم ها در تالار دلفی هم فعال بودید.

cybercoder
دوشنبه 29 مهر 1387, 11:58 صبح
تا به اکنون سه کاربر به عنوان کاندیدا معرفی شدند:
vahid4134
yaqubian
tabib_m
امید است که مدیران کل، در این فقره نظرات خودشون رو اعلام کنند.