PDA

View Full Version : شماره فاکتور برای برنامه یه ساندویچی و پیتزایی ؟؟

migrant
چهارشنبه 24 مهر 1387, 20:19 عصر
سلام
من یه برنامه برای یه ساندویچی دارم می نویسم ولی یه مشکل دارم . این جدولی که سفارشات رو نگه می داره خیلی زود پر میشه . آیا می خواهد هر روز و آخر شب که حساب و کتاب می کنه کلیه رکورد های سفارشات رو حذف و جمع مبلغ رو در جدولی دیگه ثبت کنم ؟؟؟
آیا بعدا لازم میشه که مثلا فلان روز فلان مشتری چه چیزایی سفارش داده ؟؟؟؟ در ضمن حساب دفتری هم نداریم . . .
مشکل دیگه در مورد شمار سفارش است آخه اینا اول شب یه بسته فاکتور میارن که شمارش مثلا از 100 شروع میشه و فردا شب هم دوباره همین طور . اگه من فیلدی رو به عنوان کلید بگیرم و اون شماره فاکتور باشه تکراری میشه یا خیلی زیاد میشه بعد از یه مدت . . . .
چه پیشنهادی دارید ؟؟؟؟؟

rostamkhani
چهارشنبه 24 مهر 1387, 22:43 عصر
سلام
لزومی نداره شماره فاکتور رو کلید بگیرین میتونه تمامی فاکتور ها در جدول یک جدول ثبت بشه و کلید فیلدی Autonumber باشه همراه با تاریخ

migrant
پنج شنبه 25 مهر 1387, 09:54 صبح
ممنون از راهنماییتون ولی چطور هر روز شمار ها از یک شروع بشه ؟؟؟؟؟؟
و اینکه آیا لزومی داره فاکتور های روز های قبل رو نگه داره ؟؟؟

shask00l
پنج شنبه 25 مهر 1387, 11:12 صبح
میتونی از 1 مغییر کنترل شده استفاده کنی ..
یعنی اینکه توی برنامت کدی قرار بدی که مقدار متغییر رو بر اساس تاریخ تغییر بده .

شماره سفارش رو توی بانک همراه سفارش و تاریخ ثبت کن . اگه تاریخ تغییر کرد (روز بعد) متغییر شماره سفارش رو 0 کن

موفق باشی

pars.engineer
پنج شنبه 25 مهر 1387, 12:42 عصر
سلام
پاسخ اينكه آيا لازم است History داشته باشيد يا خير به شما و صاحب ساندويچي بر مي گردد.
ولي اگر از نظر فني بررسي شود وجود History خيلي بهتر است از عدم وجود آن با در نظر گرفتن اينكه اگر از SQL Server استفاده نماييد حجم بانك اطلاعاتي حتي بعد از چند سال به مقدار قابل توجهي نخواهد رسيد.
به هر حال اگر به اين نتيجه رسيديد كه تاريخچه داشته باشد مي توانيد فيلدهاي شماره فاكتور و تاريخ روز را به عنوان كليد قرار دهيد.(سعي شود حتما كليد داشته باشد چون عدم وجود ايندكس كارايي سيستم را به حد قابل توجهي كم خواهد كرد)
موفق باشيد.

jadval
چهارشنبه 15 آبان 1387, 14:03 عصر
اگه برنامه رو نوشتی یه ندایی بده