PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن پلاک ماشین در جعبه متن

kh1387
چهارشنبه 24 مهر 1387, 23:15 عصر
سلام
من RightToLeft فرمم True هستش و می خوام وقتی پلاک خودرو رو وارد می کنم درست وارد شه:
مثلاً 45ب145-44 رو کاربر وارد کنه ولی بصورت 45- 145ب44 نمایش داده بشه.
از دوستانی که راهنمایی می کنند متشکرم

kh1387
پنج شنبه 25 مهر 1387, 22:27 عصر
کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟

morteza_ghn
پنج شنبه 25 مهر 1387, 23:30 عصر
سلام
من برای حل این مشکل در گزارشاتم از فرمول استفاده کردم و در دیتابیس تغییری ندادم چون پلاک مورد نظر جستجو میشه فقط در چاپ مهم بود که اینطوری حلش کردم .

kh1387
جمعه 26 مهر 1387, 08:11 صبح
برا من توی خود برنامه هم مهمه
خب راه حلتون رو بگید استفاده ببریم
متشکرم

ghayegh
جمعه 26 مهر 1387, 13:55 عصر
با سلام
:لبخندساده:
فقط می دونم سوالی که پرسیدید ، به این قضیه ختم نمی شود و حالا حالاها درگیرش خواهید بود . بخصوص سر زمانی که می خواهید پلاک ماشین ها را در دیتابیس ذخیره کنید . آن موقع می بینید که دیتابیس برای ترکیب حروف ( فارسی ) مثلا پ با ارقام ، بعضی وقت ها قاتی کرده و دهان آدم را صاف می کند. بدبختی این است که همیشه این قضیه خودش را نشان نمی دهد . یعنی گاهی درست عمل می کند و گاهی اشتباه . :عصبانی++:
این قضیه را یکی از افراد باتجربه ی ریش سفید که با رکوردهای میلیونی هم کار کرده به من گفت و بعد هم گفت که برای ذخیره ی اینها در دیتابیس ، از تکنیک دیگری مثلا ، همه ی کاراکترها به رقم استفاده کرده ( اگر درست یادم مانده باشد و درست فهمیده باشم)
حالا ببخشید که خیلی جوابم به سوال شما ارتباطی نداشت.

a1053r
جمعه 20 دی 1387, 00:34 صبح
از masked texbox در خودت دات نت استفاده کن

محمدامین شریفی
جمعه 20 دی 1387, 17:31 عصر
با سلام
:لبخندساده:
فقط می دونم سوالی که پرسیدید ، به این قضیه ختم نمی شود و حالا حالاها درگیرش خواهید بود . بخصوص سر زمانی که می خواهید پلاک ماشین ها را در دیتابیس ذخیره کنید . آن موقع می بینید که دیتابیس برای ترکیب حروف ( فارسی ) مثلا پ با ارقام ، بعضی وقت ها قاتی کرده و دهان آدم را صاف می کند. بدبختی این است که همیشه این قضیه خودش را نشان نمی دهد . یعنی گاهی درست عمل می کند و گاهی اشتباه . :عصبانی++:
این قضیه را یکی از افراد باتجربه ی ریش سفید که با رکوردهای میلیونی هم کار کرده به من گفت و بعد هم گفت که برای ذخیره ی اینها در دیتابیس ، از تکنیک دیگری مثلا ، همه ی کاراکترها به رقم استفاده کرده ( اگر درست یادم مانده باشد و درست فهمیده باشم)
حالا ببخشید که خیلی جوابم به سوال شما ارتباطی نداشت.
میشه با خونسردی بگی چرا پایگاه داده اشتباه میکنه؟

ahmadr
جمعه 20 دی 1387, 17:56 عصر
پایگاه داده اشتباه نمی کنه. همه چی دست برنامه نویس و الگوریتمی که بکار می بره.

mnodehi
پنج شنبه 09 آبان 1392, 14:20 عصر
بهترین کار استفاده از کاراکترهای تعیین جهت قراردادن کاراکترها است من تو لینک زیر دیدم متن اون و مثال فارسی شدش رو هم اینجا کپی می کنم.

http://stackoverflow.com/questions/6594915/unicode-strings-in-net-with-hebrew-letters-and-numbers

The unicode characters "RTL mark" (U+200F) and "LTR mark" (U+200E) were created precisely for this purpose.

In your example, simply place an LTR mark after the Hebrew character, and the numbers will then be displayed to the right of the Hebrew character, as you wish.

So your code would be adjusted as follows:

string A = "123";
string AA = "ب";
string LTRMark = "\u200E";
string B = "45";
string AB = A + LTRMark + AA + LTRMark + B;
textBox2.Text = AB;

mohammad_f.n
پنج شنبه 09 آبان 1392, 15:11 عصر
شما میتونید به textbux از دروپ دان لیست استفاده کنی که اشتباه نشه بعد میتونی برای ذخیره تو بانک یا هر کاری دیگه داری به سلیقه خودت انجام بدی
موفق باشی