PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از sql2000 در شبکه LAN

رضا جاسبی
چهارشنبه 24 مهر 1387, 23:53 عصر
سلام
من می خوام روی چند تا کامپیوتر که در یک شبکه LAN هستند یک برنامه اجرا کنم که دیتابیس مشترک داشته باشند. این کامپیوترها WorkGroup هستند و همدیگه رو هم تحت شبکه می بینند و به فولدرهای Share شده هم دسترسی دارند. Firewall هم خاموشه ولی وقتی می خوام SQL سرور رو ببینم (چه توی برنامه و چه توی enterprise Manager) بهم ایراد می گیره که SQL Server Does not Exists or Access Denied.
شرایطم هم اینه :
1- دستگاههای WIN XP sp2 دارند.
2- SQL 2000
3- از SQL Authentication وuser sa استفاده می کنم.

ممنون میشم کسی بتونه کمکم کنه.

mannai29
پنج شنبه 25 مهر 1387, 11:10 صبح
اول اينكه شما User هستيد يا Administrator ؟
اگر شما User باشيد به فايل هاي Sql Server دسترسي نداريد و بنابراين نمي توانيد Sql Server رو براي سيستم خودتون Register كنيد.
اگر در Enterprise Manager قبل از Register كردن با دسترسي Administrator وارد سيستم سرور Sql شويد -- مثلا با $C -- سيستم فكر مي كند كه شما Administrator هستيد و مشكل نمي گيرد.
اميدوارم درست گفته باشم!

رضا جاسبی
پنج شنبه 25 مهر 1387, 21:51 عصر
کامپیوترهام WorkGroup هستند. نمی دونم $C دارم یا نه. امتحان می کنم. اما در Local Policy اجازه دسترسی به Guest رو دادم.
یک نکته دیگه اینکه همین سیستم و همین کار رو روی دو تا کامپیوتر دیگه در یک شبکه LAN دیگه تونستم انجام بدم اما اینجا نمیشه.

amin_alexi
شنبه 27 مهر 1387, 08:52 صبح
سلام
منم اين مشكل رو داشتم
آيا ServicePack4 واسه SQL Server 2000 رو نصب كردي !؟
فكر كنم اگه SP4 رو نصب كني مشكلتون حل بشه.

mannai29
شنبه 27 مهر 1387, 18:32 عصر
فکر نمی کنم مشکل از ServicePack4 باشد چون موضوع Register نشدن Server دیگر در Enterprise Manager هم هست. فرض هم این هست که دو SQL Server از یک ServicePack هستند.
از طرفی Administrator در شبکه WorkGroup یا Domain فرقی از نظر محدودیت دسترسی نمی کند. فقط وقتی می توان در شبکه WorkGroup عنوان Administrator را با معنای کامل خودش به کار برد که در همه سیستم ها با یک پسورد مشترک تعریف شده باشد. آنگاه شما اگر با Administrator وارد سیستم خودتان شوید میتوانید یک Explorer مانند My Computer باز کنید و در آدرس بارش تایپ کنید $com1\C (file://\\$com1\C)\\ (file://$com1/C) ; آنوقت اگر شرایط گفته شده حاکم باشد شما به تمام پوشه های درایو مورد نظر در مقصد دسترسی دارید . وگرنه از شما نام کاربری و پسورد Administrator سیستم مقصد را می پرسد و اگر باز هم درست وارد کنید وارد درایو مربوط با تمام امکانات می شوید.
با تمام آنچه گفته شد شما قبل از Register کردن ، یک بار به این ترتیب وارد سیستم مقصد شوید و بعد Server مقصد را Register کنید...

رضا جاسبی
چهارشنبه 01 آبان 1387, 23:54 عصر
یک راه دیگه پیدا کردم. در کامپیوتر مقصد به Guest اجازه دسترسی به منابع سیستم رو در Local Policy دادم.

en.kamali.ir
چهارشنبه 25 دی 1387, 10:51 صبح
سلام میشه توضیح بدی چطوری این کار رو کردی ؟؟

غلامرضا شریفی
سه شنبه 01 بهمن 1387, 11:54 صبح
یک راه دیگه پیدا کردم. در کامپیوتر مقصد به Guest اجازه دسترسی به منابع سیستم رو در Local Policy دادم.لطفا توضيح دهيد متشكرم