PDA

View Full Version : سوال درباره اتصال به MySql

taghavi
دوشنبه 20 مهر 1383, 09:02 صبح
سلام دوستان
من php 5.0.2 را روی ویندوز 2000 پروفشنال توسط IIS و ISAPI نصب کرده ام و کامل هم جواب می دهد. بعد از آن MySql 4.0.13 را نصب کردم. mysql به تنهائی کار می کند یعنی من توانسته ام در prompt Dos توسط Mysql یک database و یک Table بسازم. مشکل من در اتصال بین php و mysql می باشد به نحوی که من وقتی کد

<?php
$conn = mysql_connect("127.0.0.1","","") or die("connection failed");
echo"connect successful";
mysql_close($conn);
?>

را می نویسم یک صفحه سفید خالی فقط باز می شود. نه تنها این کد بلکه هرکدی که در آن انتصال به Msql باشد با این مشکل روبرو میشوم.

nematia
دوشنبه 20 مهر 1383, 10:15 صبح
1- یه phpinfo اجرا کن خصوصیات mysql رو توش نگاه کن ببین چطوره.
2- برای اتصال نیاز به پسورد (مثل root ) هست.
3- راستی چرا صفحه سفید؟ - چون صفحه سفید (به شرط خاموش نکردن error های php ) یعنی اینکه مشکلی نیست. پس این echo ها کار نمیکنن؟

oxygenws
دوشنبه 20 مهر 1383, 11:03 صبح
البته می شه بدون رمز عبور و یا نام کاربری هم به بانک متصل شد. (مثل کاری که شما کردید)
ولی به قول جناب نعمتی، چرا صفحه سفید؟؟

حدس من اینه که شما اصلا MySQL نصب ندارین :) به مقاله ای که در این انجمن هست دقت کنید. در PHP5 رابط های MySQL به طور پیش فرض نصب نمی باشند.

موفق باشید، امید

taghavi
دوشنبه 20 مهر 1383, 11:57 صبح
دوستان من مشکلم بر طرف نشده است لطفا" درباره ورژن Mysql و همچنین طریقه تنظیم آن توضیح دهید

taghavi
دوشنبه 20 مهر 1383, 12:00 عصر
دوستان من مشکلم بر طرف نشده است لطفا" درباره ورژن Mysql و همچنین طریقه تنظیم آن توضیح دهید

taghavi
دوشنبه 20 مهر 1383, 12:00 عصر

oxygenws
دوشنبه 20 مهر 1383, 12:47 عصر
به مقاله ای که در این انجمن هست دقت کنید. در PHP5 رابط های MySQL به طور پیش فرض نصب نمی باشند.
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=12335

nematia
سه شنبه 21 مهر 1383, 10:43 صبح
البته می شه بدون رمز عبور و یا نام کاربری هم به بانک متصل شد. (مثل کاری که شما کردید)
مسلما- ولی معمولا نرم افزارهایی که کار نصب رو انجام میدن یک رمز عبور اولیه ایجاد میکنند (مثل phptriad و apache2triad) که منظور من توجه به این نکته بود.