PDA

View Full Version : استفاده از Role ها

abbasjafarnezhad
جمعه 26 مهر 1387, 14:28 عصر
با سلام
در قسمت asp.net configuration چند Role تعریف کردم که یوزرهارو از طریق creatuserwizard اضافه میکنم.
سوال اینه که Role پیشفرض رو چه جوری میشه تعریف کرد؟یعنی هر یوزر بعد از ثبت نام در سایت جزو Role کاربرهای معمولی باشند.

آیا نیاز به کد نویسی دارد یا بصورت پیش فرض میتوان آن را تعریف کرد لطفا من را راهنمایی کنید

با تشکر از کلیه برنامه نویسان:تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق::تشویق:

salehbagheri
شنبه 27 مهر 1387, 09:40 صبح
شما در رويداد UserCreated يا FinishButtonClick كدزير رو وارد كنيد!

Dim User As String = CreateUserWizard1.UserName
Roles.AddUserToRole(User,"Users")

كه در اين جا Users همان رولهاي تعريف شده شما مي باشد!

ajn_572
یک شنبه 28 مهر 1387, 00:00 صبح
باتشکر ازجناب salehbagheri.من یه مشکل دیگه هم دارم.می خوام برای یوزرهایی که ازطریقcreatuserwizard توی asp.net configuration ایجاد میشن یه مشخصات دلخواهی رو اضافه کنم.مثل فیلد میزان تحصیلات.آیا میشه همچین کاری کرد؟ (در ضمن ازبانک Sql Server هم استفاده کردم ولی فقط یوزرهارو ازاین طریق ثبت نام کردم).

merlin_vista
یک شنبه 28 مهر 1387, 10:55 صبح
باتشکر ازجناب salehbagheri.من یه مشکل دیگه هم دارم.می خوام برای یوزرهایی که ازطریقcreatuserwizard توی asp.net configuration ایجاد میشن یه مشخصات دلخواهی رو اضافه کنم.مثل فیلد میزان تحصیلات.آیا میشه همچین کاری کرد؟ (در ضمن ازبانک Sql Server هم استفاده کردم ولی فقط یوزرهارو ازاین طریق ثبت نام کردم).
بله .
از Profile استفاد كنيد . براي اطلاعات بيشتر همين موضوع را در سايت جستجو كنيد .

Saber_Fatholahi
یک شنبه 28 مهر 1387, 16:08 عصر
بهترین گزینه به قول دوستمان استفاده از پروفایله
اما اگه گروه های کاربری شما مشخصات متفاتی دارند مب توانید یک تیبل دیگر با ارتباط یک به یک با تیبل کاربران ایجاد کنید مثلا مشخصات دانشجویان با مشخصات اساتید یا مشخصات کارکنان تفاوت دارد

محمدامین شریفی
سه شنبه 30 مهر 1387, 11:28 صبح
بهترین گزینه به قول دوستمان استفاده از پروفایله
اما اگه گروه های کاربری شما مشخصات متفاتی دارند مب توانید یک تیبل دیگر با ارتباط یک به یک با تیبل کاربران ایجاد کنید مثلا مشخصات دانشجویان با مشخصات اساتید یا مشخصات کارکنان تفاوت دارد
میشه خواهشن یه مثال بزاری؟

Saber_Fatholahi
سه شنبه 30 مهر 1387, 16:58 عصر
دوست من یه نیگا به تیبل های Membership بنداز اونجا یه تیبل برای کاربران هست که مشخصات اضافه را نگهداری می کنه یه چیزی شبیه اونه

محمدامین شریفی
سه شنبه 30 مهر 1387, 21:52 عصر
دوست من یه نیگا به تیبل های Membership بنداز اونجا یه تیبل برای کاربران هست که مشخصات اضافه را نگهداری می کنه یه چیزی شبیه اونه
بله درست میفرمایید.
چون داده ها به صورت رمزنگاری ذخیره میشوند.
میخواهم بدانم،چگونه میشود با کدهای دات نت داده ها را ویرایش کرد؟
با سپاس