PDA

View Full Version : سوال: استفاده از word بدون نیاز به نصب آن

marzieh karani
شنبه 27 مهر 1387, 09:28 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من در برنامه ام از word 2003 استفاده کرده ام . الان مشکل این است که هر جا که این برنامه می خواد اجرا بشه باید office2003 هم نصب بشه و جالب تر اینه که اگر هم داشته باشند باید یه بار uninstall و دوباره نصب کنند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
آیا راهی وجود داره که بدون نیاز به نصب office بتونم از word.dll استفاده کنم یا یه جوری این dll را رجیستر کنم
و اما سوال بعد : چه جوری میتونم برنامه را محدود به یک ورژن خاص از office نکنم و برنامه نوشته شده با همه ورژنهای word جواب بده
ممنون می شم اگر راهنماییم کنید

afsharm
شنبه 27 مهر 1387, 11:02 صبح
در مورد سوال اول تا آنجا که می‌دانم راهی وجود ندارد. پیشنهاد این است که از یک روش دیگر فایل ورد یا اکسلتان را باز کرده و اطلاعات آن را بخوانید با بنویسید. برای این کار یک سری کامپوننت و کلاس مجانی و غیر مجانی وجود دارد. ضمنا اگر از نسخه ۲۰۰۷ آفیس استفاده کنید حق انتخاب بیشتری دارید. چون ظاهرا این فرمت مورد استفاده این نسخه کپی رایت ندارد پس قاعدتا بایستی ابزارهای Open Source و مجانی زیادی برای کار با آن وجود داشته باشد بدون این که نیاز به نصب خود ورد یا اکسل باشد.
در مورد سوال دوم همه کارهای مربوط به خواند و نوشتن فایل‌های آفیس را به یک کلاس کمکی خاص منتقل کنید و سعی کنید در ابتدای کار آن کلاس وجود نسخه‌های مختلف را چک کرده و از هر کدام که وجود داشتند استفاده کنید. بقیه کدهای این کلاس را هم تا حد امکان General بنویسید تا مشکلی پیش نیاید.

marzieh karani
شنبه 27 مهر 1387, 15:44 عصر
مرسی از راهنماییتون.
من از office 2003 برای mail merge استفاده کرده ام و مجبور شده ام dll آن یعنی word.dll 11 را add کنم و این قسمت mail merge از کد در داخل یک if در یک متد قرار دارد.حال اگر برنامه در شرایطی اجرا شود که وارد if نشود ، نیز این متد دجار error شده و از اسمبلی خطا می گیرد.یعنی حتما باید 2003 نصب بشه. آیا می توانم این مورد را یه جورایی handle کنم؟
خیلی search کردم ولی چیزی پیدا نکردم

adinochestva
شنبه 27 مهر 1387, 15:54 عصر
از Redistributable پکیج استفاده کن :
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=3C9A983A-AC14-4125-8BA0-D36D67E0F4AD
http://blogs.msdn.com/kintan/archive/2005/04/22/410884.aspx

marzieh karani
یک شنبه 28 مهر 1387, 08:34 صبح
ضمن تشکر از شما دوست عزیز اگر در زمینه نحوه استفاده هم کمی راهنمایی کنید ممنون می شم. در ضمن لینک دوم هم باز نشد

marzieh karani
یک شنبه 28 مهر 1387, 10:50 صبح
در مورد سوال اول تا آنجا که می‌دانم راهی وجود ندارد. پیشنهاد این است که از یک روش دیگر فایل ورد یا اکسلتان را باز کرده و اطلاعات آن را بخوانید با بنویسید. برای این کار یک سری کامپوننت و کلاس مجانی و غیر مجانی وجود دارد. ضمنا اگر از نسخه ۲۰۰۷ آفیس استفاده کنید حق انتخاب بیشتری دارید. چون ظاهرا این فرمت مورد استفاده این نسخه کپی رایت ندارد پس قاعدتا بایستی ابزارهای Open Source و مجانی زیادی برای کار با آن وجود داشته باشد بدون این که نیاز به نصب خود ورد یا اکسل باشد.
در مورد سوال دوم همه کارهای مربوط به خواند و نوشتن فایل‌های آفیس را به یک کلاس کمکی خاص منتقل کنید و سعی کنید در ابتدای کار آن کلاس وجود نسخه‌های مختلف را چک کرده و از هر کدام که وجود داشتند استفاده کنید. بقیه کدهای این کلاس را هم تا حد امکان General بنویسید تا مشکلی پیش نیاید.

چه جوری می تونم تشخیص بدم چه نسخه هایی از office موجودند؟

sahba1400
شنبه 15 اسفند 1388, 13:05 عصر
این نرم افزار مخصوص شماست :d

http://www.dlsara.com/article525.html

:بوس: