PDA

View Full Version : سوال: نمايش تمامي فرمها درون فرم اصلي

MZOSAN
شنبه 27 مهر 1387, 21:08 عصر
من چند تا دكمه بالاي فرم اصلي برنامم دارم كه با زدن هر كدوم از اين دكمه ها فرم جديدي باز ميشه حالا مي خوام تمامي فرمها وقتي باز ميشند درون فرم اصلي باشند يعني درسته فرم جديدي باز ميشه ولي ظاهرا همون فرم اصلي كه داده هاي اون پاك شدند
خيلي وقته دنبال اين موضوعم:ناراحت:
ممنون ميشم هر كي ميدونه كمكم كنه:چشمک:

combat1964
شنبه 27 مهر 1387, 22:15 عصر
روش اول : میتونید از MDI استفاده کنید
Set the WindowState() property of the form before you show it:

Form Form1 = new Form();
Form1.MdiParent = this;
Form1.WindowState = FormWindowState.Maximized ;()Form1.Show

روش دوم : یک پنل روی فرم اصلی بزارید و در هنگام ایجاد فرم جدید خاصیت parent فرم جدید رو پنل روی فرم اصلی انتخاب کنید

parsamiga
شنبه 27 مهر 1387, 22:30 عصر
یه نمونه برات گذاشتم .

MZOSAN
یک شنبه 28 مهر 1387, 09:20 صبح
من از روش اول استفاده كردم ولي مي خوام فرم دوم كه درون فرم اول باز ميشه ديگه عنوان و دكمه هاي minimizeو maximaize رو نداشته باشه يعني تقريبا مثل يك panel باشه خيلي باهاش ور رفتم نمونه كد رو هم مي ذارم ممنون اگه راهنمايي كنيد

MZOSAN
یک شنبه 28 مهر 1387, 14:37 عصر
هيشكي مشكل منو نميدونه

parsamiga
یک شنبه 28 مهر 1387, 21:49 عصر
تنها راهش اینه که

f2.WindowState = FormWindowState.Maximized;
f2.WindowState = FormWindowState.Normal;

البته اینکار باعث ایجاد اسکرول در کنار فرم میشه ، همون کاره فقط یه جور فریب دادنه ...

SMRAH1
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:27 صبح
سلام

اگر می خواهید فرمتان دارای فرزند باشد،یه این مفهوم است که شما در نظر دارید که چند فرزند در فرم باز کنید که این با عدم وجود دکمه های Minimaze و .. برای فرزند،مقایر است (در این حالت فقط شما می توانید فقط یک فرزند را ببینید).

در حالتی که فقط یک فرزند لازم دارید،بهتر است فرم داخلی را درون یک Panel طراحی کنید و Visible آن را false کنید.در حالتی که نمایشی لازم است(دکمه New)،باید Visible را true کنید.