PDA

View Full Version : مشگل در باره استفاده از textbox و richtextbox!!!!!!

yasha_162000
سه شنبه 21 مهر 1383, 11:17 صبح
تو visual basic .Net

چه جوری میشه توی یک textbox از ۲ رنگ استفاده کرد یعنی user وقتی رنگ رو عوض می کنه با استفاده از colordialog رنگ متن هایی که قبلا نوشته عوض نشه فقط اون هایی که جدید می نویسه !!!!!!!!!!!!!!!!!
یک از دوستان به من گفت که می شه این کار رو با richtextbox انجام داد ولی با استفاده از forecolor که نشد یا من نتونستم please help meee

سوال دوم هم این که مثلا شما وقتی با yahoo messenger چت می کنین وقتی pm برای شما می یاد این scroll تو textbox خودش می یاد پایین ولی نمی دونم چجوری این کار رو باید انجام بدم که بیاد پایین تو visual basic 6 خودش این طوری هست ولی تو .net چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علیرضا مداح
سه شنبه 21 مهر 1383, 19:48 عصر
سلام .
1) بله . برای اینکار میبایست از کنترل RichTextBox استفاده کنید . ولی توجه کنید که ForeColor رنگی که کل متن از آن استفاده میکند را تنظیم مینماید . برای تغییر رنگ یک قسمتی از متن باید ابتدا توسط متد Select آن قسمت از متن را که مایل به تغییر رنگ آن هستید را انتخاب کرده و بعد آن نیز توسط متد SelectionColor رنگ آن قسمت را تغییر دهید .

yasha_162000
پنج شنبه 23 مهر 1383, 22:01 عصر
سلام مرسی از جوابی که دادی اگه یک مثال تو همین مایه ها میدونی لطفا مرفی کن مرسی

علیرضا مداح
جمعه 24 مهر 1383, 10:40 صبح
سلام مرسی از جوابی که دادی اگه یک مثال تو همین مایه ها میدونی لطفا مرفی کن مرسی
به کد زیر توجه کنید :

RichTextBox1.Select(5, 10)
RichTextBox1.SelectionColor = Color.Red

در خط اول ابتدا از کاراکتر 5 تا کارکتر 15 انتخاب شده و سپس در خط دوم رنگ قسمت انتخاب شده به قرمز تغییر پیدا میکند .

yasha_162000
جمعه 24 مهر 1383, 17:40 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی شما مشگله من حل شده :) :kiss: :heart: :flower: