PDA

View Full Version : بدست آوردن ایمیل از روی لینک فعال سازی

sahele_sheni
یک شنبه 28 مهر 1387, 01:13 صبح
سلام دوستان

توی سایت بعد از عضویت برای کاربر لینک فعال سازی میفرستم ... حالا میخوام وقتی کاربر روی لینک کلیک کرد و صفحه اکتیو کردن حساب کاربری براش باز شد آدرس ایمیلی رو که از اونجا کلیک کرده داشته باشم !

لطفا راهنمایی کنید ....

milade
یک شنبه 28 مهر 1387, 04:52 صبح
سلام
(من که نفهمیدم!)
در کل اونایی که از روش اکتیو برای عضویت استفاده می کنن روششون اینه:
1- کاربر ثبت نام می کنه و ایمیل رو وارد می کنه
2- سایت اطلاعات رو به همراه یه کد فعال سازی(رندمیک)براش ثبت می کنه و یه ایمیل می فرسته(به همراه کد فعال سازی) مثلا این طوری:

http://www.mysite.com/active.aspx?m=mail@yahoo.com&a=123456789
3- کاربر به میلش می ره و روی لینک کلیک می کنه و بر می گرده به همون سایت
4- سایت کد و ایمیل رو چک می کنه اگه همچین فیلدی بود که مثلا یه فیلد خودش رو true می کنه که یعنی فعال اگه نه خطا می ده
همین!
موفق باشید

sahele_sheni
یک شنبه 28 مهر 1387, 16:05 عصر
اینایی رو که گفتید میدونم دوستان .
نمیخوام توی QueryString ایمیل کاربرم رو داشته باشم فقط میخوام که وقتی روی کینکی که من واسش فرستادم کلیک کرد بتونم ایمیلی رو که از اون روی این لینک کلیک شده در بیارم !

Neo Persian
یک شنبه 28 مهر 1387, 16:48 عصر
دوست عزيز يه خورده به جواب دوستان نگاه ميكردي به نتيجه ميرسيدي
شما وقتي يكي درخواست عضويت كرد و خواستي ايميل فعال سازي رو بفرستي مياي به طور مثال ايميل طرف رو + مثلا تاريخ زمان همان روز به صورت هش در مياري و اين هش رو داخل db ذخيره ميكني و بعدشم كه براي طرف ميفرستي
خوب حالا هر وقت طرف به اين لينك رفت شما چك ميكني كه اين هش موجود در لينك براي كدوم يكي از user هاست و ميتوني بقيه كار هارو انجام بدي

sahele_sheni
یک شنبه 28 مهر 1387, 16:58 عصر
دوست عزيز يه خورده به جواب دوستان نگاه ميكردي به نتيجه ميرسيدي
شما وقتي يكي درخواست عضويت كرد و خواستي ايميل فعال سازي رو بفرستي مياي به طور مثال ايميل طرف رو + مثلا تاريخ زمان همان روز به صورت هش در مياري و اين هش رو داخل db ذخيره ميكني و بعدشم كه براي طرف ميفرستي
خوب حالا هر وقت طرف به اين لينك رفت شما چك ميكني كه اين هش موجود در لينك براي كدوم يكي از user هاست و ميتوني بقيه كار هارو انجام بدي

دوست عزیز با تشکر از یاد آوریت من در حال حاضر هم همین تکنیک رو استفاده میکنم .
فقط میخواستم بدونم میشه بدون اینکه توی Query String اسمی از ایمیل کاربر برده باشیم و فقط با یه لینک که کاربر روش کلیک میکنه به آدرس میل طرف دسترسی داشته باشیم ! ؟

sahele_sheni
یک شنبه 28 مهر 1387, 17:04 عصر
به نظر من ایمیل کاربر که دوستمون گفتم بسیار اشتباه است.
ولی فکر می کنم با آیدی یوزر چک بشه بهتره.ولی حتما آخرش یک آیدی برای امنیت کار بزارید.با کلاس random
مشکل استفاده از ID ایی که توی SQL داریم اینه که اگه فرضا 100 سطر اول جدول حذف بشه ID هاشونم حذف شدس واگه یه ماریر بیکار بیاد و QueryString اش رو با ID شماره 20 بفرسته .....؟؟؟
میشه با ErrorHandling حلش کرد ولی توصیه میشه از همون روش ایمیل هش شده استفاده بشه !

Neo Persian
دوشنبه 29 مهر 1387, 01:07 صبح
دوست عزیز با تشکر از یاد آوریت من در حال حاضر هم همین تکنیک رو استفاده میکنم .
فقط میخواستم بدونم میشه بدون اینکه توی Query String اسمی از ایمیل کاربر برده باشیم و فقط با یه لینک که کاربر روش کلیک میکنه به آدرس میل طرف دسترسی داشته باشیم ! ؟
به نظر من كه غير ممكنه!

milade
دوشنبه 29 مهر 1387, 05:04 صبح
غیر ممکنه!
فقط می تونید لینک قبلی رو به دست بیارید نه ایمیلش رو
موفق باشید!