PDA

View Full Version : مشکل در نصب SP1 ويژوال استوديو 2008

SMRAH1
یک شنبه 28 مهر 1387, 11:44 صبح
سلام

در نصب SP1 ويژوال استوديو 2008 از روي iso سي دي مربوط به همين موضوع ،از سايت مايکروسافت،به مشکل برخوردم.در واقع برنامه مقدار فضاي لازم رو در هنگام نصب در درايو ويندوز من پيدا نمي کنه واين مشکل پيش مياد.

در ضمن من ويژوال استوديو رو توي درايو ديگه اي ،غير از درايو ويندوز، نصب کردم.با اين حال حدود 4 گيگ به درايو ويندوز من اضافه کرده (در حالي پوشه نصب در درايو ديگه حدود 1.7 گيگ است).

حالا سئوالات من اين است:
1) آيا نحوه نصب من ايراد داشته؟
2) آيا راه کاري وجود دارد؟

ممنون

Mehdi Asgari
یک شنبه 28 مهر 1387, 21:57 عصر
سلام
مطمئن نیستم ، ولی فکر می کنم قبل از نصب چیزایی مثل update و service pack ، یه restore point ایجاد میشه.
(Disk Cleanup کنید)

SMRAH1
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:21 صبح
سلام

اصلا منطقی است که من VS2008 مثلا توی D نصب کننم و فقط 1.7 گیگ باشه و توی خود ویندوز بیش از 4 گیگ بریزه؟
چرا در VS2008 SP1 فقط می خواد توی پوشه ویندوز (اون هم بیش از 3 گیگ) بریزه؟

ممنون

Mehdi Asgari
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:41 صبح
آره
خود من هر وقت SP نصب می کنم ، اولش که یه پوشه با اسم عجیب و غریب و طولانی (شامل کلی عدد) توی درایو C ایجاد میشه.
این + فایل های temp + حجم restore point
پوشه ی ویندوز رو نمی دونم ، ولی به هر حال با C:\Windows\Microsoft.Net و C:\Windows\assembly هم سروکار داره.
من دیروز ویندوز ویستام رو update کردم. فضای خالی درایوم شد 7 گیگابایت. پس از Disk Cleanup و همچنین پاک کردن restore point های قدیمی ، 15 گیگابایت آزاد شد (یعنی فضای خالیم شد 22 گیگا)

SMRAH1
سه شنبه 04 اسفند 1388, 23:18 عصر
سلام
بعد از نصب VS2008SP1 ، ارتباط VS2008 با SQL Server به مشکل بر می خوره (نمی تونید Add Data Source به برنامه انجام بدید).برای رفع این مشکل Sql Server Express 2005 SP3 و یا Sql Server Express 2008 Sp1 رو نصب کنید.که هر دوی اینجا در سایت مایکروسافت موجوده ولی می تونید از اینجا (http://www.filehippo.com/software/developer/)هم پیدا شون کنید.
در ضمن نصب Sql Server Express 2005 SP3 رو بهتون پیشنهاد میدم چون با نصب Sql Server Express 2008 Sp1 ، نیاز به نصب ابزار زیر هم (برای کارکرد بهتر با Sql Server Express) خواهید داشت :
1) نصب SQL Server Management Studio Express 2008 که حجمی حدود 167M داره (حجم SQL Server Management Studio Express 2005 فقط 36M بود).این نرم افزار رو توی خوده سایت مایکروسافت پیدا میشه.
2) حتما XP SP3 یا Vista SP1 باید داشته باشید.

در ضمن تمام نرم افزار هایی که گذاشتم کاملا رایگان هستند و از سایت های یاد شده به راحتی قابل دانلود است.
موفق باشید

FastCode
سه شنبه 04 اسفند 1388, 23:29 عصر
دوشنبه 29 مهر 1387, 11:11 صبح

سه شنبه 04 اسفند 1388, 23:48
OMG:متعجب:تقریبا 470 روز

Amir 2010a
دوشنبه 10 اسفند 1388, 15:56 عصر
فرق زیادی میان VS2008 ,و SP1 ان نیست
مگر ایمکه بخواهید در کنار VS از SQL Server 2008 استفاده کنید

FastCode
دوشنبه 10 اسفند 1388, 21:08 عصر
فرق زیادی میان VS2008 ,و SP1 ان نیست
مگر ایمکه بخواهید در کنار VS از SQL Server 2008 استفاده کنید

OMG:متعجب:تقریبا 6+470 روز

SMRAH1
سه شنبه 11 اسفند 1388, 11:44 صبح
سلام
تقریبا یک سال پیش که VS2008 رو به SP1 بروز کردم،با مشکلاتی برخورد کردم که یکیش باعث ایجاد این تاپیک شد.بعد از تغییر Partition بندی و .. و نصب،هنوز نمی تونستم با پایگاه داده ارتباط بگیرم ، تاکید می کنم که در خوده برنامه ها ارتباط داشتن ولی به صورت بصری نمی تونستم اطلاعات رو ببینم(حتی Access رو)،ویرایش کنم و ...،جستجو کردم ،آدرس چند تا برنامه دیگه (در که پستهای بالا با تفصیر نوشتم) رو داده بودن که باید نصب کنم و ... در نهایت چون مشکل حل نشد و عجله داشتم و نمی تونستم اون برنامه ها رو هم سریع دانلود کنم، مجبور شدم ویندوز عوض کنم و دوباره همون VS2008 رو نصب کنم ( من تا مجبور نشم ویندوز عوض نمی کنم!)
در هر حال تقربا سه ماه پیش که هم وقتش رو داشتم و هم حوصله، تمام نرم افزار ها رو گرفتم (هر چی نصب می کردی ،یک چیه دیگه می خواست - مایکروسافت دیگه - چند روز علاف بودم) در نهایت راه افتاد.
چند روز پیش که چشم به این تاپیک افتاد،گفتم جواب رو بگذارم تا دوستانی که احتمالا بعدا به این مشکل بر می خورن جواب رو داشته باشن(این تایک هم به خیلی عظیم تاپیک ها بی نتیجه نپیوندد!).
موفق باشید