PDA

View Full Version : سوال: يك سوال ابتدايي از تهيه گزارش !!!

iranpour
یک شنبه 28 مهر 1387, 12:36 عصر
سلام و خسته نباشيد
نياز به ايجاد يك گزارش دارم كه قبلاً به دفعات انجام دادم اما حالا متاسفانه به دليل مشغوليتهاي ذهني راه حل آن را به خاطر نمي آورم ، براي همين گفتم از راهنمايي شما دوستان كمك بگيرم .

قرار است گزارشي تهيه شود كه در آن از كاربر عددي پرسيده مي شود و رديفهايي كه تاريخ آنها معادل "تاريخ روز+عدد" است در گزارش نمايش داده شود .
در يك query اين محاسبه انجام شده و جمع عدد و تاريخ روز در فيلدي در همان كوئري ذخيره مي گردد . اما حالا نتوانستم ارتباط با گزارش را برقرار كنم !! يعني گزارش فقط حاوي ركوردهايي باشد كه تاريخ مدنظر را در خود دارند .
در نمونه ارسالي اين موضوع را مي توانيد ببينيد . كوئري rep_day كار محاسبه را انجام مي دهد. قرا است مقدار rep_day را با date_sarresid مقايسه كند و در گزارش فقط آنهايي كه date_sarresid آنها تاريخ برابر با تاريخ جديد است نمايش داده شوند.

iranpour
دوشنبه 29 مهر 1387, 11:03 صبح
لطفا من را راهنمايي كنيد

e601
دوشنبه 29 مهر 1387, 21:04 عصر
با سلام
دوست عزیز شما در 2 جا اشتباه داشتید.
1. تابع J_ADDDAY شما تاریخ رو با کارکترهای جدا کننده بر میگردونه (مثل 87/07/29) در صورتی که در جداول ماسکی که برای فیلد تاریخ در نظر میگیرید فقط جهت نمایش و همچنین ورود اطلاعات به فرمت صحیح هست و برای محاسبات ، اکسس اون فیلد رو بصورت 870729 در نظر میگیره.
من با اجزاتون یک خط کد به تابع J_ADDDAY شما اضافه کردم تا تاریخ محاسبه شده شما بدون این کاراکترها باشه

2. در کوئری rep_day شما فقط تاریخ مورد نظر کاربر رو در یک فیلد جدید محاسبه کردید و در حقیقت شرطی برای کوئری تعیین نکردید.
در اینجا هم کمی تغییرات در کوئری دادم و تابع مورد نظر شما رو بعنوان شرط محاسبه فیلد date_sarresid قرار دادم

امیدوارم توضیحاتم روشن باشه و کار شما هم را بیفته...

موفق باشید...

iranpour
سه شنبه 30 مهر 1387, 07:11 صبح
خيلي خوب بود . ممنون . كمك خيلي بزرگي به من كرديد . هميشه موفق و سرافراز باشيد