PDA

View Full Version : سوال: Attach and Detach در SQL server EXPRESS

MAH1362
یک شنبه 28 مهر 1387, 14:10 عصر
سلام دوستان
من يه برنامه سي شارپ دارم كه يه فايل MDF رو مي خواد به SQL SERVER EXPRESS ، وصل (Attach) كنه .اين كار رو با اين Connection String انجام دادم.
connectionString="Data Source=.\SQLExpress;Initial Catalog=Adventure;Integrated Security=true;AttachDBfilename=|DataDirectory|\Dat a\Adventure_Data.MDF"

روي سيستمي كه برنامه رو باهاش طراحي كردم اشكالي پيش نمياد ولي رو سيستم ديگه اين error رو ميده كه اين فايل قبلا Attach شده است.

به نظر شما مشكل از كجاست ؟

Alen
دوشنبه 29 مهر 1387, 11:23 صبح
من معمولا وقتي برنامه ام مياد بالا وحجود يا عدم وجود DB زو چك مي كنم و رد صورت نياز به پايگاه داده Master متصل مي شم و DB رو attach ميكنم و بعد روال عادي رو پي مي گيرم
اگه از اين روش استفاده كنيد مشكلي پيش نمياد

SMRAH1
دوشنبه 29 مهر 1387, 11:29 صبح
این مشکل وقتی پیش میاد که شما یک دیتا بیس رو (در مسیر خاص) رو با نامی که قبلا در پایگاه داده برای یک مسیر دیگه ثبت شده، بخواهید ثبت کنید.(اگر مسیر برای همون فایل ثبت شده باشه مشکلی پیس نمیاد.

عجب اینجاست که توی ConnectionSTring شما هیچ اثری از اسم دیتابیس نیست که این مشکل پیش بیاد!

MAH1362
دوشنبه 29 مهر 1387, 19:11 عصر
این مشکل وقتی پیش میاد که شما یک دیتا بیس رو (در مسیر خاص) رو با نامی که قبلا در پایگاه داده برای یک مسیر دیگه ثبت شده، بخواهید ثبت کنید.(اگر مسیر برای همون فایل ثبت شده باشه مشکلی پیس نمیاد.

عجب اینجاست که توی ConnectionSTring شما هیچ اثری از اسم دیتابیس نیست که این مشکل پیش بیاد!

اگه دقت کنی میبینی که نام بانک Adventure است بعد می دونم مشکل از کجاست دنبال راه حل می گردم .
اگه کسی تا بحال با این مشکل برخورد کرده و تونسته راه حلی واسش پیدا کنه راهنمایی کنه
پیشاپیش ممنون

SMRAH1
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:42 عصر
اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=124581)رو برای Detach ببین.