PDA

View Full Version : آيا ميشود بر روي دكمه راست ماوس كد نوشت و فرمي باز كرد.

sib_data
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:23 صبح
با سلام
آيا ميشود براي كليك راست ماوس بر روي فرم كدي نوشت و توسط آن فرم دلخواهي را باز كرد؟
تشكر

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:58 صبح
من كدي دارم كه داخل وبي كار مكنه تست مكنم اگه داخل اكسس جواب داد ميزارم

مهدی قربانی
دوشنبه 29 مهر 1387, 15:30 عصر
با سلام
آيا ميشود براي كليك راست ماوس بر روي فرم كدي نوشت و توسط آن فرم دلخواهي را باز كرد؟
تشكر
سلام
يه كارايي ميشه كرد در رخداد On Mouse Down منتها اين رخداد هم در رخدادهاي اصلي فرم موجوده و هم در مناطق Form Header Form Detail Form Footer و علاوه بر اينها ساير كنترلها مثل تكست باكسها ، كمبوها و ليست باكسها و .... اين رخداد رو دارن حالا ايد ديد شما كجاي فرم يا كدوم كنترل مي خواين با انجام رايت كليك فرم مورد نظرتون رو باز كنيد ؟

sib_data
دوشنبه 29 مهر 1387, 16:03 عصر
سلام
يه كارايي ميشه كرد در رخداد On Mouse Down منتها اين رخداد هم در رخدادهاي اصلي فرم موجوده و هم در مناطق Form Header Form Detail Form Footer و علاوه بر اينها ساير كنترلها مثل تكست باكسها ، كمبوها و ليست باكسها و .... اين رخداد رو دارن حالا ايد ديد شما كجاي فرم يا كدوم كنترل مي خواين با انجام رايت كليك فرم مورد نظرتون رو باز كنيد ؟

فقط در مناطي از فرم كه بدون هيچ كنترلي است.
ميشه بيشتر توضيح بديد كه كليك راست را چگونه تشخيص ميدهد؟

sib_data
دوشنبه 29 مهر 1387, 16:23 عصر
آقاي قرباني عزيز
مشكل من در اين خصوص حل شد.
از راهنمايي شما ممنون

مهدی قربانی
دوشنبه 29 مهر 1387, 16:35 عصر
خوب براي تست كد زير رو در رخداد On Mouse Down بنويسيد بعد تست كنيد و نتيجه رو اعلام كنيد :
بجاي FormName نام فرم مورد نظرتون رو جايگزين

If Button = 2 Then
DoCmd.OpenForm "FormName"
End If

در مورد تشخيص هم عرض كنم خدمتتون كه در رخداد VBA , On Mouse Down مي تونه به محض پائين رفتن كليدهاي موس رخداد مربوطه مي كنه و ميشه دستور لازم رو صادر كرد البته رخداد On Mouse Up هم خواسته شما عمليه منتها Mose Down مقدم بر Mouse Up هست يعني زودتر رخ ميده و بواسطه متغيير Button مقادير مربوطه رو كه منتسب به كليدهاي موس ( چپ 1 و راست 2 ) هست دريافت مي كنه و پاسخ مرتبط رو صادر مي كنه .

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 29 مهر 1387, 17:16 عصر
آقاي قرباني عزيز
مشكل من در اين خصوص حل شد.
از راهنمايي شما ممنون

مشه بگيد چطوري تا بقيه دوستان هم ياد بگيرن:متفکر:

sib_data
سه شنبه 30 مهر 1387, 08:21 صبح
مشه بگيد چطوري تا بقيه دوستان هم ياد بگيرن:متفکر:

كد مربوطه نوشته شده از همون استفاده كني جواب ميده.