PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایجاد کانکشن استرینگ در sql2000

alih988
دوشنبه 29 مهر 1387, 11:16 صبح
به نام خدا

سلام و عرض ادب.

من یک نسحه از sql server 2000 developer رو روی سیستمم نصب کردم.

و میخوام با استفاده از یک برنامه که در یک سیستم دیگه وجود داره به این بانک وصل بشم.

در سایت connectionstrings.com که نگاه کردم این قالب رو جهت کانکشن استرینگ معرفی کرده بود : ولی من باهاش مشکل دارم.

Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;

کدام یک از موارد بالا را باید تغییر بردم ؟ آیا استفاده از یوزر نیم و پسورد الزامی است؟

Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

در مورد کد بالا چطور؟ از کدام کد جهت اتصال به سرور باید استفاده کنم؟

مثلا در قسمت های myserveraddress ,networklibrary چه باید بنویسم؟

ASKaffash
دوشنبه 29 مهر 1387, 12:18 عصر
سلام
از اینها استفاده کنید :

For NetWork :
Provider=SQLOLEDB.1;Password=YourPass;Persist Security Info=True;User ID=YourID;Initial Catalog=YourDataBase;Data Source=YourServer
For Local :
Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=YourDataBase

alih988
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:28 عصر
ّبه نام خدا

سلام دوست عزیز ، در وی-بی دات نت از کلمه provider در ساختار sql connection sting پشتیبانی نمیشه:اشتباه:

mhaeri
سه شنبه 30 مهر 1387, 11:13 صبح
server=IP Address;database=Databasename;User ID=ALi;password=Ali;pooling=true;Connection Timeout=90;

alih988
سه شنبه 30 مهر 1387, 11:32 صبح
جناب mhaeri عزیز ، متاسفانه کد شما هم برای من مشکل داره :

من کد شما را به صورت زیر تغییر دادن و کانکشن تایم آوت رو حذف کردم:

server=127.0.0.1 ;database=Amval_DBSQL;User ID=sa;password=123;pooling=true;

ولی زمانی که از آدرس لوپ بک جهت تست استفاده می کنم با خطای زیر مواجه میشم:

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

ولی اگر به جای آدرس آی-پی از نام سرور استفاده کنم مشکل حل میشه : ولی این در صورتی است که بخواهم در داخل خود سیستم این تست را انجام بدم ، از سیستم دیگر که میخوام به سرور کانکت بشم نمیشه که آدرس سرور خودم رو بدم ، باید آی-پی بهش بدم ، ولی با آی-پی کار نمیکنه!

در ضمن ، آیا باید در سیستم دیگری که قصد داره به این سیستم وصل بشه ، باید چیزی نصب کنم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

ASKaffash
چهارشنبه 01 آبان 1387, 08:27 صبح
ّبه نام خدا

سلام دوست عزیز ، در وی-بی دات نت از کلمه provider در ساختار sql connection sting پشتیبانی نمیشه:اشتباه:

سلام
این ConnectionString مربوط به کلاس System.Data.OleDb.OleDbConnection("....")
می باشد و درصوتیکه از SqlClient استفاده میکنید ConnectionString برای Local بصورت ذیل است :

Persist Security Info=False;Integrated Security=SSPI;Initial Catalog=MyDB;server=