PDA

View Full Version : ایجاد یک جدول برای یک کاربر

golrokh
دوشنبه 29 مهر 1387, 11:46 صبح
سلام، من میخوام بعد از اینکه یک کاربر در سایت عضو شد. منحصرا برای او یک جدول ایجاد بشه. به عبارتی یک صندوق ایجاد بشه که کاربر بتونه به این جدول یک سری چیزهارو اضافه یا حذف یا آپدیت کنه. چطوری میتونم برای هر کاربر یک جدول ایجاد کنم؟ ممنون میشم کد این عملیات رو برای من بگذارید.راستی من از membership استفاده میکنم.

golrokh
دوشنبه 29 مهر 1387, 12:34 عصر
ممنون از اینکه پاسخ دادید ولی من چطوری میتونم این رو طوری برنامه نویسی کنم که به محض اینکه کاربر ثبت نام کرد به طور اتوماتیک برای اون یک جدول ایجاد بشه توی چه دستوری باید این رو قرار بدم؟ من از سیستم membership استفاده میکنم، برنامه باید چطوری تشخیص بده که وقتی کاربر ثبت نام کرد یک جدول برای اون ایجاد کنه؟

nazaninam
دوشنبه 29 مهر 1387, 12:57 عصر
دوست عزیز هدفت از این کار چیه ؟ بیشتر توضیح بده
این چیزیکه شما میگید اصلا استاندارد نیست !

golrokh
دوشنبه 29 مهر 1387, 13:19 عصر
دوست عزیز هدفت از این کار چیه ؟ بیشتر توضیح بده
این چیزیکه شما میگید اصلا استاندارد نیست !

چشم توضیح میدم:
ببینید موضوع سایت من مسکن هست. که میخوام کاربران بعد از اینکه ثبت نام کردند بتونند اگر ملکی جهت فروش یا اجاره یا ... دارند بتونند به نمایش بگذارند. حالا من میخوام به کاربر این امکان رو بدم که وقتی وارد سایت شد برای اون یک جدول ایجاد بشه تا اون بتونه مشخصات ملک مورد نظرش رو وارد کنه یعنی توی یک جدول یک رکورد ثبت کنه یا اون رکوردش رو حذف یا آپدیت کنه. و کاربر با مراجعه به این صفحه بتونه لیست ملک های ثبت کرده خودش رو ببینه. میخوام بدونم چطوری میتونم اینکار رو انجام بدم؟

nazaninam
دوشنبه 29 مهر 1387, 14:12 عصر
ببینید دوست من شما نباید برای اون کاربر یک جدول ایجاد کنید !
شما یک جدول واحد وا ثابت درست کنید که تمامی فیلد های مورد نیازتون را داراست ، سپس هر کاربر رکورد مورد نظرشو درج می کنه !
حالا میپرسید که از کجا بفهمم کدام رکورد برای کدام کاربر هست ؟
پاسخ خیلی سادست : یک فیلد برای ذخیره کد یا نام کاربری قرار دهید و روی آن شرط کنید
اگر نا واضح گفتم یا مشکلی بود سوال کنید

golrokh
دوشنبه 29 مهر 1387, 15:31 عصر
ببینید دوست من شما نباید برای اون کاربر یک جدول ایجاد کنید !
شما یک جدول واحد وا ثابت درست کنید که تمامی فیلد های مورد نیازتون را داراست ، سپس هر کاربر رکورد مورد نظرشو درج می کنه !
حالا میپرسید که از کجا بفهمم کدام رکورد برای کدام کاربر هست ؟
پاسخ خیلی سادست : یک فیلد برای ذخیره کد یا نام کاربری قرار دهید و روی آن شرط کنید
اگر نا واضح گفتم یا مشکلی بود سوال کنید

خیلی ممنون، من این کار رو کردم فقط توی شرط کردن فقط میخوام کاربر همون رکوردهای خودش رو ببینه. کاری که کردم توی یک صفحه دیگه یه گرید ویو گذاشتم منتها توی configure گرید ویو وقتی به قسمت where میرم و ستون یوزر نیم رو انتخاب میکنم نمیدونم اون رو با چه چیزی قرار بدم که موقع نمایش اطلاعات فقط اطلاعات مربوط به همون کاربر نشون داده بشه. ایا باید از کدوم فیلد استفاده کنم و چطوری؟

golrokh
دوشنبه 29 مهر 1387, 16:30 عصر
وقتی کاربر داره توی سایتت یه چیزی می فرسته باید یه فیلد توی هر جدولت بزاری که مشخصه اون کاربر باشه/
حالا می خواد مثلا اسم username کاربر باشه یا یه آیدی کاربر.

موقع که where رو میزاری میگی که where userid=5

من یک فیلد برای یوزر نیم گذاشته ام. توی کانفیگور در گرید ویو وقتی که ستون رو با یوزر نیم قرار میدم در قسمت سورس عباراتهای None, Control, Cookie,... هستند. من منظور شما رو از where userid=5 رو نمیفهمم. میشه بیشتر توضیح بدید؟

golrokh
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:15 عصر
ببین وقتی داری توی بانکت یه جدول برای املاکت می سازی بعد از همه فیلدهای جدول مثل نام و غیره یه فیلد بزار sender یعنی کسی که ارسال کرده/
بعد وقتی که کاربر داره اطلاعات ملک خودش رو می فرسته مقدار value رو که می خوای برای فیلد sender بزاری برابر با نام کاربری طرف بکن.یا از session بگیر یا از کوکی که باهاش لاگین کرده و الان مقدارش برابر یوزر نیمش است.
حالا مشخص میشه که هر ملکی رو چه کسی ارسال کرده/
بعد توی صفحه نمایشت یه شرط sql command بزار که :

select * from tbl where [sender]="+session["username"].tostring()+"

الان دیگه هرچی که اون طرف ارسال کرده نمایش میده.
من فقط تا همین حد توضیح دادم.
موفق باشید و اینکه من دیگه توضیحی نمیدم!

ممنون از اینکه توضیح دادید. من متوجه شدم اما من چند بار هم اشاره کردم که از سیستم membership استفاده میکنم و اصلا از session یا کوکی استفاده نکرده ام یعنی بلد نیستم. حالا نمیشه شما لطف کنید و یه توضیح هم در مورد اینکه من نام کاربری رو چطوری شناسایی کنم بدون اینکه از سشن یا کوکی استفاده کنم بدید؟

nazaninam
سه شنبه 30 مهر 1387, 11:17 صبح
سشن و کوکی رو فراموش کن !
خیلی ساده از طریق خاصیت User.Identity.Name میتونی کاربر جاری رو بدست بیاری و به دستور Select ارسال کنی

golrokh
سه شنبه 30 مهر 1387, 12:45 عصر
سشن و کوکی رو فراموش کن !
خیلی ساده از طریق خاصیت User.Identity.Name میتونی کاربر جاری رو بدست بیاری و به دستور Select ارسال کنی

درست شد خیلی متشکرم