PDA

View Full Version : ایا روش های کد گذاری شخصی هم امکان دارند؟

مهدی فهمیده غلامی
چهارشنبه 22 مهر 1383, 17:10 عصر
با سلام
ایا نمیشه هر کسی برای برنامه کاربردی خود یک روش کد گذاری به اصطلاح من در اوردی درست کنه و از اون برای کد و دیکد کردن
اطلاعات استفاده کنه؟ اگر میشه لزوم استفاده از روش های معروف کد گذاری از جمله کلید عمومی و هش دیگه چیه؟

مهدی کرامتی
چهارشنبه 22 مهر 1383, 17:46 عصر
ایا نمیشه هر کسی برای برنامه کاربردی خود یک روش کد گذاری به اصطلاح من در اوردی درست کنه و از اون برای کد و دیکد کردن اطلاعات استفاده کنه؟
میشه، اما کاربردش خصوصی میتونه باشه. چون استاندارد نخواهد بود.

اگر میشه لزوم استفاده از روش های معروف کد گذاری از جمله کلید عمومی و هش دیگه چیه؟
امنیت بیشتر، سازگاری با دنیای خارج، و...

مهدی فهمیده غلامی
پنج شنبه 23 مهر 1383, 18:09 عصر
اگه بشه هر کسی یه روش اختصاصی برای کد و دیکد کردن اطلاعات داشته باشد
پس میشه بگیم که روش های اختصاصی منجر به شکست نمی شود به عبارت دیگر ما می توانیم بگیم که روش ما قابل کشف شدن نیست! ایا این درسته؟

Best Programmer
دوشنبه 04 آبان 1383, 10:29 صبح
روش های اختصاصی منجر به شکست نمی شود

روش های اختصاصی کمتر منجر به شکست می شود

Spoofed
دوشنبه 04 آبان 1383, 11:10 صبح
برعکس.
اصلا توصیه نمی شود روش اختصاصی را اختراع کنید.

Sepidar
دوشنبه 04 آبان 1383, 13:20 عصر
خوب کسی که میخواد قفل بشکونه، باید به چند نمونه اطلاعات اولیه و اطلاعات کد شده دسترسی داشته باشه. با این شرایط کسی که به سراغ روش شما بیاد احتمالا خیلی راحتتر دخل اطلاعاتتون رو میاره.

البته بعضی الگوریتمها هم کاملا استانداردن. فقط نکتشون اینه که بدون رمز شما نمیتونین اطلاعات رو دیکد کنین.

Best Programmer
سه شنبه 05 آبان 1383, 00:16 صبح
اصلا توصیه نمی شود روش اختصاصی را اختراع کنید.

در ایران نه! :) چون در ایران همه به کمک tools کار میکنند و کمتر کسی اطلاعات کافی برای Analyze کد و دیکد کردنش داره.

Doctor Sinohe
سه شنبه 05 آبان 1383, 14:39 عصر
روش های اختصاصی منجر به شکست نمی شود

یک ضرب المثل انگلیسی میگه : هیچ قلعه ای غیر قابل نفوذ نیست ، هیچ قفلی غیرقابل شکستن

مهدی فهمیده غلامی
چهارشنبه 13 آبان 1383, 16:10 عصر
وا... من روی این مسله تحقیق بیشتری کردم
اکثر الگوریتم های معروف مثلا کلید عمومی از روش های پیچیده ریاضی استفاده می کند مثلا ضرب دو عدد اول خیلی بزرگ و انجام یکسری از اعمال روی ان. در این روش ها اگرچه اصول کار مشخص است و از یک فرمول سر راست پیروی می کنند ولی پیدا کردن و به شکستن قفل این نوع رمز رمگذاری به اصلاح decryption به روش های معمول و حتی پیشرفته ممکن نیست مثلا اگر برنامه بخواهد رمز روش کلید عمومی را کشف کند سالها طول می کشد...
روش های رمز گذاری اختصاصی هم مورد اعتماد نیست چرا که احتمال اشتباه در طراحی ان وجود دارد و روزی روزگاری کشف خواهند شد .
اکثر الگوریتم های پیشرفته با ریاضیات و یا حتی معما های ریاضی در گیرند و به این راحتی ها هم کشف نمی شوند.

MiRHaDi
دوشنبه 09 آذر 1383, 15:44 عصر
سلام
شما اگر در این زمینه خوب کار کنید میتوانید روشهای Coding خیلی خوبی بنویسید که به این راحتی ها قابل باز شدن نباشد ! من معمولا برنامه ها رو با ترکیب چند روش کد میکنم . اینطوری امکان پیدا کردنش به مراتب کمتره
شما با یکی از روشهای دنیا کد کن ! بعد با یک روش علمی خوب که خودت بلدی و شاید معروف نباشه دوباره کد کن اونوقت ... !
البته اگه این کار رو خوب انجام بدی خیلی قفل محکمی ساختی
بای

javad3151
یک شنبه 15 خرداد 1384, 22:40 عصر
سلام
البته من تازه کارم ، ولی چند روز پیش تونستم با یه آقایی که دوسال مشاور امنیتی symantec بود و در این رابطه صحبت کنم. ایشان گفتند که بهتره که از همان روشهای من در آوردی خودتان استفاده کنید (مثلا تبدیل حروف به یکدیگر) . هرچند که از هر برنامه ای خصوصا برنامه های مایکروسافات اگر استفاده کنید وقتی اولین بار روی سایت خودتون آپلود کنید یک نسخه از نرم افزار اتوماتیک برای مایکروسافت فرستاده می شه (یکی از دلایل عمده پیشرفت مایکروسافت) .
همچنین نرم افزارهای بسیار گران قیمتی(بالای 10000 دلار) سراغ داشت که می توانستند فایل های DLL و EXE را باز کنند (به زبان C)
:wise2: