PDA

View Full Version : سوال: ریپورت بدون استفاده از کنترل سورس

dadsara
سه شنبه 30 مهر 1387, 12:37 عصر
باسلام
1- آیا می شود ریپورت را به گونه ای ساخت که از تب پیج Data ,Record Source منبع داده آنرا مشخص نکرد بلکه از داخل VBA آنرا بصورت دستی با استفاده از RecordSet آنرا ساخت
2- آیا می شود بدون استفاده از هیچ جدولی حتی Temp مثلا با استفاده از FOr و یا Do و یا . . . ، از ردیف 1 الی 20 را در یک ریپورت چاپ نمود (در قسمت Detail و هر عدد در یک ردیف از Detail ) من این کار را با استفاده از For انجام داده ام ولی همیشه آخرین عدد چاپ می شود.

mohammadgij
سه شنبه 30 مهر 1387, 13:08 عصر
سوال آول بله ميشه آين كار رو كرد.
در مورد سوال دوم هم فكر كنم شما اگر ميخواين كه RecordSet يا Record Source قرار نديد و فقط با دستوراتي نظير FOr يا Do كار كنيد احتمالا بايد به تعداد ركوردهايي كه مي خواين ايجاد كنيد (مثلا 10 تا توي هر صفحه) تكست باكس بچينيددر قسمت Detail

dadsara
سه شنبه 30 مهر 1387, 13:58 عصر
سوال آول بله ميشه آين كار رو كرد.
در مورد سوال دوم هم فكر كنم شما اگر ميخواين كه RecordSet يا Record Source قرار نديد و فقط با دستوراتي نظير FOr يا Do كار كنيد احتمالا بايد به تعداد ركوردهايي كه مي خواين ايجاد كنيد (مثلا 10 تا توي هر صفحه) تكست باكس بچينيددر قسمت Detail
سلام
ضمن تشكر ار جنابعالي ، در خصوص قسمت اول می توانید یک مثال بزنید
در مورد قسمت دوم فکر می کنم عملا چنین چیزی که فرمودید غیر ممکن باشد چرا که کاربر هر دفعه یک عددی را وارد می کنه

شاپرک
سه شنبه 30 مهر 1387, 14:28 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70382&highlight=Record+Source

sib_data
سه شنبه 30 مهر 1387, 14:40 عصر
در مورد اول با نوشتن كد sql در قسمت vba و اجراي ان ميتونيم كه گزارش داشته باشيم ولي در مورد دوم فكر نكنم امكان داشته باشه.

dadsara
چهارشنبه 01 آبان 1387, 09:39 صبح
در مورد اول با نوشتن كد sql در قسمت vba و اجراي ان ميتونيم كه گزارش داشته باشيم ولي در مورد دوم فكر نكنم امكان داشته باشه.
سلام
ضمن تشکر آیا می تونید با یک مثال مطلب رو توضیح دهید

karmand
چهارشنبه 01 آبان 1387, 14:07 عصر
نمونه خدمت شما

mohammadgij
چهارشنبه 01 آبان 1387, 14:20 عصر
بهتر بود كه نمونه جديدي اينجا گذاشته نمي شد و به همون لينكي كه شاپرك جان گذاشتن مراجعه مي كرديم

dadsara
چهارشنبه 01 آبان 1387, 14:55 عصر
بهتر بود كه نمونه جديدي اينجا گذاشته نمي شد و به همون لينكي كه شاپرك جان گذاشتن مراجعه مي كرديم
سلام
ضمن تشکر از Karmand باید به عرض جنابعالی ( Mohammadgij)برسانم من قبلا تاپیک مورد اشاره شاپرک جان را دیده بودم ولی اگر اولین تاپیک را مطالعه می فرمودید متوجه می شدید که منظور من آن نبود چرا که ایشان 3 کوئری ساخته بودند و از طریق کومبو مقدار آنها به ریپورت پاس می کردند که مورد نظر بنده چنین چیزی نبود.
جناب Karmand من یک تغییر کوچک در ریپورت دادم و آن این بود که مقدار Table1 از RecordSource حذف کردم
- اگر در خصوص قسمت دوم سوالم چیزی به ذهنتان می رسد لطفا راهنمائی کنید

dadsara
یک شنبه 10 آذر 1387, 13:31 عصر
سلام
من یک ریپورت با استفاده از رکوردسورس ساخته ام ولی وقتی می خواهم رکوردهائی که شما عدد 22 هستند را استخراج کنم ارور 13 ظاهر می گردد و از نوع فیلد ایراد می گیرد لطفا بفرمائید چگونه می توان از Like استفاده نمائیم

شاپرک
دوشنبه 11 آذر 1387, 12:12 عصر
str = " SELECT * FROM Complaints WHERE CP_No Like '*' & '22'"

dadsara
دوشنبه 11 آذر 1387, 12:56 عصر
سلام
ضمن تشکر از جنابعالی
در خصوص سوال دوم اگر راه حلی بنظر جنابعالی می رسد لطفا راهنمائی کنید
( اولین تاپیک ایجاد شده)