PDA

View Full Version : سوال: می خوام وقتی Session من خالی شد، یه Action ای توی برنامه انجام بدم

odiseh
سه شنبه 30 مهر 1387, 14:46 عصر
سلام
من یه فرم دارم که توش یه سری اطلاعات از کاربر دریافت می کنم. می خوام وقتی Session مربوط به کاربر خالی شد، یه جوری بفهمم و یه کاری انجام بدم. مثلا دوباره کاری کنم که Session پر بشه.

لطفا حرفه ای ها راهنمایی کنند.

merlin_vista
سه شنبه 30 مهر 1387, 14:53 عصر
جواب سوال شما در سايت ميباشد و در ضمن ارزش فني ندارد . به هر حال :

if(session["name"]==null)
{

}

odiseh
سه شنبه 30 مهر 1387, 15:29 عصر
فکر کنم جمله "ارزش فنی ندارد" جمله محترمانه ای نیست. بهر حال تشکر .

KambizZandi
سه شنبه 30 مهر 1387, 15:39 عصر
اين بنده خدا منظورش اين بود که وقتي session خالي شد برنامه بفهمه نه اينکه برنامه خودش هي مقدار session رو چک کنه
اما من فکر ميکنم بهتره دنبال جاهايي باشيم که session رو trigger ميکنن
يعني اون جايي که session رو خالي ميکنه پيدا کنيد و event مربوطه رو فراخواني کنيد
البته ميدونم که اگر session ما expire بشه اين event ارسال نميشه براي همين بايد مدل سازي کرد
جالبه که منم الان رو همين موضوع دارم کار ميکنم و نتيجشو ميگم

merlin_vista
سه شنبه 30 مهر 1387, 17:25 عصر
اين بنده خدا منظورش اين بود که وقتي session خالي شد برنامه بفهمه نه اينکه برنامه خودش هي مقدار session رو چک کنه
سوال دوستمان را بخونيد با دقت !!!

اما من فکر ميکنم بهتره دنبال جاهايي باشيم که session رو trigger ميکنن
يعني اون جايي که session رو خالي ميکنه پيدا کنيد و event مربوطه رو فراخواني کنيد
البته ميدونم که اگر session ما expire بشه اين event ارسال نميشه براي همين بايد مدل سازي کرد
جالبه که منم الان رو همين موضوع دارم کار ميکنم و نتيجشو ميگم
شما ميتونيد از فايل Global.asax و رويداد Session_End آن استفاده كنيد . براي اطلاعات بيشتر همين كلمات را در سايت جستجو كنيد .

فکر کنم جمله "ارزش فنی ندارد" جمله محترمانه ای نیست. بهر حال تشکر .
اين را به اين علت گفتم كه اگر شما يك كتاب مقدماتي asp.net ميگرفتيد و مطالعه ميكرديد به جواب سوال خودتان ميرسيديد .!!!!
البته من قصد بي ادبي نداشتم ...

milade
چهارشنبه 01 آبان 1387, 06:05 صبح
همون session_end مرلین(مهرداد)جان فرمودن بهتره چون هم کد نویسی کمتری می خواد هم برا همه سشن ها چک می شه
موفق باشید