PDA

View Full Version : دیدن ویدیوهای بازی ها

linux
چهارشنبه 22 مهر 1383, 20:05 عصر
در بازیها معمولا وقتی یک مرحله تمام میشه یا یک اتفاق خاص می افتده کنترل بازی از بازیگر گرفته می شه و یک کلیپ نمایش داده میشه آیا این کلیپ ها را که معمولا هم در دایرکتوری video/ قرار داره را میشه خارج از بازی دید؟

مهندس
پنج شنبه 23 مهر 1383, 02:57 صبح
سلام

تا اونجایی که ما می دونیم بستگی به طراحی و نوع بازی داره ...
بعضی ها به گفته خود شما فایلها به صورت ویدیویی و به صورت تابلو در شاخه
بازی قرار دارند ولی بعضی ها هم با پسوند های مختلف هستند که فقط داخل
خود بازی قابل اجرا هستند .... مثل Fifa و ...

من هم اگر جای طراحان بازی بودم , مایل بودم کاربر به صورت مستقیم به این دموها
دسترسی نداشته باشه و بعضا بخواد به روی کامپیوتر خودش هم کپی کنه... :موافق: :wink3:

Gidora
پنج شنبه 23 مهر 1383, 03:13 صبح
با یک سری نرم‌افزارها میشه. البته بستگی به نوع بازی داره. توی انجمن bazidot.com (http://forums.bazidot.com) من مباحثی رو در این زمینه دیدم ولی الان متاسفانه چیز دقیقی یادم نیست.

Delphi KDE
دوشنبه 18 آبان 1383, 02:18 صبح
تعداد زیادی از بازیها فیلمهای بازی را با فورمت BIK عرضه میکنند برای پخش و تبدیل اونها به فرمتهای دیگر میتونی از Bink and smack it محصول شرکت RadGameTools استفاده کنی
اگر فرمت خاصی مد نظر شماست بگید تا شاید بتوانبم راه حلی پیدا کنیم

Delphi Skyline
چهارشنبه 14 بهمن 1383, 16:38 عصر
با بعضی از برنامه ها می شه .

seyedof
جمعه 16 بهمن 1383, 00:36 صبح
سلام
بستگی به این داره که شرکت سازنده از چه فرمتی استفاده کرده. بعضی شرکتها از فرمتهای استاندارد و متداول مانند mpeg استفاده میکنند مثلا جدیدا DivX رایج شده در بازیها. بعضی شرکتها از فرمتهای مخصوص فیلم برای بازیها استفاده میکنند که یکی از اوونها که میشه گفت تقریبا معروفترین هم هست Bink است که پسوند فایلهاش .bik است. بعضی ها هم از فرمتهای خاص خودشون استفاده میکنند ولی ابزار پخش کردن اوون رو یا خودشون روی اینترنت در دسترس عموم قرار میدن یا اینکه یک کسی پیدا میشه و میتونه فایلها رو باز کنه و برنامه پلیرش رو بنویسه. مثلا فیلمهای بازی NFS
یا Q3
در مورد اینکه چرا شرکتهای گیم سازی همچین کاری میکنن دلیلش بیشتر از اینکه به مخفی کردن یا جلوگیری از دیدن دموها باشه دلیل فنی داره. بنا به این دلایل فرمت پخش فیلم در بازیهای کامپیوتری باید یک سری ویژگیهایی داشته باشه تا بشه ازش در برنامه نویسی بازی استفاده کرد. واسه همین هم خیلی از فرمتها رو اصولا استفاده نمیکنند.
اگر نیاز به توضیح این دلایل بود توضیح میدهم.

ممنون علی

Delphi Skyline
جمعه 16 بهمن 1383, 14:39 عصر
seyedof درست می گویند