PDA

View Full Version : سوال: روش ارتباط دو كامپيوتر شبكه شده بوسيله بانك SQL در vb ؟

kh-hamid
سه شنبه 30 مهر 1387, 15:26 عصر
سلام و خسته نباشيد به تمامي برنامه نويسيان عزيز .
من برنامه نويسي ويژوال (اكسس) رو بلد هستم ولي الان كه مي خوام يك برنامه براي دو كامپيوتر در يك شبكه بنوسيم كه با يك بانك sql كار كنند به مشكل برخوردم و نميدونم بايد چكار كنم قبلا يك بار امتحان كردم و SQL 2000 رو كامل نصب كردم و از طريق اون يك بانك ساختم و تونستم دست و پا شكسته به برنامم وصلش كنم ولي نكته هاي وجود داشت :
1- بانكي رو كه ساخته بودم ركورد ايجاد مي كرد ولي ويرايش نميكرد با توجه به اينكه گزينه هاي ويرايش رو در properties بانكم رو فعال كرده بودم .
2- بانك ايجاد شده براحتي در دسترس بود و با وارد شدن به نرم افزار بانك اطلاعاتي SQL ميتونستيم به همه اطلاعات دسترسي داشته باشيم .
3- درسته كه ميخوام بين دو كامپيوتر ارتباط ديتابيس ايجاد كنم ولي كامپيوتر هاي ديگري هم در شبكه وجود دارند كه سكيوريتي اون برام خيلي مهم .

لطفا راهنمايي كنيد كه روش ايجاد بانك و ارتباط بصورت server و user به چه صورت است .

*******لطفا كمك كنيد از لينك هاي ديگه توي سايت چيزي دستگيرم نشد و اصلا وقت ندارم جستجو كنم و كسي رو هم پيدا نكردم كه بهم آموزش بده *********

يك دنيا ممنون مي شم