PDA

View Full Version : سوال: نمايش اطلاعات مرتبط

iranpour
چهارشنبه 01 آبان 1387, 11:04 صبح
با سلام
باز هم از همه كمك هاي شما سروران و اساتيد تشكر مي كنم
يك مشكلي دارم كه موفق به دريافت نتيجه از جستجو نشدم !! شايد كلمه مناسب را انتخاب نمي كردم به هر حال لطفا راهنمايي كنيد .

جدول 1 حاوي اطلاعات بانك مانند نام بانك ، كد شعبه ، محل و... است .
جدول 2 حاوي اطلاعات چك (و يا موارد مشابه)

از جدول 2 فرمي ساخته شده است . حال مي خواهم با انتخاب نام بانك از كومبو اول، فقط كدهاي مربوط به شعب آن بانك براي انتخاب به كاربر در كومبو دوم نمايش داده شود و با انتخاب كد شعبه ، بقيه مشخصات بانك شامل محل و ... به صورت غير قابل تغيير به كاربر به صورت text نمايش داده شود .
ممنون مي شوم راهنمايي كنيد

karmand
چهارشنبه 01 آبان 1387, 12:38 عصر
در event ofter updateسورس کمبو دوم را تغییر بده
me.combo2.rowsourse="select * from table2 where
شرط را از کمبو اول میگیری
name_bank='"& me.combo1.coulms(1) & "'"
چون دو کلمه را مقایسه میکنی تک کوتیشن یادت نرود

dadsara
چهارشنبه 01 آبان 1387, 13:45 عصر
با سلام
باز هم از همه كمك هاي شما سروران و اساتيد تشكر مي كنم
يك مشكلي دارم كه موفق به دريافت نتيجه از جستجو نشدم !! شايد كلمه مناسب را انتخاب نمي كردم به هر حال لطفا راهنمايي كنيد .

جدول 1 حاوي اطلاعات بانك مانند نام بانك ، كد شعبه ، محل و... است .
جدول 2 حاوي اطلاعات چك (و يا موارد مشابه)

از جدول 2 فرمي ساخته شده است . حال مي خواهم با انتخاب نام بانك از كومبو اول، فقط كدهاي مربوط به شعب آن بانك براي انتخاب به كاربر در كومبو دوم نمايش داده شود و با انتخاب كد شعبه ، بقيه مشخصات بانك شامل محل و ... به صورت غير قابل تغيير به كاربر به صورت text نمايش داده شود .
ممنون مي شوم راهنمايي كنيد
سلام
این هم یک نمونه مطابق آنچه خواسته بودی

iranpour
پنج شنبه 02 آبان 1387, 10:54 صبح
ضمن تشكر
من از نمونه ارسال شده استفاده كردم و كمك بزرگي بود (البته در نسخه بعدي روي كامپيوترم!) . يك فرقي بين خواسته من و نمونه ارسالي هست.
*** نام بانك تكراري نيست ولي كد شعبه مي تواند براي دو بانك تكراري شود . ضمن اينكه من اطلاعات را در يك جدول نگهداري كردم و اين جدول با شرايط گفته شده از كليد دوگانه استفاده مي كند (تركيب نام بانك و كد شعبه) . محل بانك هم در همان جدول نگهداري مي شود .
با اين شرايط آيا مي شود در تكميل نمونه ارسالي به من كمك كنيد . (در فرم frmzemanatname) چون با شبيه سازي و استفاده از كدهاي ارسالي نتوانستم جواب بگيرم .
با تشكر

iranpour
یک شنبه 05 آبان 1387, 07:32 صبح
سلام
اگر باز هم بذل توجه فذموده و راهنمايي كنيد ممنون مي شوم

dadsara
یک شنبه 05 آبان 1387, 08:58 صبح
سلام
دوست عزیز من جدول و فرم شما را دیدم ولی جسارتا چند نکته به عرض جنابعالی می رسد در صورت صلاحدید آنها را اعلام کنید
1- هدف از ایجاد جدول جهت مشخصات بانکها جلوگیری از ایجاد رکوردهای تکراری در جدول اصلی و سریعتر کردن ورود داده و همچنین صحت اطلاعات و جلوگیری از خطای کاربر می باشد
2- باتوجه به اینکه کد شعبه ، نام شعبه ، نام بانک و استان بانک یک بار در جدول بانکها ذخیره شده است لذا توصیه می شود در جدول اصلی تنها کد بانک را ذخیره کنید . و با استفاده از جوینها می توانید خواسته خود را خیلی راحت تر و اصولی تر پیاده کنید