PDA

View Full Version : صفحات شخصی

nasser.man
جمعه 03 آبان 1387, 03:16 صبح
مین می خوام تو سایتم این امکان رو به کاربران سایت بدم تا بتونن به هر تعداد که بخوهند برای خودشون صفحات شخصی بسازند ، به این صورت که من امکاناتی مثل منوی درختی ، گالری و ... در اختیار اونها بذارم و کاربران از هر کدومشون که خواستند توی صفحاتشون استفاده کنند ، درست مثل CMS ها ،
حالا من از چه راههایی می تونم این کار رو انجام بدم
ممنون از همتون.....

nasser.man
شنبه 04 آبان 1387, 00:55 صبح
مین می خوام تو سایتم این امکان رو به کاربران سایت بدم تا بتونن به هر تعداد که بخوهند برای خودشون صفحات شخصی بسازند ، به این صورت که من امکاناتی مثل منوی درختی ، گالری و ... در اختیار اونها بذارم و کاربران از هر کدومشون که خواستند توی صفحاتشون استفاده کنند ، درست مثل CMS ها ،
حالا من از چه راههایی می تونم این کار رو انجام بدم
ممنون از همتون.....

کسی تا حالا چنین کاری نگرده ؟؟

shahab_ksh
شنبه 04 آبان 1387, 01:01 صبح
کسی تا حالا چنین کاری نگرده ؟؟

ایراد سوال شما اینه که خیلی کلی و هر کلمه از حرفهای شما داستان ها داره !
از کنترل پنل کاربر بگیرید تا منو ها و صفحات دینامیک کلی کاره!
شما خواسته هاتون رو تیکه تیکه کنید و شروع کنید

milade
شنبه 04 آبان 1387, 06:10 صبح
سلام
از اونجا که کار بزرگیه و به قول اقا شهاب ییهو :) نمی شه یه کم کمک می کنم!:
1-ساخت صفحه جدید در کار نیست اطلاعات داخل db اند!
2-شما باید دست به کار وسیعی بزند که شرح می دهم:
1-ساختار کامل یه منو رو بدونید
2-باید کار ساخت مثل یه ادیتور باشه که اگه یه دکمه رو از اختیارات(مثلا ساخت منو) رو کلیک کرد باید کدی در پشت صفحه ذخیره بشه
3-شروع کن(کار سختیه) تکه تکه بپرس!
موفق باشی

nasser.man
یک شنبه 05 آبان 1387, 03:11 صبح
سلام
2-باید کار ساخت مثل یه ادیتور باشه که اگه یه دکمه رو از اختیارات(مثلا ساخت منو) رو کلیک کرد باید کدی در پشت صفحه ذخیره بشه
موفق باشی

ممنون به خاطر یه کم کمکت،.....
من خودم می خوام یعنی این راه خل ها به ذهنم رسیده که صفحاتی که کاربر می تونه استفاده کنه همشون قالب مشخصی داشته باشند مثلا یه هیدر ، یه منو ستونی ، یه بخش اصلی ...
و یه جدول ( یا فایل های xml )داشته باشم که هر رکورد اون مشخصات کاربر صاحب اون صفحه و محتویات هر کدوم از بخش های صفحه رو نگه می داره

هر بار که این صفحه که آدرس مثلا این می شه

(.../userPage.aspx?pageAdmin=userName&header=userControl1.ascx .....)
درخواست میشه ، اطلاعات صفحه از دیتا بیس یا xmlها خونده بشن وصفحه نمایش داده بشه

حالا این راه درسته یا نه؟

در ضمن اگه بشه به هر کاربر ، یه آدرس بدیم مثلا

http://www.mySite.com/nasserman/
هم که عالی میشه.....

vb_bmw
یک شنبه 05 آبان 1387, 09:14 صبح
سلام
موفق باشی

موافقم کار آسونی نیست!ولی یه چیزی که باید بدونی اینه که از همون اول باید بدونی چی میخوای!شاید لازم باشه روز ها سر این بشینی که چه کاری میخوای انجام بدی ولی بازم کم باشه!!!

ممنون به خاطر یه کم کمکت،.....
من خودم می خوام یعنی این راه خل ها به ذهنم رسیده که صفحاتی که کاربر می تونه استفاده کنه همشون قالب مشخصی داشته باشند مثلا یه هیدر ، یه منو ستونی ، یه بخش اصلی ...
و یه جدول ( یا فایل های xml )داشته باشم که هر رکورد اون مشخصات کاربر صاحب اون صفحه و محتویات هر کدوم از بخش های صفحه رو نگه می داره

هر بار که این صفحه که آدرس مثلا این می شه

(.../userPage.aspx?pageAdmin=userName&header=userControl1.ascx .....)درخواست میشه ، اطلاعات صفحه از دیتا بیس یا xmlها خونده بشن وصفحه نمایش داده بشه

حالا این راه درسته یا نه؟

در ضمن اگه بشه به هر کاربر ، یه آدرس بدیم مثلا

http://www.mySite.com/nasserman/ هم که عالی میشه.....

استفاده از راه:

(.../userPage.aspx?pageAdmin=userName&header=userControl1.ascx .....)

کاملا غلط هست!

شما مستقیم اطلاعات کنترل ها رو میدید دست هکر!!!

برای این کار شما باید یوزر کنترل ها رو توی صفحتون Load کنید!

مثلا اگه کاربر ماژول آب و هوا رو خواست از لیست انتخاب کنه و برنامه شما UserControl ای که شما نوشتید رو لود کنه!

اگه میخوای شیطنت کنی برو سر کنترل های WebPart خود VS

در مورد اینکه صفحه هر کاربر هم به اون صورتی که می خوای باشه باید از URLRewrinting استفاده کنی که اونم خیلی سادست!

شما اگه می خوای من حاضرم توی کار بهت کمک کنم ولی به شرطی که اول تمام مراحل رو از قبل در بیاری و شرط بعدی اینکه تمام مراحل کاری رو توی همین پست برای آموزش بیشتر قرار بدیم!http://102.ir/selection/fingil/7.gif

البته اگه تاپیک بسته نشه تا اون موقع!!! :چشمک:

milade
یک شنبه 05 آبان 1387, 12:06 عصر
البته اقای vb_bmw یه خورده گندش کرد :)
شما می تونید این ها رو کد کنید (چند گانه)
و یا این که در یه صفحه از کاربر بخواید گزینه رو انتخاب کنه و بعد توی بانک save کنید و هر بار از اونجا بخونید
موفق باشید

nasser.man
یک شنبه 05 آبان 1387, 19:27 عصر
با تشکر از همه دوستان،
این سایت، یه چیزی مثل mySpace, .. هست(خیلی خیلی ساده تر از اون)(البته می خواد باشه) که تو اون هر کاربری می تونه برای خودش یک یا چندتا سایت داشته باشه(مثل بقیه) ولی محتویات اونها همون چیزهایی باشه که مدیر سایت اجازه می ده ( از یه عکس ساده و مدیریت دوستان تا فروشگاه ساز و...)

در ضمن این مازول ها رو به چه صورتی بسازم بهتره (user control , web control..)، چون باید تا حد امکان مستقل از هر چیز خارجی باشه ، مثلا یه منو دارم که به عنوان سایت مپ استفاده می شه و هم باید حالت افقی رو هدر بالایی رو ساپورت بکنه و هم بتونه به حالت عمودی (ستونی) به کار بره (فکر نمی کنم طراحی دوتا مناسب باشه)

در ضمن برای مدیر و کاربر و افراد ناشناس محتویات متناسب با role اون نمایش بده....

vb_bmw
یک شنبه 05 آبان 1387, 20:26 عصر
شما می تونید این ها رو کد کنید (چند گانه)
و یا این که در یه صفحه از کاربر بخواید گزینه رو انتخاب کنه و بعد توی بانک save کنید و هر بار از اونجا بخونید

نچچچچ!اشتباه هستش!این کار امکان پذیر نیست به همین راحتی!

milade
دوشنبه 06 آبان 1387, 04:45 صبح
نچچچچ!اشتباه هستش!این کار امکان پذیر نیست به همین راحتی!
قربون اون سیبیل فابریکت برم!(شوخی می کنما)(هر چند ممکنه نباشه)
خوب عزیزم علت رو هم بگو!!!!

پ.ن:دیده بودم توی تایپیک های دیگه هم از این نظرها میدی به قول یه دوستمون:
انتقاد بدون پیشنهاد بی فایده هست!
موفق باشی

vb_bmw
دوشنبه 06 آبان 1387, 08:59 صبح
می دونی میلاد من آدم گیر هستم توی الگریتم کار به خاطر همین همیشه خیلی روز ریز ترین جزئیات هم پافشاری میکنم

/
اونهایی هم که میبینی ته ریشه نه فابریک :)
/
خوب حالا دلیل اینجاست که من یه همچین پرتالی رو نوشتم قبلا و خیلی از جزعیات رو از نزدیک دیدم

دلیل اینکه میگم روی دیتا بیس ذخیره نشه اینه که طرف اگه حجم صفحش بالا بره دردسرش زیاد میشه!
منم توی اون پرتال برای جابه جا کردن از WebPart ها استفاده کردم! میدونی که پارت ها جزئیات آخربن حالتشون رو در کوکی ذخیره میکردن.یعنی اگه کاربر صفحه رو انتخاب می کنه وکارش تموم میشه و بره وقتی برگرده اطلاعات و حتی چینش صفحه مثل دفعه قبل میشه!!!

من هم کلک زدم به برنامه و اطلاعات اونو توی دیتا بیس ذخیره کردم !

کل اطلاعات رو ذخیره کنی درسته ها ولی این روش بهینه تره! میگی نه امتحان کن .

/

این ها تجارب چرت و پرت خودمه دیگه چه کنیم!

موفق باشید دوستان!

milade
سه شنبه 07 آبان 1387, 05:50 صبح
عذر خواهی می کنم!
ولی در کل اگه یه نظر رد دادید حتما علت رو هم ذکر کنید
موفق و پیروز باشید