PDA

View Full Version : سوال: استفاده از wireless

plusboy
جمعه 03 آبان 1387, 13:03 عصر
سلام مهندسین
من میخواهم به کمک 2 لپتاپ وسیله ای را از راه دور و با استافاده از wireless lan کنترل کنم
اما نمیدونم به چه شکل میشه برنامه ای برای این دو نوشت تا همدیگر را شناسایی و مثلا یک لپ تاپ یک پیغام برای اون یکی بفرسته و دریافت بشه و....:متفکر:

اگر کسی با این موضوع کار کرده و اطلاعاتی داره ممنون میشم ..:بوس:

sinashahab
جمعه 03 آبان 1387, 19:24 عصر
خوب كاري نداره .
با winsock
يه

l3ai3ak
جمعه 03 آبان 1387, 23:19 عصر
به نظر من بهترین روش استفاده از پروتوکول های استاندارد ویندوز هست مثل TCP/IP .
تو مرحله اول باید این دو لپ تاپ رو با هم شبکه بکنی ( با همون WLan) و بعید می تونی تحت IP و با استفاده از کنترل Microsoft Winsock control به همدیگه اطلاعات ارسال کنی .

یکی از لپ تاپها رو باید HOST و دیگری رو Client تعریف کنی که اصولاً لپ تاپی که وسیله ای که می خوای کنترل کنی رو به اون وصل کردی را باید HOST تعریف کنی .
برای نمونه استفاده از Winsock به این کد نگاه کن
http://www.planetsourcecode.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=55210&lngWId=1

در رابطه با کنترل دستگاههای اگه خواستی تاپبک جدید ایجاد کن

plusboy
شنبه 04 آبان 1387, 12:42 عصر
ممنون
خوب حال به چه شکل میشه اطلاعات یا نوشته ای را ارسال یا دریافت کرد !؟!؟!؟

l3ai3ak
شنبه 04 آبان 1387, 12:56 عصر
ممنون
خوب حال به چه شکل میشه اطلاعات یا نوشته ای را ارسال یا دریافت کرد !؟!؟!؟

به راحتی.
برای ارسال داده :

Winsock1.SendData

و برای دریافت :

Winsock1.GetData

رخداد DataArrival زمانی هست که داده دریافت می شود .

plusboy
شنبه 04 آبان 1387, 14:11 عصر
ممنون l3ai3ak
اگه مشکلی برای نوشتن برنامم پیش نیاد حالا باید بتونم به کمک تابع mscomm و همین winsock برای client بتونم وسیله ای را که به پورت com وصل هست رو با استفاده از میکرو کنترولر ، از طریق wifi و از راه دور کنترل کنم.

برای امنیت شبکه استفاده از کد MAC برای ارتباط کافیه ؟!! به نظر شما نویز نخواهم داشت که باعث اختلال در کار و امر ارسال داده بشه؟

l3ai3ak
شنبه 04 آبان 1387, 14:35 عصر
ممنون l3ai3ak
اگه مشکلی برای نوشتن برنامم پیش نیاد حالا باید بتونم به کمک تابع mscomm و همین winsock برای client بتونم وسیله ای را که به پورت com وصل هست رو با استفاده از میکرو کنترولر ، از طریق wifi و از راه دور کنترل کنم.

برای امنیت شبکه استفاده از کد MAC برای ارتباط کافیه ؟!! به نظر شما نویز نخواهم داشت که باعث اختلال در کار و امر ارسال داده بشه؟

فکر نکنم مشکل خاصصی پیش بیاد . چون شما برای سمت Client از نرم افزار استفاده میکنید . پیچیدگی دستورهای عملیات مشکل امنیت رو حل می کنه ولی شما می توانید از MAC Adress استفاده کنی . که کاره شما عالی میشه .

در ضمن برای نویز هم باید بگم که وقتی شما از پروتوکل TCP/IP استفاده میکنی توی لایه های OSI لایه ای برای بررسی خطای داده و صحت رسیدن داده به مقصد وجود داره . یعنی اگر داده بین راه توسط نویز صدمه ببینه . خودش اون رو حل میکنه .

پیشنهاد من : شما که حرفه ای هستید به نظر من از ماژولهای RFM12 استفاده کن اونوقت که لپتاپها حذف میشه و WLAN هم حذف میشه و قیمت پروژه میشه 90 تومان برای هر لینک . ولی این بحث مربوط میشه به انجمنهای الکترونیک . بورو تو هر کودوم که دوست داشتی بپرس من میام جواب میدم .

plusboy
شنبه 04 آبان 1387, 22:44 عصر
ممنون آقای l3ai3ak

حتما اگه مشکلی داشتم در www.eca.ir (http://www.eca.ir) مطرح می کنم

یک مشکل دیگه هم دارم که مدتی من را مشغول کرده و نتونستم راه حل براش پیدا کنم
در این تاپیک مطرح کردم :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=621266#post621266

ممنون میشم اگه باز کمکم کنید :خجالت: