PDA

View Full Version : جستجو يك يا چند فيلد از طريق يك فرم كمكي

morynf
شنبه 04 آبان 1387, 02:00 صبح
با سلام
1- من يك فرم اصلي دارم كه مي خوام بوسيله يك فرم ديگه بنام جستجو شماره پرسنلي يا نام و نام خانوادگي افراد را پيدا كرده و در فرم اصلي نشانم بدهد يعني ركوردي كه پيدا مي كنه در فرم اصلي همان ركورد باشه .
2- اگه اين سرچ نتيجه را توي فرم اصلي نشون داد چطور مي تونم فرمي رو كه با فرم اصلي ارتباط داره و اطلاعات اون فرد مورد نظر رو نشون مي ده اپتوديت كنم يعني مشخصات فرد جديد رو نشون بده .
ممنون از راهنمائيتون واقعا ضروريه

Ali_Fallah
شنبه 04 آبان 1387, 10:09 صبح
ابن هم يک نمونه برنامه

morynf
شنبه 04 آبان 1387, 14:51 عصر
با سلام
علي جان ضمن تشكر بخاطر عنايتي كه به سئوال بنده داشتيد بايد عرض كنم من يك فرم اصلي دارم كه اطلاعات پرسنل در ان ليست مي شوند و براي فعال كردن ركورد فردي كه مورد نظر است با فرم ديگري بنام سرچ اينكار را انجام مي دهم ولي در مواردي كه فرم بصورت فيلتر شده يا مرتب شده است اين ترتيب بهم مي خوره اگه بتوانم شماره ركورد را بدست بياورم از طريق سرچ مي تونم با GOTO RECORD اون رو فعال كنم لطفا راهنمايي بفرمائيد .

Ali_Fallah
شنبه 04 آبان 1387, 15:00 عصر
برنامه خودتان را ضميمه کنيد تا اگر دوستان راه حلي داشتند در اينجا ارائه کنند...
توضيحات بيشتر را در برنامه بنويسيد...

Ali_Fallah
شنبه 04 آبان 1387, 15:08 عصر
ممکن است شما در فرم اصلي اين کد را نوشته باشيد
Me.Requery
که باعث ميشود فرم اصلي هنگام لود شدن رکوردها را از شماره يک نمايش دهد...

morynf
شنبه 04 آبان 1387, 23:03 عصر
اقا علي و دوستان گرامي فايل برنامه كه البته فقط بخش مشكل دارش رو گذاشتم تقديم شما لطفا راهنمايي كنيد و در صورت امكان فايل رو رفع اشكال نمايئد توضيحات بصورت راهنما امده است .
با تشكر و سپاس درود بر ايران و ايرانيان پاك نژاد
فايل ضميمه:

morynf
یک شنبه 05 آبان 1387, 23:00 عصر
جناب اقاي قرباني اقاي فلاح ، اساتيد محترم سايت يك عنايتي هم به فايل اين حقير بندازيد و راهنمايي كنيد ممنون مي شم .

مهدی قربانی
دوشنبه 06 آبان 1387, 01:09 صبح
سلام
دوست عزيز ببينيد مشكل مورد نظرتون برطرف شده ؟

morynf
دوشنبه 06 آبان 1387, 18:20 عصر
استاد گرامي اقا مهدي عزيز خيلي متشكرم از عنايتي كه به سئوال بنده داشتيد من فايل رو امتحان كردم ولي متوجه نشدم شما چه تغييراتي روي اون انجام داديد و كاركردش مثل سابقه من مي خوام توي فرم اصلي اگه مثلا شماره پرسنلي 480052 رو زدم اون رو نشونم بده (ركورد فعال بشه) در حال حاضر بر اساس فيلد اي دي هست كه اشتباهه چون در اين مورد اخير خطا مي ده ممنون مي شم فايل رو يك نظر ديگه اي بندازيد .

morynf
سه شنبه 07 آبان 1387, 00:51 صبح
اساتيد محترم علاوه بر سئوال بالا اين مطلب رو هم مي خواستم بدونم كه چطور مي شه وقتي نتيجه يك جستجو پيدا مي شه بدون اينكه فوكوس روي اون فرم اصلي بره فرم هاي ديگه كه باز هستند متناسب با اطلاعات نتيجه بروز رساني بشوند مثلا اگه اطلاعات علي فعال بود و اطلاعات حسن رو جستجو كرديم وقتي حسن ركورد فعال شد فرم هاي بازي كه اطلاعات علي رو نشون مي داده اطلاعات حسن رو نشون بده ؟؟؟ :قلب:

morynf
سه شنبه 07 آبان 1387, 14:07 عصر
اساتيد محترم آقاي مدير گروه يك عنايتي هم به سئوال ما بيندازيد !!!!! :افسرده:

مهدی قربانی
سه شنبه 07 آبان 1387, 22:17 عصر
استاد گرامي اقا مهدي عزيز خيلي متشكرم از عنايتي كه به سئوال بنده داشتيد من فايل رو امتحان كردم ولي متوجه نشدم شما چه تغييراتي روي اون انجام داديد و كاركردش مثل سابقه من مي خوام توي فرم اصلي اگه مثلا شماره پرسنلي 480052 رو زدم اون رو نشونم بده (ركورد فعال بشه) در حال حاضر بر اساس فيلد اي دي هست كه اشتباهه چون در اين مورد اخير خطا مي ده ممنون مي شم فايل رو يك نظر ديگه اي بندازيد .

سلام
1 . چه خطايي دريافت مي كنيد ؟
2 . قصد شما در اين فرآيند جستجوي ركوردهاست يا ويرايش اونها ؟
3 . اگر هدف شما جستجو ركوردها براي اديت اونها باشه فكر مي كنم با روشهاي ديگه اي هم بشه اين عمليات رو انجام داد .

morynf
پنج شنبه 09 آبان 1387, 00:36 صبح
استاد گرامي من مي خوام از طريق فرم دوم كه براي سرچ هست و در 15 فرم ديگه نيز باز مي شه و ركورد مورد نظر را بر اساس سه ايتم شماره پرسنلي ، نام و نام خانوادگي جستجو مي كنه اسفاده كنم ، فرم اصلي هميشه بازه و ركوردي كه در اون هست بعنوان ركورد فعال شناخته مي شه و فرمهاي ديگه اطلاعات ركورد فعال رو فيلتر و نشون مي دن حالا اگه من بخوام در يكي از فرم هاي ديگه از فرم جستجو استفاده كنم و ركوردي رو كه فعال مي شه برام نشون بده و فرم جاري ام بر اساس اين اطلاعات بروز رساني بشه بايد چكار كنم ؟ ؟ اگه بتونم شماره ركوردي رو كه عمليات سرچ برام پيدا مي كنه بدونم مي تونم مشكلم رو تا حدودي رفع كنم !! ممنون مي شم در اين مورد همفكري كنيد . ((سپاسگذارم))

morynf
شنبه 11 آبان 1387, 00:15 صبح
استاد گرامي جناب قرباني فكر كنم به همه تاپيك ها سرك مي كشيد الا اين سئوال بنده ، مي تونم خواهش كنم روي اين سئوال هم فكر كنيد و جوابش رو بديد ما روي كمك دوستان سايت برنامه نويس حساب كرديم .
ممنونم از همه تون كه اينقدر خوبيد ..................

morynf
سه شنبه 14 آبان 1387, 21:26 عصر
سلام
ديگه نااميد شدم از اينكه دوستي به تاپيك ما هم سركي بكشه و راهنمايي كنه نمي دونم سئوال من سخته ، خيلي ابتدايي است يا .... نمي دونم ولي از دوستاني كه هستند اقاي قرباني ، شاپرك خانم ، اقاي فلاح ، سنبله كار ، فاضلي ، اقاي سرامي و ... انتظار همكاري داشتيم .
از خير جوابش هم گذشتيم چون فكر كنم خيلي سخت بوده و دوستان نمي تونند حلش كنند برم از دوستان فروم هاي خارجي سئوال كنم اونا احتمالا سر در مي اورند !!!!!!!!!!!

Ali_Fallah
یک شنبه 19 آبان 1387, 18:59 عصر
دوست عزیز بجای اینکه بیهوده ناامید شوید بهتر است اول کمی فکر کرده و ببینید که از برنامه و اصولاً از اکسس چه میخواهید ، مثلاً فکر کنید که من میخواهم در اکسس پروژه انیمیشن پیاده کرده و چون به مقصود نمی رسم ، ناامید شوم.
به هرحال آنچه که از خواسته شما فهمیدم ، می خواهید همزمان از طریق فرم جستجو رکوردی را که در فرم اصلی پیدا کردید ، همان رکورد در فرم دوم که باز هست نمایش داده شود یعنی فرم آپدیت شود.
اگر منظور شما همین باشد باید عرض کنم که
کدی که در فرم جستجو نوشتید فقط رکوردهای فرم اصلی را جستجو می کند و به بقیه فرمها ارتباطی ندارد.
وقتی که فرم دوم براساس رکورد موجود در فرم اصلی ، باز شود در واقع بصورت فیلتر شده باز میشود و فرم دوم فقط حاوی یک رکورد هست و اگر بخواهیم که مجدداً رکورد دیگری نمایش داده شود(برحسب رکورد در فرم اصلی) به ناچار بایستی فرم دوم بسته شده و فقط از طریق دکمه موجود بر روی فرم اصلی دوباره باز شده و رکورد مورد نظر را نمایش دهد.
بنابراین چون فرم دوم همیشه بصورت فیلتر شده باز میشود لذا آپدیت شدن فرم دوم همزمان با فرم اصلی به نظر من امکان پذیر نیست ...

morynf
سه شنبه 21 آبان 1387, 23:28 عصر
جناب اقاي فلاح ضمن تشكر از اينكه به سئوال من توجه كردي و پاسخ دادي خدمتتون عرض كنم من يك برنامه دارم ولي نسخه MDE هست فرم هاي اون رو دارم ولي به قسمت كد نويسي اش دسترسي ندارم توي اين برنامه دقيقا همين كاري رو كه مي گم انجام مي ده درست اطلاعات فرم دوم فيلتر شده ولي وقتي از درون فرم دوم سرچ را مي زنيد نتيجه جستجو دتر فرم اصلي فعال شده و اطلاعات اون فرد در فرم دوم كه فرم جاري مي باشد نمايش داده مي شود .

مهدی قربانی
چهارشنبه 22 آبان 1387, 09:47 صبح
از خير جوابش هم گذشتيم چون فكر كنم خيلي سخت بوده و دوستان نمي تونند حلش كنند برم از دوستان فروم هاي خارجي سئوال كنم اونا احتمالا سر در مي اورند !!!!!!!!!!!

سلام
دوست عزیز خیر عمدتاً سئوالات سخت نیستن بلکه خوب منظور رو نمی رسونن یا خواسته سئوال کننده رو شفاف و دقیق مشخص نمی کنن ، معمولاً سئوال کننده سئوال رو بر اساس تصویر ذهنی که از موضوع مورد نظرش داره طرح می کنه که ممکنه این تصویر برای دیگران خیلی مفهوم نباشه بنابراین در این مواقع هست که تاپیک به بن بست می خوره لذا بهتره که از توضیحات و تمثیلات بیشتر و بهتری برای رسوندن منظور استفاده کنید .