PDA

View Full Version : چه قسمت هايي از برنامه را و چگونه بايد به مشتري تحويل داد؟

بیتافرهی
شنبه 04 آبان 1387, 09:53 صبح
با سلام
من برنامه اي به زبان c# و با sql2005 نوشته ام و الان ديگه كارم تقريبا تموم شده ولي چند تا سوال دارم :
1-من براي تحويل كارم به مشتري كدوم فايل هارو بايد تحويل بدم؟
با توجه به اين كه اين برنامه قراره روي هر كامپيوتر ديگري نصب بشه ،و اون كامپيوتر ممكنه برنامه ي c# , SQL 2005 نداشته باشه، براي رفع اين مشكلات چه كار بايد كرد؟)

2- براي تحويل برنامه ،با توجه به اينكه فايل sql , #C از هم جدا هستند ،آيا امكاني هست كه اين دو را به صورت يك package به مشتري بدهم؟
(در واقع براي من هميشه يه سوال مطرح بوده كه آيا كاربرد برنامه نصب ،در همچين مواردي هست؟)

3-من مي خواستم براي برنامه ي #C ،يك آيكون روي desktop بگذارم ،مثلا مثل آيكون Yahoo messenger .كه با كليك روي اون برنامه اجرا شود(مي خواهم آيكون فايل اجرايي ام را عوض كنم)ولي راهش را بلد نيستم.

ho.yasreby
سه شنبه 07 آبان 1387, 22:19 عصر
سلام
چرا از اینستال شیلد استفاده نمیکنید چون اون تمام برنامه های مورد نیاز رو از جمله sqlserver و .net و غیره رو نصب میکنه ضمناً میتونید دستور بدید شورتکات روی دسکتاپ یا کوییک لانچ قرار بگیره
برای تعویض آیکون هم در ویژوال استودیو از پنجره Properties استفاده کنید یا در همان اینستال شیلد آیکون را تعویض نمایید

البته اگر از ویژوال استودیو استفاده میکنید میتوانید به جای اینستال شیلد یک پروژه setup بسازید و از آن استفاده کنید
فایل های زیر را بخوانید خودم نمیدانم از کجا دانلود کردم ( شاید از همین سایت ) کمکتان خواهد کرد.

sepehr.net
پنج شنبه 09 آبان 1387, 21:26 عصر
سلام اگه از دات نت استفاده میکنید هر فایکلی که در مسیر bin\debug قرار داره را باید در نرم افزار های ستاپ ساز کپی کنید. البتع به علاوه ی کامپوننت ها و گزارش ها و بانک های اطلاعاتی که در برنامتون از اون ها استفاده کردین.
تو کد هم هیچوقت نباید مستقیم ادرس رو بدین باید از توابع دات نت استفاده کنید.
به نظر من بهترین نرم افزار برای ساخت ستاپ install aware است. این نرم افزار تمامی امکانات برای ساخت ستاپ رو داره از جمله نصب sql,framework,crystal,... تازه میتونین فرم هاش رو هم فارسی کنید.

HAMRAHSOFT.IR
جمعه 10 آبان 1387, 07:16 صبح
دوست خوب اين نرم افار از كجا ميشه تهيه كرد ايا كرك هم داره ميشه شما كه باهش كار كردي اموزش هم بديد تا دوستان استفاده كنند بخصوص نصب sql,framework كه اكثر دوستان نياز دارن

sepehr.net
جمعه 10 آبان 1387, 20:58 عصر
این نرم افزار رو از اینترنت گرفتم و هیچ محدودیت زمانی هم نداره
کار با اون خیلی آساونه نصبش کن اگه نتونستی باهاش کار کنی بگو تا آموزشش رو قرار بدم

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 11 آبان 1387, 07:17 صبح
من گشتم نيست ميشه برام ميل كنيد يا لينك دانلود قرار بديد

منون ميشم سريع كمك كنيد چون به نرم افزار خيلي احتياج دارم

Bahar_HS
شنبه 11 آبان 1387, 07:22 صبح
سلام
چرا از اینستال شیلد استفاده نمیکنید چون اون تمام برنامه های مورد نیاز رو از جمله sqlserver و .net و غیره رو نصب میکنه ضمناً میتونید دستور بدید شورتکات روی دسکتاپ یا کوییک لانچ قرار بگیره
برای تعویض آیکون هم در ویژوال استودیو از پنجره Properties استفاده کنید یا در همان اینستال شیلد آیکون را تعویض نمایید

البته اگر از ویژوال استودیو استفاده میکنید میتوانید به جای اینستال شیلد یک پروژه setup بسازید و از آن استفاده کنید
فایل های زیر را بخوانید خودم نمیدانم از کجا دانلود کردم ( شاید از همین سایت ) کمکتان خواهد کرد.

با سلام
فایل های ضمیمه رو دانلود کردم،یکیش که پسورد می خواست ، اون یکی هم باز نشد .:متفکر:

sepehr.net
شنبه 11 آبان 1387, 15:25 عصر
دوست من این نرم افزار حجیمه حدود 400mb من خودم از تو اینترنت دانلود کردم بگرد حتما پیدا میکنی

بیتافرهی
چهارشنبه 15 آبان 1387, 09:40 صبح
تو کد هم هیچوقت نباید مستقیم ادرس رو بدین باید از توابع دات نت استفاده کنید.

من متوجه نشدم .ميشه بيشتر توضيح بديد؟
(من فكر مي كنم شما مي خوايد بگيد كه از Local ,.,.... در string connection استفاده كنيم.آيا منظورتان همين است؟
اگه ميشه،لطف كنيد يكي از اون توابع را نام ببريد.

sepehr.net
چهارشنبه 15 آبان 1387, 21:27 عصر
منظورم تو ConnectionString Sql نبود. کلا تو برنامه بعضی وقت ها لازم میشه آدرس فایلی رو بدیم
مثلا یکی از این توابع Application.StartupPath که آدرس فایل اجرایی برنامه رو میده.

بیتافرهی
پنج شنبه 16 آبان 1387, 12:22 عصر
مگه خود visual studio ،نرم افزار installsheild را ندارد؟
چرا از اون استفاده نمي كنند؟

sepehr.net
پنج شنبه 16 آبان 1387, 12:31 عصر
نه install shield یه نرم افزار جداست
البته با خود ویژوال میشه ستاپ ساخت ولی نه به خوبی و راحتی نرم افزار های ستاپ ساز

nima178
دوشنبه 20 آبان 1387, 11:31 صبح
البته با خود ویژوال میشه ستاپ ساخت ولی نه به خوبی و راحتی نرم افزار های ستاپ ساز
عيباش ازين قراره
تا جايي كه من ديدم
1- مسير دهي رو اجازه نمي ده ( لاقل چيزي كه ويزاردش مي سازه)
2- خدا نكنه يكبار ستاپي كه ساختي رو نصب كني
بار دوم اجازه اجازه نمي ده
3- بسيار بد مي سازه!
مفت نمي ارزه!
اونكه خودش مي سازه!

sepehr.net
دوشنبه 20 آبان 1387, 21:37 عصر
دوست عزیر درسته که به کاملی نرم افزار های ستاپ ساز نمیسازه ولی ستاپ هاش اینجوری هم نیستند که شما میگی. به نظر من برای برنامه هایی که احتیاج به ساخت ستاپ های حرفه ایی ندارند بهترین گزینه هست.