PDA

View Full Version : سوال: ساختن کامپوننت dll از روی پروژه وب نوشته شده؟

Mostafa_Sabeti
شنبه 04 آبان 1387, 11:27 صبح
سلام
من یک مدتی است که می خواهم بدونم چطور میتونم برنامه وب خود را بصورت dll دربیاورم.
جستجو هم کردم و یک مقاله هم پیدا کردم. البته بهتر از این مقاله نتونستم چیزی پیدا کنم. آدرسش هم در زیر است.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69312
من این مقاله که چند صفحه بیشتر نداشت را خواندم.
توی این مقاله گفته شده بود که یک پروژه وب ایجاد کرده و داخل آن یک فایل کلاس جدید ایجاد میکنیم و سپس تابع جدیدی بنام Render بصورت Override با یک آرگومان از نوع HtmlTextWriter داخل اون میسازیم و کدهای HTML را به متد Write اون اضافه میکنیم و سپس پروژه نوشته شده را build میکنیم تا dll اون ساخته بشه.
چیز بیشتری نگفته بود. من هم همین کار را کردم و به نتیجه ای نرسیدم. یعنی هیچ فایل dll ایی ساخته نشد.
توی تاپیک مذکور مثالش هم هست. فکر کنم توی مقاله نویسنده یک چیزایی جا انداخته شده.
اگر کسی میتونه کمک کنه و یک روشی برای ساختن کامپوننت از روی پروژه وب ارائه بده. :قلب:

mahdi_farhani
شنبه 04 آبان 1387, 11:59 صبح
شما میخواهی کامپوننت درست کنی و یا وب سایت داری میخواهی dll کنی و آپلود کنی

Mostafa_Sabeti
شنبه 04 آبان 1387, 16:21 عصر
یک وب سایت است. یک برنامه تقویم فارسی. می خواهم آنرا dll کنم و توی یک وب سایت دیگه و در گوشه ای از آن ازش استفاده کنم.
یعنی وقتی آنرا dll کردم بتونم کنار وب سایت اصلی خودم نشانش بدم.
و البته کاربر می تونه روی روزهای آن کلیک کنه و در همان برنامه توضیحاتی در مورد آن روز را از یک دیتابیس میخونه و نمایش میده.

شما میخواهی کامپوننت درست کنی و یا وب سایت داری میخواهی dll کنی و آپلود کنی
یعنی کامپوننت ساختن با dll کردن پروژه وب با هم فرق دارند؟

mahdi_farhani
شنبه 04 آبان 1387, 16:29 عصر
این چیزی که شما تعریف کردید ، یک کامپوننت هست ، پس باید طبق اصول ساخت کامپوننت جلو برید
شما وقتی میخواهی یک وب سایت (Webproject ) را dll کنید ما بیش میگیم Publish باید از منوی build گزینه publish رو استفاده کنی ، که اگر هم سرچ کنی به جواب میرسی
ولی وقتی کامپوننت بسازی با Build کردن پروژه به dll مربوطه میرسی

mahdi_farhani
شنبه 04 آبان 1387, 17:42 عصر
dll کافیه
aspx نداشته باشید بهتره ولی مشکلی فکر نکنم پیش بیاد

Mostafa_Sabeti
شنبه 04 آبان 1387, 18:01 عصر
خیلی ممنون از توجهتون آقای مهدی فرهانی
میشه در مورد کامپوننت ساختن هم یک توضیحاتی بدید یا یک منبعی معرفی کنید؟
خیلی ممنون از توجهتون

mahdi_farhani
شنبه 04 آبان 1387, 20:20 عصر
همون لینکی که دارید کافی است
در ضمن وقتی Build میکنید تو شاخه Bin دنبال dll بگردید