PDA

View Full Version : 'گزارش گیری با رکوردست ودستو select

morteza_1234m
شنبه 04 آبان 1387, 20:37 عصر
با عرض سلام
من یک برنامه دارم می نویسم که به وسیله شی database وrecordset به صورت دستی باید منه کاربر یتونم براش شرط درست کنم و به وسیله دستور select و شرط این دستور که توسط کاربر درست شده جستجو کنه مجموعه رکوردهایی که با شرط درست هستند رو در vsflexgrid نشان بدهد دو تا مشکل دارم
1- شرط ها رو به وسیله دو تا کمبو و یک تکست دارم می سازم ، کمبو اول نام فیلدهای بانک داخلشه ، کمبو 2 نام عملگرهایی که بسته به نوع فیلد که رشته ای یا عددی باشه فرق می کنه و تکست که مقدار شرط رو میگیره و AND,OR هم به وسیله باتون انجام میشه و شکل کلی دستور را در یک تکست دیگه باید داشته باشم حالا مشکلم اینه که وقتی اطلاعات رکورد به صورت فارسی در تکست چپ چین وراست چینمون به هم میخوره و این اگه بخوام از خود تکست مربوط به این کار استفاده کنم مشکل به هم میزنه
2- شکل کلی جستجو با این دستور به صورت زیره ولی نمی دونم ک چه جور ازش استفاده کنم
Set rs=db.openrecordset("select * from tb1 where id>10;")
دوستان چگونه از این دستور استفاده کنم وقتی شرطم در اون تکست مربوطه هست و همچنین مشکلی داره و چگونه اون اطلاعات فیلتر شده را در grid مربوطه نوشت

mpmsoft
یک شنبه 05 آبان 1387, 09:19 صبح
دوست عزیز لطف کنید بصورت پروژه بذارید تا براتون اصلاح بکنیم

چون نمونه کد توی همین سایت زیاد هستش

نمونش همین کدهایی که توی امضای من هستش در قسمت جستجو دقیقا همون چیزی هست که شما مد نظرتونه

morteza_1234m
یک شنبه 05 آبان 1387, 21:41 عصر
دوست عزیز اینم خودش ولی تا چهارشنبه بیشتر وقت ندارم عزیز