PDA

View Full Version : سوال: تبدیل prifix به postfix

++Hichkas
دوشنبه 06 آبان 1387, 10:06 صبح
یا هو
سلام
من برنامه ای رو می خواهم بنویسم که در اون برنامه یک عدد prifix به یک عدد postfix تبدیل بشه ، میدونم که این کار رو باید با stack ها انجام بدم و احتیاج به دو متد () push و ()pop دارم به طوری که وقتی برنامه به یک عملگر رسید آن را در کلاس stack نگهدارد ، الان من می خواهم بدانم که چگونه به برنامه باید نشان دهم که این عملگر است یا یک عملوند آیا باید با دستور if این کار را انجام بدهم یا باید به گونه ی دیگری این عمل را انجام دهم و همینطور چگونه به باید کاری کنم که وقتی به یک پرانتز بسته رسید چگونه باید یک پرانتز باز را از سفشزن بکشد بیرون و خنثیش کند ( توضیح دهید ولی کدش را ندهید ). :لبخندساده::خجالت:
باتشکر فراوان .

Nima_NF
سه شنبه 07 آبان 1387, 23:00 عصر
شما باید تمامی عملگر های مجاز را لیست کنید و با همان مقایسه If در هر مرحله عملکردش را تعریف کنید و اجرا.

برای پرانتزها نیز اگر از الگوریتم های postfix و prefix استفاده کنید آن ها خود به خود شناسایی می شوند، در الگوریتم وجود دارد.

shahin_sharifi
جمعه 10 آبان 1387, 17:38 عصر
همین طور که دوسته عزیزمون گفتن میتونین ار if استفاده کنید ولی بهتره برای تعریف عملگر ها تو برنامه از switch استفاده کنید!:لبخندساده:

++Hichkas
چهارشنبه 22 آبان 1387, 09:59 صبح
یا هو
با سلام دوباره دستان اگر بخواهم این برنامه را در BUILDER انجام بدم چه طوری می تونم این کار را انجام بدم ؟؟؟؟؟؟؟
نمی دونم این طوری بشه ولی خودم دارم به این فکر می کنم که باید یه تابع بنویسم که عملگر های مجاز رو بشناسه .
می شه سریعتر راهنماییم کنید . :گریه: :افسرده:
موفق و موید باشید .