PDA

View Full Version : اضافه کردن رکورد A به DNS

raravaice
دوشنبه 06 آبان 1387, 12:58 عصر
سلام

برای اضافه کردن رکورد A یا MX به DNS سرور از چه کلاسی استفاده میشه؟!

DNS سرور و هاست .net یکی هست.

ممنون

shahab_ksh
دوشنبه 06 آبان 1387, 13:21 عصر
برای اضافه کردن رکورد A یا MX به DNS سرور از چه کلاسی استفاده میشه؟!

اگه منظورتون DNS configuration هستش برای A records و MX records من از کلاس IN استفاده کردم و جواب داده

raravaice
دوشنبه 06 آبان 1387, 13:42 عصر
asp.net.csharp.ir (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=69493) عزیز منظور من DNS هست نه DSN

اگه منظورتون DNS configuration هستش برای A records و MX records من از کلاس IN استفاده کردم و جواب داده

کلاس IN کجاست؟!

ممنون

shahab_ksh
دوشنبه 06 آبان 1387, 13:55 عصر
کلاس IN کجاست؟!

امیدوارم منظورتون از کلاس کلاس های دات نت برای کار با DNS نباشه

اگه منظورتون این نیست وقتی A , MX رو میخاین اضافه کنید یسری اطلاعات مثل name , ttl , class , type رو از شما میخاد منظور من از کلاس همین بود که من IN رو وارد می کنم

chaalesh
دوشنبه 06 آبان 1387, 14:01 عصر
میتونم بپرسم این کار چه کاربردی داره ؟

raravaice
دوشنبه 06 آبان 1387, 14:10 عصر
میتونم بپرسم این کار چه کاربردی داره ؟قصد دارم کاربر من وقتی در سایت IP تعریف میکنه ،برای یه کار خاص که قرار هست انجام بشه بیام به اون IP یه نام اختصاص بدم که شناساییش ساده تر باشه.

ببین شهاب جان،
من میخوام یه SubDomain رو به صورت Real ایجاد کنم، این SubDomain هاست نشده فقط میخوام یه رکورد A براش ذخیره بشه و به یه IP خاص رجوع کنه.

مایکروسافت گفته این کار رو با برنامه dnscmd از طریق خط فرمان میتونید انجام بدید که هم رکورد رو Add میکنه و هم Update میکنه، حالا من میخوام بدونم کلاسهای دات نت چنین امکانی رو نمیدن؟

مورد دیگه این که میشه این کار رو مستقیم در فایل DNS که در مسیر C:\WINDOWS\system32\dns هست انجام داد منتهی مشکل اینجاست که چطور باید Update کنم چون از Active Directory استفاده نمیکنم که بشه DNS Server رو Auto Update کرد.

ممنون

shahab_ksh
دوشنبه 06 آبان 1387, 14:24 عصر
من میخوام یه SubDomain رو به صورت Real ایجاد کنم، این SubDomain هاست نشده فقط میخوام یه رکورد A براش ذخیره بشه و به یه IP خاص رجوع کنه.

مایکروسافت گفته این کار رو با برنامه dnscmd از طریق خط فرمان میتونید انجام بدید که هم رکورد رو Add میکنه و هم Update میکنه، حالا من میخوام بدونم کلاسهای دات نت چنین امکانی رو نمیدن؟

مورد دیگه این که میشه این کار رو مستقیم در فایل DNS که در مسیر C:\WINDOWS\system32\dns هست انجام داد منتهی مشکل اینجاست که چطور باید Update کنم چون از Active Directory استفاده نمیکنم که بشه DNS Server رو Auto Update کرد.

راستش من فکر کردم کلاس که یکی از پارامترهای ساخت A , MX هستش منظورتونه

ولی اگه ساب دامین رو از طریق IIS اضافه کرد کتابی هست در مورد ارتباط بین ASP.NET و IIS شاید اونجا چیزی پیدا کردید

raravaice
دوشنبه 06 آبان 1387, 14:36 عصر
ولی اگه ساب دامین رو از طریق IIS اضافه کرد کتابی هست در مورد ارتباط بین ASP.NET و IIS شاید اونجا چیزی پیدا کردیدنه شهاب جان، به IIS کاری ندارم ، قرار نیست هاستش کنم، فقط میخوام برای IP یه Name توی حوزه دامنه خودم تعریف کنم که این کار با اضافه کردن رکورد A توی DNS Server به راحتی امکان پذیر هست. ولی من میخوام این کار رو برنامه انجام بده نه اینکه IP وارد شده توسط هر کاربر رو بشینم دونه دونه به سرور معرفی کنم.

مثلا :
شما یه IP ثبت میکنی به آدرس 84.47.25.25 حالا من به ip شما آدرس shahab.mydomain.com رو اختصاص میدم که مثلا هر وقت این آدرس رو PING کردم IP شما جوابگو هست با این کار شما اگر 1000 بار هم IP ات تغییر کنه توی کار من هیچ خللی ایجاد نمیشه چون من با shahab.mydomain.com سرو کار دارم.

فکر کنم گرفته باشی هدفم چیه؟ ;)

موفق باشید

raravaice
دوشنبه 06 آبان 1387, 16:25 عصر
یافتم !

از طریق دیتابیس DNS که به صورت یک فایل TEXT در مسیر \C:\WINDOWS\system32\dns قرار داره میتونید رکورد مورد نظر خودتون رو اضافه کنید ، منتهی یه شرط داره که برای کار کردن این رکورد نیازی به Restart مجدد سرور نباشه!

شرط اینکه :
شما باید قبل از ذخیره رکورد جدید در این فایل TEXT حتما سرویسی به نام "DNS SERVER" را Stop کرده باشید و بعد از ذخیره مجداد Start کنید.

توجه کنید که اگر این سرویس Stop نشده باشد و شما رکورد خود را ذخیره کنید با 1000 با Restart کردن این سرویس برای اون رکورد کار به جایی نمیرسه و حتما نیاز به reboot مجداد سیستم وجود داره. و یا اینکه به مدت پیش فرض 15 دقیقه انتظار بکشید که این زمان رو میتونید در SOA تنظیم کنید.

برای Stop و Start کردن این سرویس از طریق CMD و با استفاده از Run Procces در دات نت از دستورات زیر استفاده کنید.

net stop "DNS SERVER"
-------------------------------------
Save DNS Record
-------------------------------------
net start "DNS SERVER"
موفق باشید

shahab_ksh
دوشنبه 06 آبان 1387, 18:36 عصر
یافتم !

خوشحالم

raravacie جان تفاوت این کار شما با استفاده از wildcard چیه آیا عملا به وجود ساب دامین بصورت فیزیکی نیاز داشتی؟

raravaice
دوشنبه 06 آبان 1387, 19:19 عصر
بزار دقیق بهت بگم جریان چیه!

اول از همه قضیه هاست و وب رو فعلا فراموش کن.

شرکتهایی هستن که شبکه اونا توی سراسر جهان فراگیر هست. از اونجایی که به یاد سپردن آدرس های IP کار سختی هست پس میان یک نام رو به عنوان نام حوزه کاریشون ثبت میکنن مثلا شرکت abc میاد دامین خودش رو abc.com ثبت میکنه و به همراه ثبت این دامین چند تا DNS هم برای اون Register میکنه که اشاره داره به آدرس سرور های اصلی این دامین مثلا ns1.abc.com رو ثبت میکنه که به آدرس 70.38.38.38 مراجعه بشه و یا ns2.abc.com رو ثبت میکنه که به 70.38.38.39 اشاره کنه که تقریبا میشه گفت تعداد DNS ها کار Loadbalance رو انجام میده و هر سروری که شلوغ باشه به طور خودکار به سرور بعدی رجوع میشه. حالا این مابین امکان داره اصلا روی این دامین هیچ سایتی وجود نداشته باشه و شبکه این شرکت بخواد کار دیگه ای انجام بده.

خوب پس تا اینجا abc.com شد حوزه اصلی شبکه این شرکت. حالا این شرکت چند تا سرور در کشور ژاپن داره که مثلا IP یکی از اونا 38.21.77.180 هست میاد روی DNS سرور اصلی رکوردی برای این سرور تعریف میکنه با نام jp.abc.com که به 38.21.77.180 مراجعه بشه و همینطور برای شبکه های دیگه. و اگر چند وقته دیگه IP سرور ژاپن تغییر کرد نیاز به تغییر کلی در روند شبکه نباشه و فقط IP شبکه ژاپن در DNS Server به IP جدید تغییر میکنه و لازم نیست این IP به کاربران جدید معرفی بشه چون اونا فقط jp.abc.com سروکار دارن و بعضا شاید این تغییر رو احساس نکنن.

جدایی این قضیه رو از بحث هاستینگ احساس کردی؟
حالا امکان داره یکی از این سرور ها وظیفه یه وب هاست رو بخواد به عهده بگیره اینجاست که روی IIS یا Apache اون سرور این دامین اضافه میشه.

abc.com.* دیگه برای اینجور شبکه ها تقریبا بی معنی میشه چون هر Sub domain قرار هست که به یک IP خاص مراجعه کنه و اگر Sub Domain وجود نداشت به هیچ جا اشاره نشه.

این خیلی کلی هست، سئوالی بود در خدمتم ;)

موفق باشید

shahab_ksh
دوشنبه 06 آبان 1387, 20:38 عصر
گرفتم شما یه چیزی مثل سایت Isna میخاین ایجاد کنید که در هر شهر یه سرور داره و از طریق MX ها به سرور های مختلف اشاره میکنه

ParsaGostar
دوشنبه 13 آبان 1387, 00:17 صبح
من سال پیش خیلی دنبال این موضوع گشتم و این هم که ضمیمه کردم کامل ترین کلاس موجود برای کار با DNS می باشد .