PDA

View Full Version : فیلتر کردن در دی بی گرید

tik_tak
دوشنبه 06 آبان 1387, 21:42 عصر
با سلام
اگه بخوام تو دی بی گریدم رکوردایی رو نشون بده که فیلد STATE برابر TRUE است باید چی کار کنم
میخوام این دی بی گریدمم وصل باشه به دیتاسورس جدو لم (نمیخوام با کوئری باشه)آخه من از این خاصیت تو تیبلم استفاده کردم و دی بی گریدمم بهش وصله اگه بخواد به کوئری وصل بشه دیگه این خاصیت رو نداره :

در صورتی که تعداد داده های فیلد مورد نظر زیاد نیست (مثل مثال بالا در پست خودتون که فقط سه مقدار برای فیلد در نظر گرفته شده)، می تونید از رویداد OnGetText و OnSetText فیلد مورد نظر برای این کار استفاده کنید:
1- ابتدا بر روی جدول مورد نظر در دلفی دابل کلیک کنید .
2- در داخل Field Editor جدول راست کلیک کرده و گزینه Add All Fields را انتخاب کنید تا تمامی فیلدهای جدول بصورت استاتیک در دلفی تعریف شوند.
3- فیلد مورد نظر خود را انتخاب کرده و از داخل Object Inspector رویدادهای فوق را انتخاب و کدهای مربط به آنها را در Editor دلفی وارد کنید.
مثال:

کد:
procedure TForm1.ADOTable1ServiceGetText(Sender: TField; var Text: String; DisplayText: Boolean);begin if Sender.Value = 1 then Text := 'خدماتی' else if sender.Value = 2 then Text := 'تولیدی' else Text := 'تعاونی';end;procedure TForm1.ADOTable1ServiceSetText(Sender: TField; const Text: String);begin if Text := 'خدماتی' then Sender.Value := 1 else if Text := 'تولیدی' then Sender.Value := 2 else Sender.Value := 3;end;

SYNDROME
سه شنبه 07 آبان 1387, 06:45 صبح
از خاصیت Filter استفاده کنید.
موفق باشید

tik_tak
چهارشنبه 08 آبان 1387, 09:02 صبح
از خاصیت Filter استفاده کنید.

میشه بگید چه جوری ؟من که بلد نیستم !

vcldeveloper
چهارشنبه 08 آبان 1387, 09:27 صبح
میشه بگید چه جوری ؟من که بلد نیستم !
اگر یک کتاب آموزش دلفی تهیه کنید، بخش عمده ایی از سوالاتتان جواب داد میشه.

tik_tak
پنج شنبه 09 آبان 1387, 07:48 صبح
اینو خواهشا یکی جواب بده چون من عجله دارم...دیگه وقتی ندارم !!!!!!!!!

vcldeveloper
پنج شنبه 09 آبان 1387, 11:45 صبح
اینو خواهشا یکی جواب بده چون من عجله دارم...دیگه وقتی ندارم !
اگر بجای این پست عبارت Filter را در همین بخش جستجو کرده بودید، احتمالا بیش از 100 تاپیک پیدا می کردید که در آنها یا درباره Filter توضیح داده شده، یا نمونه سورس کدهایی از نحوه استفاده از آن گذاشته شده.