PDA

View Full Version : پسوردگزاری برروی فولدر

raminsalemi
دوشنبه 06 آبان 1387, 23:10 عصر
باسلام من قصددارم با سی شارپ یک برنامه بنویسم که کاربر یک فولدر رو بتونه انتخاب کنه و برروی اون پسورد بذاره یا پسورد رو حذف کنه و اگر فرد دیگری قصد ورود به اون فولدررو داشته باشه باید ابتدا پسورد رو وارد کنه در صورت امکان کد و راهنمایی ان کار رو برام بذارید با تشکر فراوان

اَرژنگ
سه شنبه 07 آبان 1387, 07:43 صبح
باسلام من قصددارم با سی شارپ یک برنامه بنویسم که کاربر یک فولدر رو بتونه انتخاب کنه و برروی اون پسورد بذاره یا پسورد رو حذف کنه و اگر فرد دیگری قصد ورود به اون فولدررو داشته باشه باید ابتدا پسورد رو وارد کنه در صورت امکان کد و راهنمایی ان کار رو برام بذارید با تشکر فراوان
اگر دلیل اینکه چرا به یک چنین چیزی لازم است را بگید شاید بتوانیم بهتر راهنمائی کنیم.
راه درست اینکار با برنامه نویسی نیست. مدیر ِعامل سیستم قابلیت دسترسی را بنابر کاربرا تعریف میکند.

raminsalemi
سه شنبه 07 آبان 1387, 11:12 صبح
سلام دوست عزیز این برنامه پروژه پایانی من در دانشگاهه و خیلی برام مهمه در صورت امکان کمکم کنید مچکرم

Felony
سه شنبه 07 آبان 1387, 17:36 عصر
اینطوری که شما فکر میکنید که نمیشه رو فولدر رمز گزاشت ، شما به چه دلیل این رو به عنوان پروژه انتخاب کردید ؟!؟!

برای این کار باید کاری کنید مثل Encrypt کردن اطلاعات تو Comand Prompt یعنی باید یه جورایی پوشت رو از حالت عادی خارج کنی تا سیستم عامل رو گنگ کنی ! در ضمن اگه میخوای با کلیک روی فولدرت یه کادر محاوره ای باز شه و ازت پسورد بخواد و اگه پسوورد رو درست زدی فولدر Decrypt بشه فکر نکنم به این سادگی ها بشه مگه اینکه به کلیک راست یه منو اضافه کنی و وقتی رو فولدرت کلیک راست کردی و اسم برنامت رو انتخاب کردی به وسله ی API ها تشخیص بدی رو چه فولدر و چه مسیری کلیک شده و اگه رمز دست بود پوشه رو از حالت کد گذاری شده خارج کنی ...

در کل 95 درصد به برنامه نویسی و زبون برنامه نویسی ربطی نداره و به درک و مهارت شما در استفاده از Registry و API های خود سیستم عامل داره ...

موفق باشید ...

parsamiga
سه شنبه 07 آبان 1387, 19:46 عصر
سلام دوست عزیز

من براتون یک پروژه گذاشتم برو حالشو ببر

-- ویرایش شده --

sinpin
چهارشنبه 08 آبان 1387, 08:06 صبح
صرف اطلاع : روش ساده ای هست که توی همین سایت چندین بار مطرح شده:
با تغییر رجیستری میتونید کاری کنید که هنگام باز شدن یک پوشه را به Recylce Bin و یا ... هدایت کنید این روش اونقدر ساده و پیش پا افتاده است که نمیتونه بعنوان پروژه دانشگاهی ارائه بشه اما شاید کمی ایده بده.

naeeme
چهارشنبه 08 آبان 1387, 08:23 صبح
اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=117249) رو هم یه نگاه کنین
-------------------
با کمی جستجو، میشد به این لینک دست پیدا کرد!‍

اَرژنگ
چهارشنبه 08 آبان 1387, 14:38 عصر
سلام دوست عزیز

من براتون یک پروژه گذاشتم برو حالشو ببر

-- ویرایش شده --
این پروژه اصل و اساسش بر چی هست؟

parsamiga
چهارشنبه 08 آبان 1387, 17:35 عصر
اساس کار با renaming فولدر و تغییر در registery
برای پسورد هم یک فایل xml درون فولدر شما قرار میده که رمزی که استفاده کردین رو اونجا می تونین ببینین...
برای اینکار خط زیر رو از برنامتون حذف کنین تا فایل xml پاک نشه

File.Delete(folderBrowserDialog1.SelectedPath + "\\p.xml");

اَرژنگ
پنج شنبه 09 آبان 1387, 06:04 صبح
برای پسورد هم یک فایل xml درون فولدر شما قرار میده که رمزی که استفاده کردین رو اونجا می تونین ببینین...
برای اینکار خط زیر رو از برنامتون حذف کنین تا فایل xml پاک نشه

File.Delete(folderBrowserDialog1.SelectedPath + "\\p.xml");

این روش بر رویه شبکه کار میکنه؟ مگر همچین چیزی پروژه دانشگاه هم میشه؟

مهران رسا
پنج شنبه 09 آبان 1387, 06:55 صبح
روش باز کردن فولدر Protect شده :

روی فولدر مورد نظر Right-Click کرده و گزینه Properties رو انتخاب کنید .
قسمت Select شده در تصویر زیر رو با کلید Backspace واقع در صفحه کلید ، حذف کنید .

http://irapic.com/uploads/1225416572.jpg

:لبخند:

raminsalemi
جمعه 10 آبان 1387, 22:27 عصر
سلام اگر ممکنه یک توضیح کامل در باره برنامه ایی که برام گذاشتید برام بذارید خیلی ممنونم

Sajjad.Aghapour
جمعه 10 آبان 1387, 22:58 عصر
نگاه کن دوست عزیز این برنامه فقط فولدر شما رو می گیره و اون رو rename می کنه.البته پسورد اون رو هم در یک فایل xml فکر میکنم(دقیق نگاه نکردم) توی همون فولدر ذخیره میکنه.
اگه می خواهین متوجه بشین که چکار میکنه یه فولدر به نام da توی درایو :d بسازید.توی command Prompt(cmd ویندوز دستور زیر رو وارد کنید

ren d:\da da.{2559a1f2-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

این کار باعث قفل شدن پوشه میشه.حالا برای برگردوندنش دوباره باید اون رو rename کنید.اینطوری

ren d:\da.{2559a1f2-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0} da

فقط میمونه پسورد رو یه جایی ذخیره کنید که این رو هم می تونید با یه فایل ساده انجام بدید.که اینجا از xml استفاده میکنه.

اَرژنگ
شنبه 11 آبان 1387, 05:11 صبح
پس این برنامه روش درست انجام این کار نیست، روش درست انجام این کار باز بدست مدیر عامل سیستم است که به کی اجازه دسترسی بده.
منتها با مقدار اطلاعاتی که در این مسعله اراعه دادند از این جواب بهتر هم نمیشه توقع داشت.

parsamiga
شنبه 11 آبان 1387, 13:16 عصر
دوستان Hacker حرفه ای اگر سورس برنامه نبود از کجا می خواستین متوجه بشین ؟؟؟؟؟

masoudtbt
شنبه 11 آبان 1387, 13:22 عصر
دوست عزیز یک بنده خدایی یک سوال پرسیده که من یک پروژه میخواهم که روی پوشه پسورد بذارم..یک بنده خدایی هم این پروژه را گذاشته..(دستش درد نکنه)
دیگه حالا این برنامه بدرد میخوره یا نمیخوره بر میگرده به طراح سوال...
مهم اینجا مهارت برنامه نویسه که سوالی که ازش پرسیده میشه را بتونه جواب بده. که آقای parsamiga خیلی زیبا کد برنامه رو گذاشتند.
در ضمن اینجا تالار برنامه نویسی نه امنیت در شبکه و ....
قصد بدی نداشتم.
از همه دوستان فعال تشکر میکنم.

اَرژنگ
شنبه 11 آبان 1387, 18:01 عصر
دوست عزیز یک بنده خدایی یک سوال پرسیده که من یک پروژه میخواهم که روی پوشه پسورد بذارم..یک بنده خدایی هم این پروژه را گذاشته..(دستش درد نکنه)
دیگه حالا این برنامه بدرد میخوره یا نمیخوره بر میگرده به طراح سوال...
مهم اینجا مهارت برنامه نویسه که سوالی که ازش پرسیده میشه را بتونه جواب بده. که آقای parsamiga خیلی زیبا کد برنامه رو گذاشتند.
در ضمن اینجا تالار برنامه نویسی نه امنیت در شبکه و ....
قصد بدی نداشتم.
از همه دوستان فعال تشکر میکنم.
۱. از کسانی که زحمت کشیدند و جواب دادند متشکر ولی

اگر هدف یاد گرفتن است در آن حالت باید کمبود و کسری را هم گفت، بین هک کردن برنامه با برنامه نویسی فرق است، هک کردن برنامه یعنی یک چیزی سرهم کردن، برنامه نویسی فقط اینکه کد سرهم کردن که در ظاهر کار کند نیست. برنامه نویسی عذت و احترام دارد که با کوشش و دانش آموختن در سالها بدست میاد، دیسیپلین میخواهد.
برایه اینکه یکمی معلومتر باشد، قرض کنید که یکی میگه یک دیوار لازم دارد، یکی هم بدانه اینکه ببپرسه که این دیوار باید قابلیت تحمل وزن ۲ طبقه دیگر هم که بالاش ساخته میشند را داشته باشه، براش یک دیوار میزنه. یکی دیگه هم ۲ طبقه وزن بر رویه این دیوار میزاره.
حالا خودتان بگید ، این بابای که دیوار درست کردن کارش نیست، کاره خوبی کرده برایه کسی که نگفته احتیاجات این دیوار چی باشند زحمت کشیده و دیوار زده خوبه یا بده.
به اینکه زحمت کشیده شده و باید یک تشکر بشه شکی نیست، ولی چیزی که باید درک بشه این است که از نظر برنامه بویسی (نه از نظر کد نویسی) اشکلات اینها هستند:
۱.سوالی که درست و کامل طرح نشده را نباید جواب داد، باید اول دانست که مشکل چی هست و بعد به حل کردنش رسید
۲.فرض کنیم یک بابایه دیگری بدانه درک کامل اشکالات در جوابی که اینجا داده شده جواب را بخواد جایه دیگر استفاده کند ، حالا بدرد خوردن و یا نخودن این برنامه دیگر متعلق به پردازندش نیست.
۳. خودتان بگید که کسی که جواب داد یک چیزی هم یاد گرفت، حالا میداند که جوابش تا چه حد بکار میاد. که اگر بار دیگر این جواب را خواست بکس دیگری هم بده کمبودهاش را هم بهشان گوشزد کند.
۴. هنوز اصل مطلب که اجازه دسترسی به یک پوشه باید به خوده سیستم عامل واگذار بشه برایه کسی مشخص نشده؟ با یک مقدار دانستن در مورد طریق دسترسی به پوشه‌ها میشد برنامه‌ای که بنا بر لگین کاربرها تثسط مدیر عامل استفاده بشد نوشت.

جوابی که گفته شد برایه بعضی کارها بهتر از اینه که مدیر عامل دسترسی را نحی کند، ولی باید شرایط و کمبودات کاریش را هم ذکر کرد.
برایه بعضی کارها شخصی ممکن است که خودم از پروژه داده شده استفاده کنم ولی نمیتوانم پروژه دانشگاهی یا پروژه واقعی کاری را مجسم کنم که از این روش بهره ببرند، ولی بعضی روشهایی هم که بدرد کارهایه دانشگاهی یا واقعی بخورند برایه کارهایه شخصی فایده ندارند.
اینکه پروژه داد شده کمبودهایی یا شرایط خاصی دارد دلیل بر بد بودنش نیست، ولی باید قبل از استفاده در نظر گرفته بشه. در ضمن فرق یک متخصص این است که به نکات کوچک دقت کند و به بقیه هم گوشزد کند که همه بدانند که چکار میکنند. اینکه اینجا تالار برنامه نویسی است دلیل نمیشه که همه جوانب را نادیده گرفت و به هر چی که در ظاهر کار میکند جواب گفت. باید اشکالات و شرایط کار کردن و نکردنش را هم ذکر کرد.

اَرژنگ
شنبه 11 آبان 1387, 19:04 عصر
مهم متوجه شدن ایشان نیست، اگر واقعا به دسترسی به پوشه بیارزه بالاخره یکی پیداش میکرد.
اگر وقعا این توپیک برایه یک پروژه دانشگاهی بود در اون شکل میشد استنباط کرد که شاید در یکجایی که مهم باشد استفاده بشه (اگر چه هر چی که از دانشگاه درمیاد هیچوقت زیاد اهیمیت نداشته :) .
ولی برایه کارهایه شخصی روش بدی نیست، منتها نمیشه برایه پروژه دانشگاهی یا واقعی کافی دانستش.
در ضمن، عادت این است که برنامه‌هایه انکریپت کردن درست و حسابی را همیشه سورس کدشان را برایه تجزی و تحلیل قابل دسترسی قرار میدهند.

در ضمن متشکر از اینکه سورس این روش اینجا کذاشتید، به این شکل با تجزیه تحلیل بقیه هم شما پیشرفت میکنید و هم دیگران، اگر از کد انتقاد میکنند دلیل به بدی نیست، اگر اشکالات را نگند چطوری میشه پیشرفت کرد؟

Sajjad.Aghapour
شنبه 11 آبان 1387, 22:27 عصر
دوست عزیز من اصلا اول به سورس برنامه نگاه نکردم.اول برنامه رو امتحان کردم و وقتی دیدم آیکن فولدر به شکل قفل در اومد حدس زدم که این روش همون روش قدیمی برای قفل کردن یه فولدر هست.
پس اینقدر هم مشکل نیست.من هم اولین ایده ای که برای قفل کردن یه پوشه به ذهنم رسید همین بود ولی اصلا نمیشه با این روش به یک جواب سطح بالا دست پیدا کرد.

Felony
یک شنبه 12 آبان 1387, 21:35 عصر

دوست عزیز این روش رو به یه نفر که 2 خط از برنامه نویسی نمیفهمه هم بگی میفهمه فقط کافیه که 2 , 3 سال به طور حرفه ای با سیستم عامل کارکرده باشه به راحتی با نگاه اول بهتون میگه که پشت این برنامه چه خبره ... بنده هم مثل دوستان دیگه سورس رو نگاه نکردم ولی از روش قفل گذاری فهمیدم ...
اگه قرار بود همچین برنامه ای پروژه به حساب بیاد که نمیشد ...
در کل دست شما درد نکنه که این نمونه رو گذاشتید ولی برای یه پروژه غیر قابل قبوله حتی برای ایده گیری ...

مهران رسا
دوشنبه 13 آبان 1387, 21:19 عصر

از توضیحاتی که خودتون در پست های قبلی دادید هم میشد به این نکته پی برد :

parsamiga
چهارشنبه 15 آبان 1387, 14:26 عصر
سلام دوستان

از انتقادهای سازنده همه دوستان تشکر می کنم .