PDA

View Full Version : سوال: راه اندازی MS sql

khadem1386
سه شنبه 07 آبان 1387, 11:12 صبح
من از دستوراتی مانند select , orderby,group by, where, like و بسیاری از دستورات دیگه در sql استفاده کرده ام ولی محیط استفاده از این دستورات در فایلهای asp3 و استفاده فایلهای mdb و ساختن کانکشنهایی برای mdb در اینترنت بوده .و در این رابطه تابه ها چند تا پروزه اجرا کردم.

الان می خوام محیط db خودم به به فایلهای mdf که مربوط به MS SQL است ارتقا بدم و می خوام کانکشنهای مربوط به اتصال به بانک و راه اندازی این نوع بانکها یا ساختن MDF یا مباحث ابتدایی استفاده از آنها را در asp calssic یاد بگیرم.

ساختن چند جدول ساده که اگر بمورور حجمش زیاد شد سرعت سیستم پایین نیاد یا احتمالاserver هنگ نکنه . چون ایجور که می گن فایلهای mdb در مورد کار های جدی و حجیم در شبکه مشکل دار می شند.

من برای ms sql exppress کتاب خریدم ولی آنقدر اصطلاحات و مباحث جدید داره که نمی دونم چه کار کنم :عصبانی++: :افسرده:و هیچ کدوم حرف دل من را نمی زند. و اونچیزی رو که من می خوام نمی گه .

آیا برای ساختن و راه اندازی یکی دو جدول استفاده از SQL Server Management Studio Express کافیه؟

راه اندازی یک بانک اطلاعاتی ساده از ابتدا دارای چند مرحله فنی است.؟
. . .

از همه اساتید
و از همه کمک ها ممنوم:لبخندساده:

amin_alexi
سه شنبه 07 آبان 1387, 14:27 عصر
آیا برای ساختن و راه اندازی یکی دو جدول استفاده از SQL Server Management Studio Express کافیه؟
بله كافيه

آیا راه اندازی یک بانک اطلاعاتی ساده از ابتدا دارای چند مرحله فنی است.؟
در سوال آيا اضافيه ! :لبخند:
شما بايد نيازها تون رو بشناسين
اون ها رو تحليل كنين و واسه موجوديت ها و مواردي كه بايد در مورد اونها اطلاعاتي ذخيره شود Table طراحي كنيد
Table ها رو Normal كنيد
براي Table ها انديس گذاري مناسب انتخاب كنيد و ....
و خيلي نكات زير و درشت در طراحي يك DataBase كه با توجه به كار هاي مختلف متفاوته !

khadem1386
یک شنبه 12 آبان 1387, 14:12 عصر
با تشکر از شما
منظور از
normal کردن table ها چیه؟

من تقریبا در مورد جدول ها و نوع فیلد هایی که هر کدام باید داشته باشه فکر کردم و همه را در آوردم.
خوب این مرحله در access هم هست.

ولی خیلی سوال پیش می یاد در محیط MSsql

1-مثلا اینکه آیا من باید بر رروی سرور اینترنتی که خریدم ، SQL server را خودم راه اندازی و cofig کنم؟2- یا فقط آپ لود فایلهای دیتابیس و ساختن یک login و usser و password در controll panel
سایت کافیه

3- چه فایلهایی را باید upload کنم؟و در کجای host باید بریزم؟

4- یا آیا این فایلها را میتوانم مستقلا upload کنم یا اینکه باید هر دفعه از قسمت پشتیبانی host کمک بگیرم؟

کتابهایی که در بازار هست بیشتر برای admin یک sql server طراحی شده و خیلی جرییات داره که بدرد راه اندازی host می خوره و مال متخصین شبکه است. ولی من فقط یک یوزر و یک designer هستم و فکر می کنم که کتابی که ساده و متختصر باشه و به درد designer ها بخوره پیدا نمی شه اگر کتابی را می شناسید یا در web آدرسی را می شناسید که مخصوص designer ها باشه ممنون می شم که راهنمایی کنید.

ای کاش این قسمت بخش مبتدی ها داشت تا من این تاپیک را در آنجا می ساختم.:متفکر:

با تشکر از شما

amin_alexi
یک شنبه 12 آبان 1387, 15:12 عصر
سلام
دوست عزيز سوالات خودتو يكي يكي بپرس ! و براي هر كدوم يك تاپيك جديد ايجاد كن !
و قبل از ايجاد تاپيك جديد جستجو كن !
معمولا به روشي كه نوشتي خيلي نتيجه خوبي نمي گيري .