PDA

View Full Version : سوال: اپلود فایلهای بزرگ

baran_mehr
سه شنبه 07 آبان 1387, 14:17 عصر
سلام دوستان.
برای اپلود فایلهای بزرگ چه راهی رو پیشنهاد میکنن.
فرض کنید فایلهایی با ظرفیت 2 گیگ به بالا:متفکر:

baran_mehr
چهارشنبه 08 آبان 1387, 12:50 عصر
دوستان برای اپلود این فایلها راهی نداره؟
یعنی از همون روش اپلود فایلهای کوچیک باید استفاده کنم؟؟؟؟

raravaice
چهارشنبه 08 آبان 1387, 13:01 عصر
فرض کنید فایلهایی با ظرفیت 2 گیگ به بالا

با چه پهنای باندی قصد انجام این کار رو دارید؟!
سرور تحمل این پروسس رو داره؟!
توی لینک زیر میتونی یه روش رو بررسی کنی...
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=105236

موفق باشی

baran_mehr
چهارشنبه 08 آبان 1387, 17:01 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون.
بزارید کمی توضیح بدم: من در حال برسی اینم که یک سایتی را راه اندازی کنم تا بشه فایلهایی با ظرفیت بالا را توش اپلود کنه. فرض کنید کاربران استفاده کننده از این سایت افرادی خاص هستند که همگی از adsl استفاده میکنن.
میخوام بدونیم برای این کار به چه چیزهایی نیاز دارم. فرض کنید فایلهای منظور فایلهای تصویری هستند.که میخوام به صورت تاپیک ایجاد بشن.یعنی کاربران بتونن بیان و فیلمهای خودشون رو بزارن و کاربران دیگه بتونن اون فیلمها رو بگیرن یا درون سات نگاه کنن.

baran_mehr
چهارشنبه 08 آبان 1387, 17:06 عصر
ایا میشه یک کامپیوتر را به عنوان سرور استفاده کرد.یعنی دایما به اینترنت وصل باشه و اطلاعات رو داخل اون کامپیوتر ذخیره کرد. و یا باید فضای زیادی رو بخرم؟؟
در کل چه راهکاری را پیشنهاد میکنید؟

raravaice
چهارشنبه 08 آبان 1387, 18:15 عصر
2 حالت داره:

1. پول خرج میکنید
2. با کمترین هزینه

اگر میخوای خرج کنی چند تا سرور بگیر 1 ویندوز که میزبانی سایت شما رو به عهده میگیره و بقیه لینوکس، البته به این خاطر گفتم ویندوز چون شما داری asp.net مینویسی.

سرور ویندوز کارش اینه که فایلها رو دریافت کنه و بفرسته روی سرور های دیگه و برای دانلود در اصل کاربر از سرور های دیگه استفاده کنه، با این کار شما این فشار رو تقسیم کردی.
حداقل 10mbps پهنای باند نیاز داری برای هر سرور با ترافیک ماهیانه حداقل حدود 1500 گیگ.

البته اگر قرار هست که فارسی زبان باشه یه مقدار میتونید به خودتون تخفیف بدید چون فشار روی سرورها زیاد نیست به اون صورت.

----
اگر میخواهید هزینه نکنید همون یه سرور کافیه ولی چون باید فشار زیادی رو توی لود تحمل کنه ترجیحا Dual Core باشه با 2 گیگ رم که کم نیاره.

---
فکر این هم که بخواهید PC خودتون رو با یه ADSL 128 معمولی بکنید سرور این کار از سرتون بندازید بیرون که نشدنیه!

موفق باشید

baran_mehr
پنج شنبه 09 آبان 1387, 00:34 صبح
دوست عزیز اگر برای پخش فیلم و موزیک خواستید در مورد flash player هایی که موزیک و فیلم رو پخش میکنند و آدرس رو میدید بعد از بافر نشون میده استفاده کنید.
منظور شما اینکه من فیلمها رو از ادرسهای مختلف بگیرم و با این برنامه نشون بدم.یعنی فقط ادس فیلمها رو بدم؟؟

baran_mehr
پنج شنبه 09 آبان 1387, 00:40 صبح
1. پول خرج میکنید
اگر بخوام پول خرج کنم حدودا چقدر باید برای این چیزی که شما گفتید هزینه کنم؟

یک شهر رو در نظر بگیرید که میخوایم از سه نقطه مختلف این شهر به یک مکان متصل بشیم و بتونیم تصاویر و فایلها رو بگیریم و نمایش بدیم.
اگر هزینه مهم نباشه چه راهی رو پیشنهاد میکنین و در صورتی که هزینه مهم باشه چه راهی رو پیشنهاد میکنین.
ممنون از راهنمایی هاتون.

milade
پنج شنبه 09 آبان 1387, 05:43 صبح
ببین عزیزم شما بستگی به مقدار فضا و پورت سرعتی که می گیرید متغیره قیمتا
مثلا اگه بخواهید یه سرور لینوکس با 10 گیگ فضا و پورت 10 مگ بگیری شاید برابر باشه با 10 مگ فضا و پورت 100 گیگ!
در کل حواست به سرعت هم باشه چون اون سروری که وظیفه پخش رو دارن نمی فهمه که الان شما 10000 بازدید کننده داری و انتقال رو متوقف کنه!
برای قیمت هم فکر کنم شرکت هاستینگ باشه!
موفق باشی

raravaice
پنج شنبه 09 آبان 1387, 12:14 عصر
یک شهر رو در نظر بگیرید که میخوایم از سه نقطه مختلف این شهر به یک مکان متصل بشیم و بتونیم تصاویر و فایلها رو بگیریم و نمایش بدیم.

این قسمتش مبهمه!

شما میخوای رو بستر اینترنت این کار رو انجام بدی یا توی شبکه خودتون!

اینو بگید تا بر اون مبنی بهتون بگم چه کاری انجام بدید.

موفق باشید

baran_mehr
پنج شنبه 09 آبان 1387, 13:20 عصر
شما چی پیشنهاد میکنین؟
من میخوام بهترین راه را انتخاب کنم. اما در مرحله اول میخوام تو اینترنت باشه

raravaice
پنج شنبه 09 آبان 1387, 14:05 عصر
بهینه سازی سرور برای شروع کار:

یه سرور Cele 2.4 با 1 گیگ رم و 200G هارد IDE و 10mbps پهنای باند و 1500G ترافیک ماهیانه در میاد ماهیانه 69$
لینوکس رایگان هست و ویندوز 2003 نسخه وب 25$ ماهیانه

p4 فول 10$ گرون تره
پهنای باند 100mbps 10$ گرون تره

بقیه هم اینجا ببین : https://order.iweb.com/en/index.php

بسته به نیاز و فشار کارت یا قدرت سرور رو باید زیاد کنی یا تعداد سرور رو، پیشنهاد شخص من تعداد سرور هست ، یعنی فشار رو بین چندتا سرور تقسیم کنی.
تصمیم گیرنده نهایی خودتونید. ;)

موفق باشید

baran_mehr
پنج شنبه 09 آبان 1387, 14:23 عصر
ممنون از توضیحاتتون.
اگر محدوده ی فعالیت این سایت در حدود 100 کیلومتر باشه، چه راهی را پیشنهاد میکنین؟؟ ایا میشه از مخابرات امکاناتی در این ضمینه گرفت؟؟

یه زحمت دیگه برای شما داشتم. میشه کلمات یا عباراتی که در باره این قضیه هست که میشه تو گوگل اطلاعات بدست اورد رو بگید. ممنون میشم

raravaice
پنج شنبه 09 آبان 1387, 14:28 عصر
اگر محدوده ی فعالیت این سایت در حدود 100 کیلومتر باشه، چه راهی را پیشنهاد میکنین؟؟ ایا میشه از مخابرات امکاناتی در این ضمینه گرفت؟؟

از مخابرات باید در خواست اینترانت بدید که در میاد حدودا 103000 تومان ماهیانه برای هر 1mbps
یا اینکه آنتن بخریر و نقطه به نقطه تشکیل شبکه بدید که اینجوری برای 100 کیلومتر هزینه زیادی نیاز داره.

یه زحمت دیگه برای شما داشتم. میشه کلمات یا عباراتی که در باره این قضیه هست که میشه تو گوگل اطلاعات بدست اورد رو بگید.

من تو این زمینه تا حالا جستجوی گوگل نداشتم

موفق باشید

mostafa_sgh
پنج شنبه 09 آبان 1387, 15:20 عصر
به این لینک یه یرس بزن ....

http://www.tct.ir/pagecontent.php?rQV==wHQ0IjM0kDQ6IXZi1WduRWSldWYwx HQwAkOlBXeURnblRnbvNGfABDQ6UGc5RVZyVHdjVnc0NHfAJzN ygDQ6UGb0lGd

baran_mehr
پنج شنبه 09 آبان 1387, 17:50 عصر
از زحمات همه دوستان ممنون.
ببخشید که من اینقدر سوال میپرسم ، اخه میخوام حالت های مختلف را برسی کنم و ببینم در نهایت کدام حالت بصرفه تر خواهد بود.
از دوستان خواهش میکنم تو این زمینه هم منو راهنمایی کنن. بزارید یه مثال بزنم: فرض کنید سه نقطه از یک استان میخوان به یک نقطه وصل بشن و مثلا فیلمی را بگیرن و یا حالت ویدیو کنفرانس تو سایت یا چیزی مثل سایت داشته باشن. خیلی اهمتی نداره که کاربران به این سیستم وصل بشن بیشتر مهم هست که از اینم سه نقطه بشه ارتیاط برقرار کرد و سرعت خوبی داشت.
در این باره میشه اندکی توضیح بهم بدید.ممنون از لطفتون

raravaice
پنج شنبه 09 آبان 1387, 20:42 عصر
فرض کنید سه نقطه از یک استان میخوان به یک نقطه وصل بشن و مثلا فیلمی را بگیرن و یا حالت ویدیو کنفرانس تو سایت یا چیزی مثل سایت داشته باشن. خیلی اهمتی نداره که کاربران به این سیستم وصل بشن بیشتر مهم هست که از اینم سه نقطه بشه ارتیاط برقرار کرد و سرعت خوبی داشت.

یا اینترانت، که هزینه ماهیانه داره
یا رادیو pppoe با مدل TELETRONICS هر جفتش حدودا 800 هزار تومان در میاد و ما روی مسافت 14km ازش 8mps گرفتیم ، هزینه ماهیانه هم دیگه نداره.

موفق باشید

baran_mehr
جمعه 10 آبان 1387, 00:29 صبح
فکر کنم چیزی مثل همینی که شما گفتید بهتره.حداقل دیگه ماهیانه چیزی نیاز نیست طرف بده.
شما محدوده 14 کیلومتر رو با این سرعت گفتید 800 هزار تومان.
یه سوال:ایا میشه این کار رو به حالت دایره ای انجام داد که به مرمز دایره وصل بشیم؟ یعنی فرض کنید از یک نقطه 14 کیلومتر به سمت شمال و 14 کیلومتر برعکس این جهت به طرف جنوب باشه. یه حالت مرکزی ؟؟؟
من فکر میکنم این روش اخر شما خوب باشه فقط یکم برام گنگه که به چه روشی این کار انجام میگیره.

raravaice
جمعه 10 آبان 1387, 17:19 عصر
سه نقطه داری که میخوای یکی از اونا مرکز باشه خوب با این تفاسیر دو جفت آنتن نیاز داری که دو تا از اونا در مرکز قرار میگیره و هر کدام از نقطه های شما هم یه آنتن داره که مرکز رو به صورت نقطه به نقطه میبینن.
روی هر 4 رادیو ip ست میشه که میتونن هم دیگه رو ببینن.
فقط بلند ترین نقط رو به عنوان مرکز قرار بدید تا نیازی به دکل نباشه

یه مسئول شبکه احتمالا باید داشته باشه شرکت شما با ایشون مشورت کنید در این زمینه چون به هر حال نصب آنتن و تنظیمات اون یه مقدار تخصص میخواد.

موفق باشید

baran_mehr
جمعه 10 آبان 1387, 21:22 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون.
میشه بگید این طرحی که گفتید حدودا چقدر هزینه بر میداره؟؟
و یه سوال ذخیره stream های آنلاین رادیویی mpeg مربوط به همین موضوع میشه

raravaice
شنبه 11 آبان 1387, 01:03 صبح
میشه بگید این طرحی که گفتید حدودا چقدر هزینه بر میداره؟؟

والا چه عرض کنم!!
دو جفت آنتن 1600 به همراه هزینه احتمالی یه دکل و هزینه نصب که از شما میگیرن.
بقیه هم که دیگه ست کردن ip توی این شبکه هست.
اصطلاحا به این ارتباط هم WIMAX گفته میشه.

و یه سوال ذخیره stream های آنلاین رادیویی mpeg مربوط به همین موضوع میشه
این سئوال رو از من پرسیدید یا اینکه کار شما اینه؟

موفق باشید

baran_mehr
شنبه 11 آبان 1387, 01:23 صبح
نه از شما پرسیدم. اخه مطالبش رو خوندم گفتم احتمال زیاد باید به موضوع ما هم مربوط باشه؟

raravaice
شنبه 11 آبان 1387, 01:28 صبح
نه ، اون چیزه دیگه ای هست! یه پروژه shoutcast بود که خیلی وقت پیش انجام شده، البته روی بستر اینترنت نه شبکه داخلی همانند نوع کار شما.

شاید به نوع کار شما هم مربوط بشه ولی من باهاش تا حالا ویدئو رو تست نکردم.

موفق باشید