PDA

View Full Version : خطای Server Application unavailable

jannati
یک شنبه 26 مهر 1383, 13:25 عصر
با سلام
من دچار این خطا یعنی Server Application unavailable شده ام.البته در جزوه خطاهای متداول آقای مهندس نصیری به عنوان خطای چهارم یاد شده .اما مشکل اینجاست که این batchای که آقای مهندس گفتن فقط در winxpاجرا میشه.ولی من ویندوزم 2000proاست.در ضمن آقای مهندس نصیری گفتن که این خطا در ورژن 1.1حل شده.اما ورژن frameworkدستگاه من هم 1.1است وبا این مشکل مواجه شده ام.
اگر توضیح بدید ممنون میشم :cry:

Vahid_Nasiri
یک شنبه 26 مهر 1383, 18:39 عصر
اون بچ فایل مخصوص ویندوز 2000 سروراست. و این خطا روی ویندوزهای 2000 سرور که دومین کنترلر هستند شایع است (بود). در کل بجز مواردی که در مقاله گفتم راه دیگری وجود ندارد.
(بعنوان آخرین تلاش به دایرکتوری 1.1 مراجعه کن و با استفاده از روش آخری که در مقاله گفتم ورژن 1.1 را به IIS مپ کن. احتمالا مشکل حل می شود. در غیر اینصورت اگر 1.1 را داری این مشکل معنا ندارد و بچ فایل فوق اتفاقا ورژن دات نت فریم را هم چک می کند و اگر 1.1 باشد اجرا نخواهد شد. این خطا بعد از اعمال یک سری پچ های امنیتی مایکروسافت ممکن است بوجود بیاید )

jannati
دوشنبه 27 مهر 1383, 09:45 صبح
آقای مهندس نصیری ممنون از راهنماییتون
مشکل من این بود که اون بچ روی دستگاهم اجرا نمیشد .چون frameword 1.1داشتم و ویندوزم هم 2000profaبود.
حالا من یه راه دیگه رفتم.از داخل این بچ خط زیر را حذف کردم:

if exist %SystemRoot%\microsoft.net\framework\v1.1.4322\msc orlib.dll goto v11_installed

بعد کارهایی رو که مهندس در جزوه گفته بود انجام دادم.یعنی cmdرو درrun باز کردم و فایل fixupرو اجر کردم .
در حین اجرا یک قسمت passwordخواست که اینتر زدم و منتظر موندم تا اجرا تموم بشه.بعد به برنامه ام برگشتم و پس از اینکه اجرا زدم دیدم بالاخره بعد 1روز و نصفی گشتن در اینترنت و سوال و جواب درست شد (:D) :kaf:
در همینجا از راهنمایی آقای مهندس نصیری تشکر میکنم.