PDA

View Full Version : چاپگر مناسب جهت چاپ چك

sh2007
چهارشنبه 08 آبان 1387, 12:10 عصر
با سلام خدمت دوستان
به نظر شما چه چاپگري جهت چاپ چك مناسب مي باشد ائم از ليزري يا سوزني
البته محيط گزارشگيري كريستاله !

ممنون

Dr.Bronx
چهارشنبه 08 آبان 1387, 18:29 عصر
من با چاپگر 1020 hp چك چاپ مي كنم خيلي هم عاليه
هيچ مشكلي هم نداره
موفق باشيد

vbhamed
پنج شنبه 09 آبان 1387, 00:22 صبح
كيفيت چاپگرهاي ليزري بالاتر هست، ولي چون مسئله چك هست، چاپگر سوزني بهتره، چون نميشه به راحتي چاپگر ليزري متن چاپ شده رو پاك كرد و تغيير داد، ضمن اينكه الان كمتر افراد به چاپگر سوزني دسترسي دارن

sh2007
پنج شنبه 09 آبان 1387, 08:26 صبح
با سلام از راهنمائي شما
يك سوال ديگه پيش اومده كه اينه :
حالا من چاپگر سوزني انتخاب كردم محيط گزارش من كريستال ريپورت 9 است
براي تنظيم چك جهت رويت و چاپ در كريستال بايد از روش ازمون و خطا روي كاغذ A5 استفاده كنم آيا شما هم همين روش رو استفاده مي كنيد . يا اندازه رو جوري ديگه تنظيم مي كنيد
در صورتي كه كريستال 10 توي پيج ستاپ Custome size داره و به راحت مي توني مشخصات چك اندازه اونو بديد و اگه كريستال 10 استفاده كنيم محيط طراحي تويوي بي نداريم

ممنون از راهنمائي شما

hamed_F
پنج شنبه 09 آبان 1387, 11:27 صبح
سلام
من تجربه ي چاپ روي چك را از چند سال پيش داشتم ... هم با چاپگر سوزني و هم ليزري
به نظر من استفاده از چاپگر ليزري خيلي عالي تر هست به چند دليل
1-احتمال كشش كم يا زياد در اول چاپ توسط چاپگر سوزني زياد هست در صورتي كه چاپگر هاي ليزري سنسور PS دارند كه وقتي كاغذ به اون قسمت رسيد به عنوان ابتداي كاعذ حساب مي شود
كج شدن كاغذ در تمام چاپگر هاي سوزني يك امر محتمل هست

من از چايگر هاي 1020 و 1320 برند HP استفاده مي كنم ... خيلي عالي جواب مي دهند
براي تنظيم اوليه بهتر هست از همان كاغذ سفيد كه به اندازه ي چك بريده شده است استفاده كرد.
يك نكته : به دليل اينكه احتمال تغيير سايز چك وجود دارد ( اكثر بانك ها هر يك يا 2سال سايز و مدل چك را تغيير مي دهند يا اينكه دسته چك 25برگي با 50 برگي متفاوت است) تنظيم تمام ليبل هاي روي فرم چاپ را در اختيار كاربر قرار دهيد . براي اين كار متغير هاي X, Y ,W كافي هستند.

sh2007
پنج شنبه 09 آبان 1387, 11:43 صبح
دوست من سلام
ممنون از راهنمائي شما
مي تونيد درباره سايز و چگونه مچ كردن چك با گزارشگيري و كد نويسي در محيط كريستال و وي بي توضيح مختصري بدي
من تازه مي خوام اين برنامه رو بنويسم اگه زحمتي نيست درباره اينمورد كه چطور اندازه چك را با گزارش تطبيق بده روشي بجز انتخاب كاغذ ا 5 و آزمون و خطا با محيط كريستال 9 وجود داره يا نه
ممنون

hamed_F
پنج شنبه 09 آبان 1387, 13:02 عصر
سلام دوست عزيز
راستش من اصلا با محيط كريستال ريپورت كار نكردم
من از اول با اكتيو ريپورت كار كردم .... حقيقتش من تا الآن بعد از 5 سال كه از اين گزارش ساز استفاده كردم به مشكلي نخوردم. راستش هيچكاري نيست كه نتونم با اكتيو ريپورت انجام ندم !
در داخل محيط اكتيو ريپورت به همان راحتي متن برنامه ، مي توان كد نوشت ! اگر خواستي از اكتيو ريپورت استفاده كني بگو هرجا بتونم كمكت كنم .
در ضمن اگر خواستي از اكتيو ريپورت استفاده كني فقط كافيه صفت هاي LEFT و TOP و with هر كدوم از ليبل هاي توي گزارش رو توي ActiveReport_ReportStart ست كني ! به همين راحتي ! :لبخندساده:

error500
جمعه 10 آبان 1387, 14:42 عصر
sp40
خفن ترين چاپگر واسه چاپ چکه!!
همه بانک ها از اين استفاده ميکنن

hamed_F
جمعه 10 آبان 1387, 19:15 عصر
دوست عزيز سلام
چاپگر Compuprint SP40 براي چاپ پرفراژ مناسب هست نه چاپ چك
احتمالا نمونه هاي چاپ اون رو ديدين ! ! ! به نظر شما اون فونت كه بصورت دات ماتريس چاپ ميشه مناسب چاپ چك هست !‌ ! ! ! ؟ ؟ ؟ :متعجب: