PDA

View Full Version : OleContainer و Print Preview

farzad1
چهارشنبه 08 آبان 1387, 13:25 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامي چطور مي تونم با استفاده از OleContainer که نرم افزار Word رو فراخواني مي کنم print preview رو داشته باشم .

با تشکر از لطف شما

vcldeveloper
چهارشنبه 08 آبان 1387, 17:59 عصر
ربطی به OleContainer نداره. شما با OleContainer برنامه مورد نظرتان را لود می کنید، حالا اینکه اون برنامه چه امکاناتی در اختیار شما میزاره به OleContainer مربوط نیست. برید در MSDN و در بخش Microsoft Office Development ببینید Word چه فرامینی برای نمایش Print Preview داره، همان ها را از طریق OleContainer به Word ارسال کنید.

ParsaNM
یک شنبه 01 اسفند 1389, 16:51 عصر
جناب کشاورز با عرض پوزش..
مشکل اينه که به ole دسترسي نداريم اگر بتونيم بهش وصل بشم و کنرلش کنيم که ديگه بقيش رو بلديم ...!!:متفکر:

البته من يه راهي پيدا کردم ولي خوب کار نميکنه ..

oleContainer1.CreateObject('Word.Document', False);
oleContainer1.DoVerb(0);
(OleContainer1.OleObjectInterface as WordDocument).Select;

ولي وقتي مي خواهيم يه فايل جديد باز کنيم و يا متد PrintPreview را اجرا ميکنيم کار نميکنه ميگه نميشه چون اين برنامه داخل برنامه ديگر باز است ..:گیج:

vcldeveloper
یک شنبه 01 اسفند 1389, 18:15 عصر
ولي وقتي مي خواهيم يه فايل جديد باز کنيم و يا متد PrintPreview را اجرا ميکنيم کار نميکنه ميگه نميشه چون اين برنامه داخل برنامه ديگر باز است ..
این دیگه مشکل OleContainer یا به طور کلی OLE نیست، این میشه مشکل MS Word. اگر MS Word نمیتونه در صورت باز بودن پنجره اش در داخل یک برنامه دیگه، پنجره Print Preview را نمایش بده، این مشکل از خودش هست. اگر دستور شما به Word Application نمی رسید، میشد گفت شما دسترسی مستقیم به شی ساخته شده ندارید، ولی وقتی دستور شما به شی مربوطه ارسال میشه، و اون شی هم پاسخ میده که نمیتونه دستور شما را اجرا کنه، یعنی اینکه دستور شما بهش رسیده.

ParsaNM
شنبه 07 اسفند 1389, 07:10 صبح
ممنون از راهنماييتون ... البته به word application هم ميرسم ولي فايده نداره ...
شما راهي سراغ ندارين که بشه word رو تو يه پنجره سفارشي نشون کاربر داد ...؟ مي خوام پنجره اصلي تو برنامه من وا بشه ...!

vcldeveloper
شنبه 07 اسفند 1389, 15:17 عصر
شما راهي سراغ ندارين که بشه word رو تو يه پنجره سفارشي نشون کاربر داد ...؟ مي خوام پنجره اصلي تو برنامه من وا بشه ...!
مگه الان که از OleContainer استفاده می کنید، پنجره اصلی Word در داخل برنامه شما باز نمیشه؟

ParsaNM
سه شنبه 10 اسفند 1389, 06:34 صبح
چرا باز مي شه ... ولي خوب همونطور که گفتم نمي تونم پنجره باز شده رو بطور کامل باز کنم ...
مشکل اصلي اينکه من بايد فايلهاي word رو باز کنم که براي باز شدنشون password دارن ... !
با olecontainer فايل باز ميشه و password رو مي پرسه ... کاربر password رو نمي دونه فقط برنامه password رو مي دونه ...!
با استفاده از oleserver من مي تونم فايلهام رو باز کنم و بطور کامل کنترلشون کنم ولي اون تو پنجره خودش باز مي شه و کنترل بازو بسته شدنش و خيلي چيزهاي ديگه از دست من خارج ميشه ....البته من سعي کردم با event ها و کنترل پروسس ها مشکلم رو حل کنم ولي اگر مي شد کاري کنم که مثلا olecontainer فايل رو با پسورد باز کنه و يا parent پنجره word رو يکي از فرمهاي خودم بگذارم خيلي بهتر مي شد ...