PDA

View Full Version : چه طور می شه Source Safe رو راه اندازی کرد؟

Itist82
پنج شنبه 09 آبان 1387, 12:04 عصر
سلام
اول عذر خواهی می کنم اگه موضوع بی ربطه، واقعا نمی دونستم کجا مطرحش کنم، فکر کردم کار برد این نرم افزار بیشتر به مباحث مهندسی نرم افزار شبیه هستش تا هر چیز دیگه ای!
ممنون می شم اگه اطلاعاتی در مورد نحوه ی راه اندازی نرم افزار source Safe دارید به من بگید.

توضیح:Visual Source Safe نرم افزاریه که همراه ویژوال استودیو دات نت 2005 عرصه می شه و برای اینه که کسایی که روی یه پروژه با هم کار می کنن یه دیتا بیس واحد از فایل های پروژه داشته باشن که دوباره کاری نشه و همه از یه نسخه واحد استفاده کنن. یه کامپیوتر باید سرور بشه و فایل ها روی اون باشه، بقیه بهش وصل بشن و باهاش کار کنن.

من و همکارمی خواهیم با این نرم افزار کار کنیم، کامپیوتر ایشون رو سرور کردیم اما من هنوز نتونستم وصل بشم. حتی توی open solution رفتیم و کامپیوتر ایشون رو انتخاب کردیم اما تایم اوت می شه و نمی شه پروژه رو از اونجا باز کرد. این در حالیه که ایشون می تونه از اون طریق به کامپیوتر خودش وصل بشه (یه حلقه درست می شه از خودش به خودش! برای امتحان کردن این کار رو کردیم)
قبلا از راهنماییتون تشکر می کنم!

afsharm
پنج شنبه 09 آبان 1387, 12:27 عصر
اگر Source Safe را از روی یک راهنمای قدم قدم معتبر نصب کنید به احتمال زیاد مشکلتان حل می‌شود چون نصب و استفاده SS خیلی پردردسر نیست و نباید خیلی اذیت کند. اگر مراحل نصب یا پیغام خطاهای مشاهده شده را هم اینجا بگذارید راحت‌تر می‌شود کمک کرد.
ضمنا به غیر از Source Safe انتخاب‌های دیگری هم دارید که مسلما خودتان می‌توانید پیدا کنید اما اگر سرعت اینترنت شما و همکارتان خوب است من یک انتخاب دیگر به شما معرفی می‌کنم: کدپلکس (http://www.codeplex.com) آن سوی این سایت تعداد زیادی سرور مجانی Team Foundation Server هست که یکی از کارهایش Source Control است و البته خیلی پیشرفته‌تر از Source Safe. خوبی استفاده از TFS این است که شما در کامپیوترتان صرفا یک نسخه کلاینت کوچولو نصب می‌کنید و همه امورات توسط کدپلکس مدیریت می‌شود.

afsharm
پنج شنبه 09 آبان 1387, 12:28 عصر
در مورد تالار مناسب برای این سوال فکر می‌کنم تالار سی شارپ جای مناسب‌تری باشد.

anubis_ir
پنج شنبه 09 آبان 1387, 13:04 عصر
source safe ديگه توسعه پيدا نمي‌كنه. وقت خودتون رو با آن تلف نكنيد.

Itist82
پنج شنبه 09 آبان 1387, 15:04 عصر
در مورد تالار مناسب برای این سوال فکر می‌کنم تالار سی شارپ جای مناسب‌تری باشد.

ممنو ن از جوابتون، ولی آخه فقط مربوط به سی شارپ که نیست!

اتفاقا همکارم جای دیگه ای از TFS استفاده می کنه، یه بار هم ازش حرف شد ولی یادم نیست گفت یه مشکلی داره و دلیلی برای استفاده نکردن آورد. ممنون می شم اگه بگید اون راهنمای قدم به قدمی رو که گفتید از کجا باید پیدا کرد؟

afsharm
جمعه 10 آبان 1387, 11:30 صبح
در مورد راهنما که باید روی اینترنت جستجو کنید یا در groups.google.com در گروه‌های مربوط به مایکروسافت و Source Safe سوال بگذارید. در مورد TFS هم باید بگویم که چون برای نصب اون دردسرهای زیادی باید کشید و تنظیمات خیلی مختلفی انجام داد و مجموعه امکانات و دردسرهای آن برای یک تیم ۷-۸ نفره خیلی زیاد است و به همین خاطر اکثر شرکت‌ها و تیم‌ها از آن پرهیز می‌کنند.
ضمنا همان طور که anubis_ir هم گفت مایکروسافت دیگر Source Safe را پشتیبانی نمی‌کند و ۲۰۰۵ آخرین نسخه آن بود.

موفق باشید.