PDA

View Full Version : سوال: تعریف یک نوع متغیر جدید

aidin1386
پنج شنبه 09 آبان 1387, 17:58 عصر
سلام دوستان،
سوالی داشتم گفتم اینجا مطرح کنم! من می خوام یک متغیره جدید تعریف کنم که قابلیت ذخیره کردن یک عدد مثلاً 250 رقمی رو داشته باشه! اگه می شه کمک کنید

vbhamed
پنج شنبه 09 آبان 1387, 23:14 عصر
سلام

معمولا براي انجام اين كارها، از متغير رشته اي استفاده ميشه و براي انجام عمليات رياضي روي اونها، تابع جمع و تفريق و ضرب رو بايد خودتون بنويسيد، درست مشابه اينكه بخواين به صورت دستي روي كاغذ محاسبه كنيد

اما ميشه بگين هدفتون از اين كار چيه ؟

hamed aj
پنج شنبه 09 آبان 1387, 23:21 عصر
با سلام

دوست عزیز روش مناسب اینه که از آرایه استفاده کنید و با تعریف type جدید کار خودتون رو انجام بدین
یادم میاد یه زمانی از این روش برای ضرب و تقسیم کردن اعداد 1000 رقمی استفاده کردم. البته در C++

موفق باشید

aidin1386
جمعه 10 آبان 1387, 12:05 عصر
با تشکر از دوستان عزیز که جواب دادن.
بنده هدفم از این کار همون محاسبات و انجام عملیات ریاضیاتیه.
دوست عزیز، حامد خان، اگه لطف کنی و سورس اون برنامه رو بذاری یا لطف کنی و الگوریتم خودت رو مطرح کنی خیلی منون می شم

hamed aj
جمعه 10 آبان 1387, 12:24 عصر
با سلام

باید بگردم (فکر می کنم 4 سال پیش نوشته بودم). اگر پیداش کردم سعی می کنم تبدیل شده ی او رو به VB6 اینجا بگذارم. اگر نه که الگوریتم کار رو می گذارم

موفق باشید

aidin1386
شنبه 11 آبان 1387, 19:27 عصر
واقعاً متشکرم، لطفاً این کار رو انجام بدید

hamed aj
دوشنبه 13 آبان 1387, 19:17 عصر
با سلام

دوست عزیز متاسفانه پیدا نشد

ولی طبق قولی که داده بودم دارم این برنامه رو می نویسم البته با یه الگوریتم بهتر. تکمیل که شد در یک تاپیک جدید با عنوان "ضرب اعداد بزرگ" میگذارم تا هم شما و هم بقیه دوستان استفاده کنند

.gudarz
دوشنبه 08 مهر 1392, 15:57 عصر
با سلام

دوست عزیز متاسفانه پیدا نشد

ولی طبق قولی که داده بودم دارم این برنامه رو می نویسم البته با یه الگوریتم بهتر. تکمیل که شد در یک تاپیک جدید با عنوان "ضرب عداد بزرگ" میگذارم تا هم شما و هم بقیه دوستان استفاده کنند

اگه میشه بزاریش