PDA

View Full Version : سوال: اسکن عکس!!!

Pr0grammer
پنج شنبه 09 آبان 1387, 21:26 عصر
من برای اسکن کردن عکس از کامپوننت Twain استفاده می کنم! اما برای برای این کار باید برنامه ی مربوط به اسکنر اجرا بشه و کاربر از اونجا عکس رو اسکن کنه تا توی برنامه نشون داده بشه!
نمیشه کاری کرد که مثلاً با کلیک روی یه دکمه، یه progressBar درصد پیشرفت (اسکن کردن) رو نشون بده و عکس هم اسکن بشه، یعنی دیگه برنامه مربوط به اسکنر اجرا نشه!؟

vcldeveloper
جمعه 10 آبان 1387, 11:08 صبح
اگه منظور از کامپوننت TWAIN همون DelphiTWAIN هست، خودش گزینه ایی داره که می تونید بگید آیا رابط کاربر درایور اسکنر را نمایش بده یا نه. در Helpاش هم درباره اش توضیح داده.

اما نکته ایی که هست اینه: بعضی از اسکنرها چه گزینه مربوط به نمایش رابط کاربر اسکنر فعال باشه، چه نباشه، رابط کاربر خودشان را نشان میدند؛ یعنی اجازه نمیدند که رابط کاربرشان مخفی بشه!

پس شما باید اون گزینه را طوری تنظیم کنید که رابط کاربر نمایش داده نشه، اگر اسکنر آن دستور را اعمال کرد، رابط کاربر را نشان نمیده، اگر هم اعمال نکرد، مشکل از شما نیست، این محدودیت خودِ اسکنر هست.

Pr0grammer
جمعه 10 آبان 1387, 12:54 عصر
آقای کشاورز، میشه لطف کنید یه Sample واسم بزارید؟! :افسرده: نتونستم از Help ش متوجه بشم :ناراحت:

vcldeveloper
جمعه 10 آبان 1387, 16:28 عصر
if Twain.SourceManagerLoaded then
begin
//If device provides a UI use device's UI in a modal window.
//Start scanning...
Twain.Source[Source].EnableSource(True,True);
end;

اصغر (پآچ)
شنبه 11 آبان 1387, 12:06 عصر
سلام دوست من

برای نمایش رابط کاربر از کد زیر استفاده کن

begin
Twain.Source[Source].EnableSource(True, True);
end;

و برای عدم نمایش رابط کاربر از کد زیر استفاده کن:

begin
Twain.Source[Source].EnableSource(False, True);
end;

موفق و موید باشی

Pr0grammer
شنبه 11 آبان 1387, 14:35 عصر
سلام، ممنون از لطفتون.
بله، کدی که آقای کشاورز گذاشته بودند رو یه کم بررسی کردم و متوجه شدم که باید پارامتر اولی رو False کرد تا برنامه مربوط به پرینتر اجرا نشه!

بازم ممنون، یا علی

اصغر (پآچ)
یک شنبه 12 آبان 1387, 08:43 صبح
سلام دوست من

شما هر جا خواستید ببینید که این آرگومانی که دارید استفاده می کنید برای چیه و توضیحات بیشتری در موردش خواستید سه کلید Ctrl + Shift + Space رو همزمان فشار بدید یه توضیح مختصری براتون به نمایش در میاد.

سلام، ممنون از لطفتون.
بله، کدی که آقای کشاورز گذاشته بودند رو یه کم بررسی کردم و متوجه شدم که باید پارامتر اولی رو False کرد تا برنامه مربوط به پرینتر اجرا نشه!

این کد ها مال اسکنره نمرت کم شد! بیشتر دقت کن -19- آفرین :لبخند:

موفق و موید باشید