PDA

View Full Version : سوال: در مورد قرارداد؟

s.k711
شنبه 11 آبان 1387, 10:07 صبح
سلام ، دوستان
جند سوال در مورد متن و نوع قرار داد برام پيش اومده خواهش ميكنم پاسخ بدين.
اول اينكه ايا متن قرار داد را بايد از جاي خاصي تهيه كرد يعني بايد از سازمان خاصي تهيه بشه؟
دوم اينكه چه مواردي را بايد در آن تنظيم كرد؟
سوم اينكه بايد به ثبت برسه؟
البته برنامه من اختراع نيست اما جديده.
لطفا راهنمايي بفرماييد.
ممنون.

golihaghighi
شنبه 11 آبان 1387, 20:17 عصر
جاي خاصي براي تهيه متن قرارداد وجود نداره و همش بستگي به تجربه داره ولي ميتوني از قراردادهايي كه قبلا بقيه بستن استفاده كني.

golihaghighi
شنبه 11 آبان 1387, 20:23 عصر
در تنظيم قرارداد به نكات زير دقت كن:
قيمت-مدت قرارداد- مدت پشتيباني- لايسنس (حق طبع و نشر)- تعهدات كارفرما(فراهم نمودن امكانات-در اختيار قراردادن اطلاعات و ... )- تعهدات پيمانكار (جريمه تاخير- شرايط فورس ماژور- تعداد نيروي مورد نياز- شرايط تحويل- شرايط پشتيباني و ...)- بيمه پرسنل- حقوق مادي و معنوي محصول- نماينده كارفرما و نماينده پيمانكار- ناظر قرارداد- مرجع حل اختلاف (مراجع قضايي يا سازمان نظام صنفي) و ...

golihaghighi
شنبه 11 آبان 1387, 20:33 عصر
در هر حال نوع و چگونگي قرارداد بستگي داره به كاري كه مي خواي انجام بدي و شرايط طرف مقابل يعني با دولت يك جور قرارداد مي بندند و با بخش خصوصي يك جور و با شخص يك جور ديگه.
قرارداد توليد ميخواي قرارداد فروش و يا قرارداد پشتيباني
به كار هم بستگي داره نرم افزار ويندوز تحت وب سايت و ...

afsharm
یک شنبه 12 آبان 1387, 08:33 صبح
معمولا خیلی از اداره‌جات در مورد پروژه‌های نرم افزاری کوچک و متوسط قراردادهای از قبل نوشته شده دارند و شما فقط بندهای آن را تغییر داده و امضا می‌نمایید.

golihaghighi
یک شنبه 12 آبان 1387, 08:54 صبح
برای ثبت نرم افزار به سایت شورای عالی انفورماتیک مراجعه کنید.
در ضمن اگه نمونه قرارداد میخواید ایمیلتون و نوع کارو بگید تا براتون بفرستم.

s.k711
یک شنبه 12 آبان 1387, 09:04 صبح
برای ثبت نرم افزار به سایت شورای عالی انفورماتیک مراجعه کنید.
در ضمن اگه نمونه قرارداد میخواید ایمیلتون و نوع کارو بگید تا براتون بفرستم.

سلام دوست عزيز ممنون از توجه شما وهمينطور بقيه دوستان.
من يك پروژه براي يك مغازه توليدي مينويم كه صاحب مغازه اولين مشتري منه و قرار برام چند مشتري ديگه پيدا كنه. يك نرم افزار ويندوزي است.
و

با شخص

قرارداد فروش

قرارداد پشتيباني

نرم افزار ويندوز

ايميلم : s.k711@yahoo.com

s.k711
یک شنبه 12 آبان 1387, 09:05 صبح
و همينطور من ميخوام هنگام تحويل پروژه قرارداد را ببندم.

golihaghighi
یک شنبه 12 آبان 1387, 09:23 صبح
اگه داری تولید میکنی قبل از تولید قرارداد ببند. ممکنه ضرر کنی.

s.k711
یک شنبه 12 آبان 1387, 09:26 صبح
منظورتون از ضرر چيه؟
من الان بيشتر كار را نوشتم.چه كار كنم؟

golihaghighi
یک شنبه 12 آبان 1387, 09:35 صبح
ممکنه آخر کار به هر دلیلی مشتری یا از برنامه خوشش نیاد و یا اصلا دیگه برنامه رو نخواد و یا از کس دیگه بگیره. در این صورت سر تو بی کلاه می مونه.

golihaghighi
دوشنبه 13 آبان 1387, 19:11 عصر
نمونه قرارداد توليد نرم افزار ساده با يه كم تغيير به درد اشخاص شركتها و ادارات ميخوره. البته نرم افزارهاي بزرگ از قراردادهاي منسجم تري استفاده مي كنند كه اگه خواستي براتون ميزارم.
25169

pourang_us
سه شنبه 15 بهمن 1387, 10:36 صبح
سلام
وقت به خير من متن قرار داد رو خوندم خيلي خوب بود اما به سمت كارفرما نه پيمانكار يه مقداري تركمنچايي!!! در خصوص نحوه پرداخت از طرف پيمانكار و زمانبندي اگه داخل قرار داد باشه بهتره و اين كه كارفرما انحصارا حق كپي رايت رو داره و حق فروش رو نداره يا دارد و اين كه سورس برنامه در اختيار كي هست توضيح دقيقي در قرار داد نيست