PDA

View Full Version : سوال: مشکل برای نوشتن یک دیشکنری

dj_baba
یک شنبه 12 آبان 1387, 00:32 صبح
سلام
من می خوام یک دیکشنری بنویسم که قابلیت به روز شدن داشته باشه ( البته به وقتی فایل به روز کردن کاربر به اون اضافه کرد) مشکل اینجاست میخوام یه فایل با پسوندی درست کنم که مختص نرم افزار خودم باشه بعد چطوری اینو آپ دیت کنم؟؟؟:ناراحت:

mpmsoft
یک شنبه 12 آبان 1387, 09:03 صبح
دوست عزیز شما پاسخ سوالتونو خودتو دادید

اطلاعات رو در قالب فایل بروی کامپیوتر ذخیره کنید و سپس اطلاعات رو درون بانک اطلاعاتی بریزید

dj_baba
یک شنبه 12 آبان 1387, 11:37 صبح
1- من منظورم اینه که چطوری به فایلی به سازم مثلا اسم نرم افزار پسوند می خوام فایلی با پسوند *.ps درست کنم , ولی نمی دونم طور ی این کارو کنم

2- حالا بگیم نشد من امدم با access این کارو کردم فایل ساختم که دیکشنری لغات تویه این بود که اسمشم ps.mdb بعد من اومدم این لغات بیشتر کردم یه فایل ساختم به اسم ps_update.mdb وقتی اینو کاربر تویه برنامه دیکشنری بخش update این فایل ps_update.mdb باز کرد (یعنی open کرد) اطلاعات جدید تویه این فایل به انتهای فایل ps.mdb اضافه کنه

l3ai3ak
یک شنبه 12 آبان 1387, 12:35 عصر
به نظر من شما فایل دیتابیس رو فقط Rename کن و بعد توی نرم افزارت اون رو به شکل دیتابیس باز کن و رکورد های داخل اون رو به فایل اصلی دیتابیس Add کن .

dj_baba
یک شنبه 12 آبان 1387, 12:52 عصر
به نظر من شما فایل دیتابیس رو فقط Rename کن و بعد توی نرم افزارت اون رو به شکل دیتابیس باز کن و رکورد های داخل اون رو به فایل اصلی دیتابیس Add کن .
دوست عزیز منظورت نمی فهمم.

mpmsoft
یک شنبه 12 آبان 1387, 13:25 عصر
دوست عزیز پسوند پیش فرض اکسس mdb هست شما زمانی که می خواهی بانکتو Save کنی پسوندشو دستی عوض کن بذار ps

dj_baba
یک شنبه 12 آبان 1387, 15:03 عصر
دوست عزیز پسوند پیش فرض اکسس mdb هست شما زمانی که می خواهی بانکتو Save کنی پسوندشو دستی عوض کن بذار ps

اخه اون وقت من اگه بخوام query بهش بدم یا تغییرات چیکار باید بکنم؟؟

Dr.Bronx
یک شنبه 12 آبان 1387, 15:31 عصر
وقتي كه مي خواي بياري توي برنامه دوباره پسوند رو عوض مي كني
شما فقط پسوند فايل رو تغيير ميدي هيچ چيزي تغيير نمي كنه

dj_baba
یک شنبه 12 آبان 1387, 15:36 عصر
منظورتو نمی فهمم
مگه برای مثال فایل word.ps داخله برنامه نیست من اینه که فایل word.ps یه پایگاه داده ست که به برنامه با اسم word.ps وصل شده؟؟؟
من چطوری عوض کنم

VB.SOS
یک شنبه 12 آبان 1387, 16:04 عصر
روش كار ساده است:متعجب::متعجب:
ببين شما با استفاده از DAO 3.51 ميايي و ديتابيس رو با استفاده از تنظيم dbEncrypt باز ميكني. با هر پسوندي ولي فرمت همون فرمت اكسس هست.

حالا آپديت كردن
تو برنامت براي آپديت كردن مياي (فايل رو كه تو فرمت اكسس ولي با فرمت ديگه هست) از سايت خودت دانلود ميكني و بعد با SQL همه ي كلمه هاي جديد رو به ديتابيس اصليت اضافه ميكني

شاد باشيد:قهقهه::قهقهه:

dj_baba
یک شنبه 12 آبان 1387, 16:11 عصر
میشه لطف کنید در مورد dbEncrypt بیشتر توضیح بدین؟؟

mpmsoft
یک شنبه 12 آبان 1387, 17:26 عصر
دوست عزيز چرا لغمرو دور سرت مي چرخوني ؟ چه ربطي به Encrypt داره ؟

دوست عزيز من نمي دونم چطوري توضيح بدم كه شما بفهمي ، خيلي سادت شما يك بانك اصلي داري كه روي كامپيوتر كاربر نصبه و داره خيلي راحت كارشو مي كنه. تا اينجا هيچ مشكلي نيست

حالا كاربر مي خواد بانكشو بروز كنه ؟
1- شما يك بانك ديگه كه لغتهاي جديد توش هستو توي اينترنت در قالب يك فايل access ولي با پسوندي كه مي خواي قرار مي دي
2- كاربر اون فايلو دانلود مي كنه و بعد از اينكه دانلود كرد برنامت اون بانكو باز مي كنه و لغتهاي جديد رو در بانك اصلي خودش بروز مي كنه

شرمنده بهتر از اين نمي تونم توضيح بدم

VB.SOS
دوشنبه 13 آبان 1387, 09:41 صبح
میشه لطف کنید در مورد dbEncrypt بیشتر توضیح بدین؟؟

فرصت جدا نوشتن يه مثال براي dbEncrypt رو نداشتم:خجالت: ولي مثالي كه برات گذاشتم از dbEncrypt استفاده كرده

در ضمن به نظر من اگه Update رو خودكار قرار بدي راحتر و با كلاس تره!

dj_baba
سه شنبه 14 آبان 1387, 11:33 صبح
دوست عزيز چرا لغمرو دور سرت مي چرخوني ؟ چه ربطي به Encrypt داره ؟

دوست عزيز من نمي دونم چطوري توضيح بدم كه شما بفهمي ، خيلي سادت شما يك بانك اصلي داري كه روي كامپيوتر كاربر نصبه و داره خيلي راحت كارشو مي كنه. تا اينجا هيچ مشكلي نيست

حالا كاربر مي خواد بانكشو بروز كنه ؟
1- شما يك بانك ديگه كه لغتهاي جديد توش هستو توي اينترنت در قالب يك فايل access ولي با پسوندي كه مي خواي قرار مي دي
2- كاربر اون فايلو دانلود مي كنه و بعد از اينكه دانلود كرد برنامت اون بانكو باز مي كنه و لغتهاي جديد رو در بانك اصلي خودش بروز مي كنه

شرمنده بهتر از اين نمي تونم توضيح بدم

دوست عزیز مرسی از توضیحات مفیدت :تشویق::قلب:
حالا من می خوام بدونم چه query بنویسم که وقتی کاربر فایل جدید باز کرد لغات جدید به بانک اصلی اضافه بشه.:متفکر:

mpmsoft
سه شنبه 14 آبان 1387, 14:39 عصر
SELECT ID,Word FROM TblUpdate WHERE Not EngWord In (Select Word From Bank)

dj_baba
سه شنبه 14 آبان 1387, 15:18 عصر
SELECT ID,Word FROM TblUpdate WHERE Not EngWord In (Select Word From Bank)

مهندس میشه یه توضیح بدی

مثلا از TblUpdate منظورت چیه؟

این شرط چطوریه WHERE Not EngWord In (Select Word From Bank

فایل اصلی اسمش (word.ps) و فایل آپ دیت اسمش (word_up.ps) هستش

mpmsoft
سه شنبه 14 آبان 1387, 17:57 عصر
1 - شما می تونید تمام لغاتی که توی بانک word_up.ps هست رو توی بانک Word.ps اضافه کنید

چون دیگر نیازی نیست کاربر لغاتی که در حال حاضر بروی سیستمش هست رو دوباره دانلود کنه

2-شما می تونید اطلاعات مربوط به فایل بروز رسانی رو توی یک تیبل درون بانک اصلی اضافه کنید و بعد با استفاده از دستور بالا ببینید چه لغاتی در جدول اصلی برنامه نیست و آنها رو انتخاب کنید و در جدول اصلی اضافه کنید

dj_baba
چهارشنبه 15 آبان 1387, 14:51 عصر
من منظورتونو متوجه نمیشم
میشه لطف کنید مثال بزنید.